banner6

Karalar’a tam not

CHP Seyhan İlçe Başkan Adayı, Seyhanlı mahalle muhtarlarına hayata geçirmek istediği projelerini anlattı

Karalar’a tam not

Karalar’a tam not


Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar seçimlere az bir süre kala Seyhan’da bulunan 96 mahalle muhtarının davet edildiği kahvaltılı toplantıda ilçede hayata geçirmeyi planladığı projeleri tanıttı. Toplantıya mahalle muhtarlarının tamamına yakını katıldı.

 

ADANA(İLKHABER) - Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ilçedeki mahalle muhtarı ile bir araya gelerek projelerini anlattı. Toplantıya muhtarların yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, İl Başkanı Orhan Sümer Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş ve belediye meclis üyesi adayları katıldı.

KATILIM YOĞUNDU

Adaylığı ilan edildiği günden buyana çalışmalarına aralıksız devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar seçimlere az bir süre kala Seyhan’da bulunan 96 mahalle muhtarının davet edildiği kahvaltılı toplantıda ilçede hayata geçirmeyi planladığı projeleri tanıttı. Toplantıya mahalle muhtarlarının tamamına yakını katıldı.

“YILLARDIR BU ŞEHRİ İYİ YÖNETEMEDİLER”

İlk olarak konuşan CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş yıllardır şehri idare eden insanların iyi bir yönetim sergileyemediğini söyledi. Karakuş, ”Yıllardır bizi yöneten insanlar bu şehri iyi yönetemedi. Bu şehri Seyhan’da Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediyesi’nde Yılıdray Arıkan ile ‘Bu şehir güzel yönetiliyor’ diyeceğiniz.  Bugün burada projeler açıklanacak bu projelerle şehri birlikte yöneteceğiz. Bugün göreceğiniz projeler 5 yıl içerisinde hayata geçirilecektir” ifadelerini kullandı.

“BU ŞEHİR İÇİN HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR”

Daha sonra söz alan CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Seyhan Belediyesi’nin muhtarların rahat girip çıktığı bir belediye olacağını söyledi. Sümer, “Samimi bir ortam içerisindeyiz. Hem Büyükşehir hem de Seyhan Belediyesi’ni muhtarların en rahat girip çıkacağı adres olarak görüyorum. Gerçekten Zeydan Başkan Adana’yı bütün olarak özümsemiş bir insan. Ben bu inançla herkesin üzerine düşecek görevi yapacağından eminim” şeklinde konuştu.

CHP TÜM ADANA’YI KUCAKLAYACAK

Seyhan ve Çukurova’da Belediye Başkanlığı yaptığının altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan önümüzdeki dönem Büyükşehir’de tüm insanları kucaklayacaklarını söyledi. Arıkan, “30 Marta önemli bir yerel seçim var. 1999-2004 Belediye Başkanlım dönemine bakıyorum da herkes yerinde kalmış bir tek ben yerinde kalmamışım. Ama bundan sonra Büyükşehir Belediyesinde tüm Adana’yı kucaklayacağız” dedi.

KARALAR, ÖNEMLİ PROJELER İLE GELİYOR

Önemli projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, bu projelerin en başında Seyhan’daki yönetim anlayışı geldiğini söyledi.

SEYHANIMIZI YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ

Belediyede oluşturacakları yönetim anlayışı ile bilgi veren Karalar, “Doğumla başlayan yaşamımızda ihtiyaç duyduğunuz temel hizmetleri sunarak, yaşam kalitenizi yükseltecek kalıcı ve yenilikçi hizmetler üretilecek. Hesap verebilir, denetlenebilir şeffaf belediyecilik uygulamasını yerleştirilecek. Yaşamınızı güzelleştirecek sosyal etkinlikler yaratarak, tarihi ve doğal değerlerimizi korunacak. Mevcut küçük sanayi alanları ile üretim merkezi olacak. Bereketli kırsal toprakları korumak için verimli projeler üreterek Seyhan’ımız bu anlayışla yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

KATILIMCI YÖNETİM

Her mahallenin kendi dinamiğine göre belirleyeceği ve belediyenin hizmet kararlarında söz sahibi olacağı mahalle meclisleri oluşturacağız. Kadınlar, Gençler ve Engelliler kendi ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun projeler üretecekler. Bu projeler gerektiğinde uluslararası fonlardan yararlanılarak hayata geçirilecek. Böylece Seyhan’ımız için Seyhanlımızın düşündüğü gerçek projeleri uygulayacağız.

Seyhanlı esnaflar aralarında kuracakları meclislerle sorunlarını, çözüm önerilerini, projelerini bize iletebilecekler ve böylece kendilerine daha etkili hizmetlerle dönmüş olacak” ifadelerini kullandı.  

SOSYAL HİZMETLERİMİZ

Belediyelerin sosyal hizmetleri ile ilgilide bilgi veren Zeydan Karalar sosyal belediyeciliğin bir lütuf değil, görev olduğunu söyledi. Karalar, Sosyal hizmetleri şöyle sıraladı;

Aşevleri: Gıda desteği ve aşevleri ile belediye soframızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşacağız. Anadolu kültürünün misafirperverliğini, yardımlaşma ve dayanışma anlayışını Seyhan’ımızda uygulayacağız.

Taziye Evleri: İyi gününüzde de kötü gününüzde de yanınızda olacağız.

Öğrenciler için yurt: Öğrencilerimizin belki de en büyük sorunu olan barınma ihtiyacını modern yurt yapılması teşvik edeceğiz. 

Yardım Eli Hizmetleri: Günlük aktivitelerini tek başına yapamayan, 75 yaş ve üstü öncelikli olmak üzere ihtiyacı olan tüm yaşlılarımızın yaşamını kolaylaştıracak şekilde evde sosyal destek hizmeti vereceğiz. Yemek, hastabakıcı, evde küçük tamirat işlerini giderecek destek hizmetleri sunacağız. Her mahallede büyüklerimizin sorunlarını çözmek için çalışacak bir Saygı Elçisi olacak. Bakıma muhtaç vatandaşlarımız ve engellilerimizin hayatını kolaylaştıran ve temel ihtiyaçlarını gideren destek hizmetleri sunacağız. "Yardım Eli Hizmetleri"yle Seyhan’ımızda yaşam daha kolay olacak.

Kadın Sığınma Evleri:  Toplumda hiç kimsenin zarar görmesini, özellikle de Kadınların zarar görmesini engelleyici tedbirler alacağız kadın sığınma evleri açacağız.

SEYHANIMIZDA KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

Kültür ve Sanat’a önem vereceklerini belirten Karalar, “Sanatın birçok alanında çalışma yapılabilecek çok amaçlı sanat salonları ve mahalle birimlerimizde sanat atölyeleri kuracağız. Düzenli festivaller, tiyatro günleri, şenlikler yoluyla Seyhanlılarla sanatçılarımızı buluşturacağız.” dedi.

SEYHANIMIZDA TURİZM VE TEPEBAĞ PROJESİ

Zeydan Karalar, Adana’nın 1 yılda, 4 yüz 50 bin civarı turist aldığına dikkat çekti. Karalar, bu anlamada turist sayısının 1 milyon 500 bine çıkartılması durumunda yıllık 1 milyar lira civarın da ek gelir elde edilebileceğinin altını çizerek bunun için önemli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.  Karalar yapacakları çalışmalarını en bayında Tepebağ’ı gün yüzüne çıkartmak olduğunu belirti.

KORUMA UYGULAMA VE DENETİM BÜROSU

Tarihi değer verdiklerini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karlar, kısa adı KUDEB olan Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu oluşturacaklarını söyledi. Karalar, Tepebağ ve birçok tescilli yapı Seyhan’ımızda olmasına rağmen tarihimize yeteri kadar sahiplenilmediği gerçeğinden yola çıkarak Belediye bünyesinde İmar Müdürlüğüne bağlı olarak KUDEB'i kuracağız. Geleceğe Tarihimizin zenginliğiyle yol alacağız”

ENGELSİZ VE BAĞIMSIZ BİREY

Adana’da yaşayan her 6 kişiden 1’inin engelli olduğunun altını çizen Karalar, bu anlamda engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmaların ön planda olacağını ve engelsiz bir Seyhan oluşturacaklarını söyledi. Karalar,” Öncelikli olarak Seyhan’ımızın engelli envanteri çıkartacağız. Burada yaşayan engelli sayısı, eğitim durumları, engellilik durumları vb. bilgileri kayıt altına alacağız ve bu bilgiler ışığında belediyemizin engelli vatandaşlara daha etkili hizmet sunmasını sağlayacağız. Sunacağımız danışma ve çağrı merkezi hizmetiyle engelli yurttaşlar bu merkezi  her konuda arayabilecekler.

BİRÇOK PROJE HAYAT GEÇECEK

Seyhan’da birçok projeleri olduğunu belirten karalar spordan sanata, istihdama katkı sağlanmasından sağlıklı gıdaya kadar birçok projeleri olduğunu belirten Karalar,” sağlık, spor. İstihdama katkı sağlanması adına birçok projemiz var. Bu projeleri önümüzdeki günlerde ayrıntılı bir şekilde basıla da paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42