banner6

Mardin aşıkları nöbette

5 Temmuz’da hain FETÖ mensuplarının kalkıştığı askeri darbenin püskürtülmesiyle başlayan demokrasi nöbeti, tüm hızı ve heyecanıyla Türkiye’de olduğu gibi Mardin’de de devam ediyor.

Mardin aşıkları nöbette

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – 15 Temmuz’da hain FETÖ mensuplarının kalkıştığı askeri darbenin püskürtülmesiyle başlayan demokrasi nöbeti, tüm hızı ve heyecanıyla Türkiye’de olduğu gibi Mardin’de de devam ediyor.

İş adamları Sedat Atasal ile İsmail Selimoğlu, Vali Mustafa Yaman Caddesi’nde düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı demokrasi nöbetinde mevlit okumasından sonra mevlit yemeği  ikramında bulundu.

AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, katılımı bu kadar yüksek olduğunu görünce gözyaşlarını tutamadı ve, “Allah hepinizden razı olsun. İşte Mardin, işte demokrasi bekçileri, işte reisin  sevdalıları.” dedi. Vatandaşlar da “En büyük başkanı bizim başkan.” diye moral tezahüratı yaptı. Buna itiraz eden Başkan Dündar, ”Hayır, en büyük sizlersiniz. Mardin halkıdır. Merdin’in gerçek  ülke  sevdalılarıdır.” şeklinde konuştu.

İMAMLARDAN MUHTEŞEM BİR KONSER

Bu arada ildeki cami imamlarından oluşan ilahi ekibi birbirinden güzel eserleri seslendirdi. İmamların performansı vatandaşlar tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Vatandaşlar ilahiler ve kahramanlık türküleriyle adeta kendinden geçti.

 

 

 

  

 

                                                                                          

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 17:24

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER