banner6

Liena ailenin yeni favorisi

Şanlıurfalılar'ın en çok tercih ettiği otomobil markası Fiat'ın Linea modeli yenilendi. 170 milyon Euro yatırımla 2007'den itibaren Tofaş'ın Bursa fabrikasında üretilen Linea, aradan geçen 5 yılın ardından önemli bir makyaj operasyonu geçirdi.

Liena ailenin  yeni favorisi

Liena ailenin

yeni favorisi

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfalılar'ın en çok tercih ettiği otomobil markası Fiat'ın Linea modeli yenilendi. 170 milyon Euro yatırımla 2007'den itibaren Tofaş'ın Bursa fabrikasında üretilen Linea, aradan geçen 5 yılın ardından önemli bir makyaj operasyonu geçirdi. Fiat Önkol otomotiv Şanlıurfa Genel Müdürü Arif Önkol, Linea Modelinin 5. yılına girdiğini genel olarak 120 bin adet üretildiğini bildirdi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un katılımı ile Türk Otomobil Fabrikası'nda yeni nesil Linea'nın banttan indirildiğini belirten Önkol, aracın 10 gün içerisinde Fiat Önkol otomobile geleceğini ve lansmanının yapılacağını belirterek şunları söyledi:

"Yeni Fiat Linea yenilenen özellikleriyle Türkiye'nin en çok satan binek otomobilleri arasına gireceğine inancımız tam. Tofaş'ın yüksek Ar-Ge kabiliyetiyle Bursa'daki modern fabrikasında üretilen Linea yerli otomobil üretim konusunda bir başarı örneğidir. Yeni Fiat Linea 10 gün içerisinde Önkol Fiat Plaza'ya gelecek ve cazip ödeme koşullarıyla Şanlıurfalılar ile buluşacak."

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER