banner6

KAVGA KÜLTÜRÜ OLMAYACAK

Ak Parti Adana Büyükşehir belediye Başkan Adayı Torun, Karataş’ta yaptığ ı toplantıda Adana’ya “Ak belediyeciliği” getirireceklerini söyledi.

KAVGA KÜLTÜRÜ OLMAYACAK

ADANA (İLKHABER) - AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun seçim gezilerine dur durak dinlemeden devam ediyor. Seçim çalışmaları dolayısıyla gittiği Karataş’ta sevgi seliyle karşılaşan Torun, birlikte Adana’yı en güzel yerlere kavga kültüründen kurtularak geleceklerini söyledi.

ADANA ARTIK HUZUR İSTİYOR

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, 30 Mart seçimlerinin Adana için yepyeni bir dönemin başlangıcı olacağını belirterek, yıllardır kavga ve hizipçilik üzerine kurulu yerel yönetim anlayışını değiştirerek şehrin huzur ve istikrar ile birlikte gerçek AK belediyecilik hizmeti ile tanışacağını söyledi. Torun konuşmasında Adanalıların hafta sonu AK Parti mitingine gösterdikleri mahşeri kalabalıkla 30 Mart’ta huzura ve hizmete evet dediklerini kaydederek, Başbakan Erdoğan sevgisini milletin kalbinden söküp atamayanların kavgaya ve hizipçiliğe yönelik tüm girişimlerinin sonuçsuz kalacağını belirtti.

MUHALEFET LAF, BİZ HİZMET ÜRETİYORUZ

Muhalefetin yapıcı hiçbir tavrını göremediklerini söyleyen AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, kendilerinin ise her siyasi söylemlerinde mutlaka aziz millete bir hizmet ve proje sunduklarını kaydetti. AK kadroların milletin hizmetkârı olarak yola çıktığı 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana hizmet, güven ve istikrar ile ülkenin 12 yılda hayal dahi edilemeyecek şahsiyetli ve onurlu bir hale geldiğini kaydeden Torun, muhalefetin ise seçimleri kaybetme telaşının gün geçtikçe arttığını ve her zaman ki gibi kavgaya yönelik siyasi söylem ve eylemlere bu yüzden imza attıklarının da önemle altını çizdi.

KARATAŞ TURİZM MERKEZİ OLACAK

Karataş ilçesinin yıllardır devasa bir potansiyelinin olmasına rağmen Turizm pastasından payına düşeni alamadığını söyleyen Torun, Turizm ve Kültür Bakanı Ömer Çelik ile birlikte Karataş’ın hakkı olan yatırımları ve hizmetleri en üst düzeyde olmasını sağlayacaklarını ve Karataş’ın bölgenin turizm alanında en cazip bölgesi olacağını belirtti. Adana için açıkladıkları 50 dev proje içerisinde Karataş ile ilgili çok önemli yatırımları planladıklarını kaydeden Abdullah Torun, bu yatırımların ancak AK kadrolar sayesinde milletin desteği ile gerçekleştirilebileceğini söyledi.

METRO BORCUNA BİZİM ÇÖZÜMÜMÜZ HAZIR

AK kadrolar ile muhalefet arasında ki en bariz farkın kendilerinin çözüm, muhalefetin ise sadece laf yapması olduğunu belirten Torun, Adana’nin geleceğine ipotek koyan 800 Milyon Dolarlık metro borcunun çözümünün kendilerinde olduğunu söyledi. Göreve gelir gelmez ilk işlerinin Adanalıyı 30 yıl boyunca köhneleşmiş bir zihniyetle yöneten yerel yönetim anlayışının Adanalıyı esir ettiği bu büyük borç külfetinden kurtarmak olduğunu kaydeden Torun, metro borcunun Ulaştırma Bakanlığına devri için gerekli olan girişimleri hemen başlatacaklarını söyledi.

SORUYORUM METRO BORCUNU NASIL ÇÖZECEKLER?

Yaptığı her konuşmasında özellikle bu konuyu gündeme getirerek muhalefete soru yönelttiğini ancak hiçbir cevap alamadığını belirten Abdullah Torun, ayda yaklaşık 20 Trilyon metro borcu ödeyen bir Büyükşehir belediyesinin kaynaklarını hortumlayan bu borç sarmalında muhalefetin nasıl bir çözüm önerisi olduğunu Adanalıların da merak ettiğini söyledi. Artık kuru vaat ve söylemlere milletin karnının tok olduğunu söyleyen AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, milletin  artık lafa değil icraata baktığını ve bunu 30 Mart günü muhalefet partilerinin Adana başta olmak üzere ülke genelinde 12 yıldır olduğu gibi bir kez daha göreceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER