banner6

Öner: Yeni teşvik sisteminden umutluyuz

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Çukurova Şube Başkanı Armağan Öner, Yeni Teşvik Sistemi'nin sağlıklı uygulanması halinde Çukurova Bölgesi'nin de yatırımlardan nasibini alacağını söyledi.

Öner: Yeni teşvik sisteminden umutluyuz
Öner: Yeni teşvik sisteminden umutluyuz

 

  ADANA (İHA) - Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Çukurova Şube Başkanı Armağan Öner, Yeni Teşvik Sistemi'nin sağlıklı uygulanması halinde Çukurova Bölgesi'nin de yatırımlardan nasibini alacağını söyledi. 

  Öner, Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan Yeni Teşvik Paketi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeni sisteme göre, Çukurova Bölgesi'ndeki illerden Adana'nın 2. Bölge'de, Mersin'in 3. Bölge'de ve Hatay'ın da 4. Bölge'de olduğunu hatırlatan Başkan Öner, "Yeni pakette en fazla teşvik, 5. ve 6. Bölge'deki illere veriliyor. Yatırımcılara muafiyetler ve indirimler sağlayan yeni sistem; sağlıklı uygulanması halinde Çukurova da dahil Türkiye'nin her bölgesinde ekonomik gelişmişliğe, kalkınmaya neden olacaktır" dedi.

  Hangi bölgede olursa olsun turizm ve taşımacılık ile ilgili yatırımların, 5. Bölge teşviklerinden yararlanacağını da hatırlatan Başkan Öner, "Bu durum konumu itibariyle Çukurova Bölgesi'ne avantaj sağlayacak, yeni yatırımlara olanak verecektir. Yatırımcılara kolaylık, işsizlere umut olan Yeni Teşvik Paketi'nin ekonomiyi canlandırıp, piyasaları hareketlendireceğini, bölgelerde farklı yatırımlar yapılmasına olanak vereceğini de düşünüyoruz. Ülkemizin kanayan yarası olan cari açık da bu sistem sayesinde büyük oranda azalacaktır. İthal edilen malların ülkemizde üretilmesine yönelik tedbirleri de kapsayan Yeni Teşvik Paketi'nin bir yandan ithalatı düşürüp carı açığı azaltırken, diğer yandan da ihracat oranını arttıracağını tahmin ediyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER