banner6

Kızımın kefiliyim

Mardin sevdalısı Bölünmez , kızı Ceyda Bölünmez ile gece gündüz çalışıyor

Kızımın kefiliyim

 

 

MUTİA AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin 2. sıra Milletvekili Adayı olan Mardin Sevdalısı olarak bilinen eski milletvekili Süleyman Bölünmez’in kızı olan Ceyda Bölünmez Çankırı, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Her gittiği yerde büyük ilgi ile karşılanan Ceyda Bölünmez Çankırı, vatandaşların sorunlarını yerinde dinliyor. Kendisinin de babası gibi Mardin Sevdalısı olduğunu vurgulayan Bölünmez Çankırı, “Babamın yolundayım. Babam ne hizmet üretmiş, yapmışsa ben onun kızıyım ve bende yapmak mecburiyetindeyim. Çünkü babam tavsiyesi şu, ”Halka hizmet, Hakka hizmettir”. İnsanoğlu bir şey yapmaya kalktığı zaman Allah için yapmalıdır. Benim babam Süleyman Bölünmez, ne yapmışsa bende aynı yolda koşmaya gayret edeceğim.  Özellikle kadın hakları sadece Mardin için değil Doğu ve Güneydoğu bölge kadınlarının sesi ben olmaya adayım. TBMM sandalyesine oturduğum zaman kadınlara yapılan şiddet ve ayrımcılığı asla ve asla izin veremeyeceğim. Kadınlara iş istihdamları ve mutlu yuva kurmaları için var gücümle çalışmaya yemin ettim.” dedi.

İlk günkü aşkla hep birlikte Mardin için çalışacaklarını hatırlatan Bölünmez Çankırı, “Ak Partimizin 13 yıl öncesi neyse yine aynı. İlk günkü aşkla hep birlikte Mardin için çalışmalara başlayacağım. Niçin kadınlar siyasette değil. Kadınlar siyasetten bürokrasiye, kültür ve sanatsal hayattan sivil toplum  faaliyetlerine kadar karar alma, karar verme mekanizmalarındaki katılım düzeylerini ve etkinliklerini  merkez Mardin ve tüm ilçelerde artırmaya çalışacağım. Mardin ve ilçelerdeki kadınların insanca yaşayabilmeleri için kendilerine yol gösterip girişimcilik konusunda neler yapabileceklerini ben onlara ön ayak ve yol göstererek hizmetlerimi sürdüreceğim. Kadınlara iyi bir iş istihdamı yaratabilmek için nasıl bir teşvik alabilecekleri, hibeler nedir, nasıl alınabilir, hangi projelerle AB iş istihdamlarını doğurabilir, kadınların işgücü piyasasına girişlerini kolaylaştıracak çalışma modelleri oluşturabilecek. Özellikle Mardin ve ilçelerde çalışan anneler çocukları için kreşlerin açılması, çalışan annelerin sorunları mutlaka ele alınıp daha iyi ve daha müreffeh yaşamları için yapacağımız projelerle Mardin ve Mardin insanlarına hizmetlerimizi sürdürmeye kararlıyız ve herkesin huzurunda söz veriyorum.” şeklinde konuştu.

Mardin eski Milletvekili Süleyman Bölünmez ise Mardinlilere hitaben yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Değerli Mardin sevdalıları, muhterem kardeşlerim, benim kader arkadaşlarım 2002 yılındaki genel seçimlerinde şerefli ve kıymetli oylarınızla milletvekili seçilerek TBMM çatısı  altında 4, 5 yıl  sizlere hizmet etme onuruna  eriştim. Bu süre içinde  kalben inandığım 58. hükümet döneminde  Türkiye ve Mardin’imiz için yararlı olduğuna inandığım yasalara imza attım. Mardin için çok önemli olan ve bugün dünyanın gözü olan Artuklu Üniversitesi’nin kurulması kanununu yüce meclisten çıkardık. Üniversitenin biran önce evlatlarımıza hizmet verebilmek için rahmetli babam adına Hacı Ahmet Bölünmez Edebiyat Fakültesi ve Süleyman Bölünmez, Güzel Sanatlar Fakültesi’ni yapıp Üniversiteye hibe ettim. Yine okul ihtiyacı olan bölgelerdeki evlatlarımız için annem adına Mardin merkez de 28 derslikli Suphiye Bölünmez İlköğretim Okulunu, Nusaybin ilçemizde 24 derslikli  Sümeylan Bölünmez Lisesini, Savur ilçemiz sürgücü beldesinde lise inşaatını tamamlayarak Süleyman Bölünmez Sürgücü Lisesi’ni hizmete açtık.”

 Kızının kefili olduğunu vurgulayan Bölünmez, “Benim sevdam geleceğimiz olan gençlere ve özellikle Mardin gençliğinedir. 8 bin kişiyi vermiş olduğum burslarla okuyan gençler, bugün birer üniversite mezunu olarak karşıma çıktıklarında, Mardin sevdamın ve Mardinli olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum.  Bana ve Bölünmez soyadına göstermiş olduğunuz teveccühün sonucu olarak, 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimi için Ak Parti Genel Merkezi tarafından yaptırılan anket, STK görüşleri, aday adayı seçim komisyonlarınca yapılan tercihler değerlendirilerek Bölünmez soyadının aday listesine taşınmasına parti organları tarafından karar verilmiştir. Şimdi artık söz sırası tekrar sizde, 1 Kasım 2015 seçimlerinde Mardin Ak Parti 2. sıra adayı Kızım Ceyda Bölünmez Çankırı’nın kefiliyim. Sevdama inanıyorsanız… Yaptığım hizmetler yapacaklarımın teminatı olmuşsa ben kızıma kefilim…  Sizde bana inanıyorsanız  ona kefil olun..Kızımı önce Allah’a sonra size emanet ediyorum.sevgi ve saygılarımla” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER