banner6

Karalar, suç duyurusunda bulundu

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, 30 Mart yerel seçimlerinin Türkiye tarihinde en fazla manipüle edilen ve üzerinde en çok oyunların oynandığı seçim olduğunu söyledi.

Karalar, suç duyurusunda bulundu

 

Zeydan Karalar, vatandaşa üzerinde “Sensiz Olmaz, AK Parti, Aylık Su 10 TL, yüzde 30 indirim” yazılı su faturası şeklinde broşürler dağıtıldığını belirterek konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

 

 

Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zihni Aldırmaz’ın ALO 153 araçlarıyla MHP’yi desteklediğini, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ASKİ ile de AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayına destek verdiğini iddia etti. Zeydan Karalar, “Ne yaparlarsa yapsınlar CHP her yerde seçimleri kazanacak ve buna engel olamayacaklar.” dedi.

 

Zeydan Karalar ayrıca CHP’lileri kendi partilerine sahip çıkması ve CHP’den başka bir siyasi partiye oy vermemeleri konularında uyardı. Zeydan Karalar, “Siyaset bu kadar ayaklar altına düşürülemez, yazıktır. Seçim öncesi oynanan ayak oyunlarını Adanalılar CHP’ye sahip çıkarak bozacak.” diye konuştu.

 

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA- (İLKHABER) CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, 30 Mart Yerel Seçimlerinin Türkiye tarihinde en çok manipülasyonun ve en çok oyunların yapıldığı bir seçim olduğunu söyledi.

 

Zeydan Karalar dün Seçim İrtibat Bürosu’nda düzenlediği basın toplantısında 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. 30 Mart Yerel Seçimlerinin önemine vurgu yapan Zeydan Karalar, her seçim öncesinde olduğu gibi yine manipülasyon olayları ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

 

“30 MART UZUN MARATONUN SONU OLACAK”

30 Mart Yerel Seçimleri çalışmalarının sonuna doğru yaklaştıklarını belirten Zeydan Karalar, “30 Mart, uzun maratonun sonu olacak. 30 Mart Yerel Seçimleri çok önemli. Türkiye’de her seçim manipüle edilen bir seçim olmuş, her seçimde iktidar olan siyasi partiler bir takım oyunlar yapmıştır. Ama maalesef 30 Mart Yerel Seçimleri, en fazla manipülasyonun ve en çok oyunların yapıldığı bir seçim oldu. Biz siyaseti düzgün mecrada yapmazsak gerçekten bir demokratik seçimle insanları seçmezsek, siyaset yapmanın ülkeyi yönetmenin bir anlamı olmaz. Demokrasi işleyecekse, demokrasinin adı demokrasi olacaksa gerçekten yarış tam tarafsız olmalıdır ve eşit olmalıdır. Yoksa asla bir anlam taşımaz, bir seçim yapmanın yararı olmaz.” dedi.

 

“YSK’YA AİT 20 ADET MÜHÜR ÇALINMIŞ”

İstanbul’da Yüksek Seçim Kurulu’na ait mühürlerin çalınması haberi ile büyük bir endişe ve üzüntü yaşadıklarını belirten Zeydan Karalar, bu durumunda şimdiden insanların akıllarında seçim sonuçları ile ilgili soru işareti bıraktığını söyledi. Zeydan Karalar, “Biz duyuyoruz ki seçim mühürleri çalınıyor. Yüksek Seçim Kurulu’ndan 20 adet mühür çalınmış. Bunun tabi ki iktidar yanlıları tarafından çalındığı aklımıza geliyor.” diye konuştu.

 

“OY PUSULASINI GETİR, PARAYI GÖTÜR”

Zeydan Karalar ayrıca Adana’da fazladan seçim pusulalarının basıldığı ve dağıtıldığı iddialarının olduğunu belirterek, “Adana’da para karşılığını “Oyunu verdiğimiz seçim pusulasına bas, sandıkta verilen mühürlenmemiş kağıdı bize getir.” söylentisi bu aralar bize daha sık gelmeye başladı. Maalesef son 15 yıldan bu yana seçimde bu tür hilelerin yapıldığı konuşuluyor. Bugün bütün Türkiye’de halk, seçimlerin tamamında hile yapıldığını ve oyların bir siyasi partiden diğer bir siyasi partiye kaydırıldığını konuşuyor.” dedi.

 

“AZİM GİDECEK, ZEYDAN GELECEK”

Seçim öncesinde yapılan oyunların ve oyların para karşılığında satılması konularının ülke ve demokrasi geleceği için tehlike arz ettiğini belirten Zeydan Karalar, çok sert konuştu. Zeydan Karalar konuşmasında, “Benim hemşerilerime para teklif ediyorlar, erzak ve kahve dağıtıyorlar ama bundan sonra güven dağıtamazlar. Hangi parayı dağıtıyorsunuz bilmiyorum ama inşallah devletin ve milletin parasını dağıtmıyorsunuz. Eğer milletin parasını dağıtıyorsanız 30 Mart’ta halkımın sayesinde ben ortayım hesap soracağım. Boşuna uğraşmayın, “Azim gidecek, Zeydan gelecek” diyor Adanalı. Bu iş bitmiştir.” ifadelerini kullandı.

