banner6

Orhan Bayram’dan kapalı semt pazarı inşa sözü

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, Yüreğir Sarıçam Semt Pazarcıları Derneği’ni ziyareti sırasında, Yüreğirlinin pazaryeri çilesine son vereceğini söyledi. Bayram, dernek yetkililerine “Yüreğir’de insanca alışveriş yapmaya uygun, modern, kapalı semt pazarlarını birlikte inşa edeceğiz. Yeni Yüreğir’i halkla birlikte kuracağız” dedi.

Orhan Bayram’dan kapalı  semt pazarı inşa sözü

 

ADANA(İLKHABER) - CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, Yüreğir Sarıçam Semt Pazarcıları Derneği’nin Mutlu Mahallesi’nde binasına giderek Dernek Başkanı Hacı Abdülbaki Taşdemir ve yetkililerle görüştü. Taşdemir’e, pazarcı esnafının sorunlarını çok iyi bildiğini belirten CHP Adayı Orhan Bayram; “Çok iyi biliyorum çünkü ben buralarda doğdum, büyüdüm. Çocukluğum gençliğim Yüreğir’de geçti. Yüreğir’de kazandım. Şimdi de Yüreğir’i borcumu ödeme sırası geldi. Yüreğir’de hem pazarcılarımız hem de alışveriş eden analarımız, ablalarımız pazaryeri çilesi çekiyor. Kışın yağmur çamurda yazın sıcakta perişan oluyorlar. Pazarcı esnafının bir su içeceği bir çeşme yok, mescidi yok, yemek yiyeceği bir yer yok, tuvalet yok. Mahmut Çelikcan yönetiminin pazarcı esnafımıza reva gördüğü tablo bu. Beş yılda Yüreğir’de hiçbir kesime yapmadığı gibi, pazarcılara da hiçbir hizmet yapmadı. Ama artık bu son bulacak. İnşallah 30 Mart’tan sonra Yüreğir, diğer belediyelerin kıskanacağı güzellikte pazar yerlerine kavuşacak. İnsanlar medeni biçimde alışveriş ortamını bulacak. Pazarcı kardeşlerimiz daha rahat satış yapacaklar ve ihtiyaçlarını giderebilecekler. Yüreğir’deki yeni kapalı semt pazarlarını sizlerle birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.


 

ORHAN BAYRAM’A DESTEK ARTIYOR

30 Mart tarihi yaklaştıkça Yüreğir’de Orhan Bayram’a yönelik destek hareketleri de artıyor. Yüreğir’de eski Belediye Başkanları Ömer Topçu ve Ahmet Ünal’ın desteklerini açıkladığı CHP Adayı Orhan Bayram’a bir destek de Demokrat Parti’nin Yüreğir Belediye Başkan Adayı olan ancak Orhan Bayram lehine adaylıktan çekilen Kemal Örcün’den geldi. Örcün, CHP Yüreğir İlçe Binası’nda yapılan bir törenle Orhan Bayram’a desteğini açıkladı. Orhan Bayram ise burada yaptığı konuşmada; “Seçim tarihi yaklaştıkça Yüreğir’in çeşitli kesimlerinden bize olan destek artıyor. Biz ‘Yüreğir için CHP’de birleş’ çağrısı yapmıştık. Bu çağrımızın tuttuğunu memnuniyetle görüyoruz. Yüreğir’de Mahmut Çelikcan’ı gönderecek tek parti CHP’dir. Vatandaşımız bunu biliyor” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42