banner6

Kıraathanelere belediyelerden destek

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık ayı oturumlarında koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan kıraathanelere destek konusu gündeme geldi. Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, konuyu meclis oturumunda dile getirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a pandemi sürecinde kıraathanelere nakdi destek verilmesi konusunda görüşlerini aktaran Gülaçtı, “Pandemi sürecinde zor günler geçiren kıraathane esnafları var. Bu esnafların desteklenmesi gerekli. İlçe belediyelerimiz destekliyor ancak büyükşehir olarak da destek verilmeli.” dedi.

Kıraathanelere belediyelerden destek

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık ayı oturumlarında koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan kıraathanelere destek konusu gündeme geldi.

Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, konuyu meclis oturumunda dile getirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a pandemi sürecinde kıraathanelere nakdi destek verilmesi konusunda görüşlerini aktaran Gülaçtı, “Pandemi sürecinde zor günler geçiren kıraathane esnafları var. Bu esnafların desteklenmesi gerekli. İlçe belediyelerimiz destekliyor ancak büyükşehir olarak da destek verilmeli.” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, kararı meclise bıraktığını söyleyerek, “Bizim böyle bir teklifimiz var. Ben Kıraathaneciler dernek başkanıyla konuştum. Bize yazılı bir şey verdi. Yaklaşık bin 300 tane kıraathane yeri varmış. Bunların bin 100 küsürü faal haldeymiş. Her kıraathane sahibinin belli bir gelirinin olmaması koşuluyla yapalım. Eğer ilçe belediye başkanları yapıyorlarsa, bu yapılanlara biz yapmayalım. Biz merkeze yapalım onlarda belirledikleri yerlere yapsınlar.” diye konuştu.

Öte yandan Sarıçam Belediyesinin, Sarıçam ilçesinde bulunan bayan ve erkek kuaförlere 600 TL, kahvehane sahiplerine Bin 200 TL  bir kereye mahsus olmak üzere yardım yapacağı, Aladağ Belediyesi’nin de ilçesindeki kıraathanelere bin lira yardım yapacağı öğrenildi. Diğer belediyelerde kendi ilçelerinde bulunan kıraathanelere yardımda bulunacak.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER