banner6

MHP’ye büyük katılım!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana’da büyük ilgi odağı haline geldi. MHP Seyhan’da düzenlenen törende, Ak Parti Seyhan İlçe Başkan Yardımcısı Berkant Yiğit, Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Zeynep Arslan ve Edibe Gülnar ile yaklaşık iki bin kişiyi temsilen 100 kişi MHP saflarına katıldı.

MHP’ye büyük katılım!

 

 

ADANA(İLKHABER) –  Ayrıca Engelsiz Türkiye Partisi İl Başkanı Alper Koç da üç hilal rozeti taktı.

YOĞUN İZDİHAM OLUŞTU

Ev sahipliğini İlçe Başkanı Yusuf Kanlı’nın yaptığı MHP Seyhan İlçe binasında düzenlenen törende MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, MHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu, MHP Seyhan Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Parlak hazır bulunurken, yoğun katılım nedeniyle izdiham oluştu.

İZGİOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Törende önemli mesajlar verildi. MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, yerel seçimlerin Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli seçimi olacağını söyledi. MHP’nin katılımlarla daha da güçlendiğini anlatan İzgioğlu, katılan her bireyin desteğiyle MHP’nin seçimden güçlenerek çıkacağını kaydetti ve partisine teveccüh gösteren yeni katılımcılara teşekkür etti.

AKP’DEN NEDEN KAÇIYORLAR

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, AKP’de hızla devam eden yaprak dökümüne ilişkin şu önemli tespiti paylaştı.

“AKP, 2002’de ‘fakir fukara, garip guruba ve sessiz yığınların sesi olacağız’ diyerek yola çıkmıştı. 12 yıl iktidarda kaldı. Ancak şunu herkes görüyor ki artık AKP 2002’deki söylemleri söyleyen parti değildir. Özellikle son 5 yıldır, harama bulaşan, yolsuzluğa bulaşan, usulsüzlüğe bulaşan, adalete tepeden bakan, hukuku hiçe sayan ve en önemlisi de içinden çıktığı topluma yabancılaşan bir parti konumuna gelmiştir. Rantçıların, haramzadelerin kol kola yürüdüğü bir anlayış içerisine gelmiştir. Ondan dolayı Türkiye’nin her tarafında AK Parti’den yoğun bir uzaklaşma ve kaçış vardır.  Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracak Türkiye’nin geleceğinin teminatı ve güvencesi olan Milliyetçi Hareket Partisi vardır. Ve Türkiye’nin her yerinde MHP’ye doğru bir yöneliş var.”

HÜSEYİN SÖZLÜ: AKP’Yİ UYARDIK AMA…

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ise, “Biz siyasette, demokrasi de meşruiyetten yanayız. TBMM halkın oluşturduğu bir meclistir. Ve Türkiye’nin en yüce kurumudur. Ama biz de yanlışları söyleyeceğiz. Bugün pisliğe, arsızlığa, yolsuzluğa bulandılarsa, bölücülük illetine yakalandılarsa bunda bizim suçumuz yok. Kendilerini başta Genel Başkanımız olmak üzere hepimiz uyarmamıza rağmen girdikleri yoldan dönmemişlerdir. Milletimizin samimiyetle verdikleri krediyi tüketmişlerdir. Bundan sonra bu millet ve bu ülke için doğruları anlatmak lazım. İnşallah sizleri mahcup etmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

ÇALIŞKAN’DAN ‘3-Y’ GÖNDERMESİ

AKP’nin kurucularından olan AKP eski Adana Milletvekili MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan da, “Milletini, seven vatanını seven herkese MHP’de yer var” diyerek başladığı konuşmasında, Ak Parti’nin “3-Y” ile mücadele etmek için kurulduğunu hatırlattıktan sonra şöyle devam etti:

“Ak Parti; yasaklar, yolsuzluklar ve yoksullukla mücadele için kurulmuştu. 12 yıl sonra ‘3-Y’den ne kaldı? Bizzat yasakların sahibi, yolsuzlukların sahibi, yoksullukların sahibi olarak ortada bir Ak Parti kaldı. Ak Partide siyaset yapan arkadaşlarımızın ‘3-Y’ nedeniyle MHP saflarına katıldıklarını biliyorum. İnşallah bunlarla hep beraber mücadele edeceğiz.”

YUSUF KANLI’NIN MESAJI

Törenin açılış konuşmasını yapan MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı da, “Partimiz her geçen gün daha da büyümekte ve Seyhan’da en iddialı parti konumunda. Bize katılan arkadaşlarla bizim hassasiyetimiz aynı. Hassasiyetlerinin vatan, millet ve bayrak gibi ulvi değerler olduğunu biliyoruz. Ayrıca, temsil ettikleri bölgelere adaletli hizmet götürülmediği için buradalar” dedi. MHP Kurmayları, konuşmalarından ardından katılımcılara üç hilal rozeti taktılar.

İŞTE O İSİMLERDEN BAZILARI

AKP Seyhan İlçe Başkan Yardımcısı Berkant Yiğit, AKP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Zeynep Arslan ve Edibe Gülnar, AKP Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri Sermin Macit ve Esra Demirtaş, AKP Gülpınar Mahalle Başkanı Onur Bağış, AKP Dağlıoğlu Mahalle Başkanı Hakan Eren, AKP Hadırlı Mahalle Başkanı Sait Aslan, AKP Akkapı Mahalle Başkanı İsmail Güney, Kayışlı Mahallesinden Serbay Çalışkan, Karayusuflu Mahallesinden Nail Şimşir. Ayrıca Engelsiz Türkiye Partisi İl Başkanı Alper Koç. Katılımcıların yaklaşık 2 bin kişiyi temsilen MHP’ye iltihak ettikleri bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER