banner6

REYHANİOĞLU: İMAR DEĞİŞİKLİĞİNE HALK KARAR VERECEK

Çukurova’nın mevcut yöneticilerinin beton blokları arasında kalmış şehri kendi keyfi uygulamalarına göre yönettiğine işaret eden LDP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ülkü Reyhanioğlu, şeffaf, rekabete açık, halkın gözü önünde olacak uygulamalarla bir ilke imza atmak istedikleri için halkın adayı olduklarını söyledi.

REYHANİOĞLU: İMAR DEĞİŞİKLİĞİNE HALK KARAR VERECEK

ADANA (İLKHABER)  - Liberal Demokrat Parti Çukurova Belediye Başkan Adayı Ülkü Reyhanioğlu, bireyin huzur, refah ve mutluluğunu ön planda tutan LDP’nin Adana’nın en güzel ilçelerinden birisi olan Çukurova’da halka sormadan hiçbir iş yapmayacağını ve halkın kararının yöneticilerin önceliği olacağını söyledi.

Çukurova’nın mevcut yöneticilerinin beton blokları arasında kalmış şehri kendi keyfi uygulamalarına göre yönettiğine işaret eden LDP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ülkü Reyhanioğlu, şeffaf, rekabete açık, halkın gözü önünde olacak uygulamalarla bir ilke imza atmak istedikleri için halkın adayı olduklarını söyledi. Belediye başkanları kadar belediye meclis üyelerinin de halka sorumlu kılınacağı bir yönetim anlayışı içinde peyzaj konularından tutun, kaldırım taşlarının ne renkte ve hangi taşla yenilenmesi gerektiğini dahi halkın karar vereceğini söyledi.

Spor kulüplerine yardımcı olacaklarını, belediyenin hesaplarını günlük olarak belediyenin resmi internet sitesinden yayınlayacaklarını kaydeden Başkan Adayı Reyhanioğlu, kapalı kapılar arkasında olmadan imar değişikliklerinin semt ve mahallelerde gerekirse o mahallede halk oylaması yapılarak kararlaştırılacağını kaydedip özetle Çukurova’daki başkanlık anlayışı hakkında şunları ifade etti.

‘Belediyemiz özel girişimciye, küçük esnafa, kobilere, her ebatta yatırımcıya dost bir davranış içinde bulunacaklardır. Harçla, pulla, bürokrasiyle girişimciye işkence çektirmeyeceklerdir. Küçük esnafa, girişimcilere belediye sponsorluğunda kurslar, eğitim seminerleri düzenlenecektir. Emekli iş adamları, bürokratlardan oluşan gönüllü eğitmen ordusu girişimciye mesleki bilgi ve eğitim aktaracaktır. Halkın çevre bilinci geliştirilecek, çöplerini plastik, cam, kağıt gibi ayrışım yapılarak dönüşüme yönelik biçimde ayırmaları teşvik edilecek, belediye imkanlarınca bunu yapan haneler ödüllendirileceklerdir. Vereceğimiz her hizmet, alacağımız her karar “fiziksel engelli” vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanımına uygunluğundan emin olunduktan sonra yürürlüğe koyulacaktır. Tarihi mirasımızın ve çevrenin koruyucusu olacağız, yok eden değil koruyan belediyecilik anlayışı ile çalışacağız.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42