 

“ALO 153 ARAÇLARI MHP’YE OY TOPLUYOR”

Zeydan Karalar yaptığı basın toplantısında ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait ALO 153 araçlarının MHP için oy  toplandığını ileri sürdü. Zeydan Karalar, “ALO 153 araçları bazı mahallelere gidip, “Biz CHP ile anlaşma yaptık. Orada biz size oy vereceğiz. Siz de Büyükşehir ve Seyhan’da bize oy verin” dediklerini tespit ettik. Yani Büyükşehir Belediyesi ALO 153 araçlarını mahallelere göndererek gerçekle alakası olmayan söylemlerle halkı kandırmaya çalışıyor. Böyle bir demokrasi ve böyle bir seçim olamaz. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar CHP her yerde seçimleri kazanacak ve buna kimse engel olamayacak.” dedi.

 

“ALO 153 ARAÇLARI GÜNEY MAHALLELERE GELMESİN”

ALO 153 araçlarının bazı mahallelere giderek MHP’ye oy istediğini tespit ettiklerini belirten Zeydan Karalar, konuyla ilgili yetkililerle görüştüğünü ve “Araçlar sizin oraya da mı gitti?” cevabını aldığını söyledi. Zeydan Karalar, “Ben de yetkililere, ‘eğer bu ALO 153 araçları Seyhan’da güney mahallelerde görürlerse paramparça edecekler’ dedim. Bu arada CHP’lilerin biraz gözünü açması gerekiyor. Seçim bürolarında oturularak, seçim kazanılamaz. Sokaklarınıza sahip olun.” diye konuştu.

 

 

“CHP HER YERDE SEÇİMİ KAZANACAK”

Düzenlediği basın toplantısında CHP’lilere seslenen Zeydan Karalar, “CHP’liler hiç bir ifadeye kanmasınlar. CHP, 30 Mart Yerel Seçimlerinde her yerde kazanacak. Asla, “Acaba şöyle olur mu?” hesabı yapıp başka bir siyasi partiye oy vermesinler. Eğer verirlerse işte o zaman CHP için tehlike başlar. Eğer CHP’liler kendi partilerine oy verirlerse o zaman kesinlikle kazanırız.” diye konuştu.

 

“ASKİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM”

Zeydan Karalar son günlerde AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun için hazırlanan su faturası şeklindeki broşürler içinse basın aracılığı ile suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Zeydan Karalar, “Adana’da halka, ASKİ su faturaları gibi hazırlanan ve üzerinde “Sensiz Olmaz, AK Parti, Aylık Su 10 TL, yüzde 30 İndirim” yazılı broşür dağıtıldı. Zihni Aldırmaz, herkeste biliyor ki MHP’yi destekliyor. ASKİ kim? Belediyeye bağlı bir devlet kurumu. ASKİ bunu yapamaz. Ben buradan da suç ihbarında bulunuyorum. Siyaset bu kadar ayaklar altına düşürülemez, yazıktır. ALO 153 arabalarını gönder MHP’ye oy iste, ASKİ faturaları ile de AK Parti’ye oy iste. Böyle bir siyaset tarzı var mı? Nelerle karşı karşıyayız görüyorsunuz. Ama bu oyunu Adana halkı bozacak. CHP hiç kimse ile ittifak yapmadı. Eğer ittifak yapmış olsak, parti yetkilileri çıkıp bunu açıklardı.” dedi.

 

“ASKİ TEK BAŞINA BUNU YAPABİLİR Mİ?”

ASKİ’nin tek başına böyle bir çalışma yapma kararı alamayacağının altını çizen Zeydan Karalar, “ASKİ bunu te başına yapabilir mi? Ben Büyükşehir Belediyesi olsam, ASKİ benim onayım olmadan böyle bir şey yapılabilir mi? Benim onayım olmadan yapılmışsa zaten daha büyük bir facia değil mi? ASKİ de sonuçta bir devlet, bir resmi kurum.” diye konuştu.

 

“YARIN GENEL BAŞKANIMIZ ADANA’DA”

Zeydan Karalar yaptığı açıklamanın sonunda ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Adana’ya geleceğini belirterek, tüm Adanalıları Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapacağı mitinge davet etti. Kılıçdaroğlu, “Aynen benim 2011 yılında il başkanlığını yaptığım dönemde olduğu gibi yüzbinlerin üzerinde insan bekliyoruz. Bir şölen havasında olacak. Adana çok özel ve Genel Başkanımıza her zaman destek veren bir kent.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42