banner6

Sakarya: Biz hep olumlu olacağız

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, moral bozucu söylemlerden uzak durup, yapıcı olmaya önem vereceklerini belirterek, "Biz Çukurova GİAD olarak hep olumlu olacağız. Zaten, kentimiz olumsuz söylemlerde bulunan kesimlerin yeteri kadar etkisinde kalıyor." dedi.

Sakarya: Biz hep  olumlu olacağız

Sakarya: Biz hep

olumlu olacağız

 

 

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, moral bozucu söylemlerden uzak durup, yapıcı olmaya önem vereceklerini belirterek, "Biz Çukurova GİAD olarak hep olumlu olacağız. Zaten, kentimiz olumsuz söylemlerde bulunan kesimlerin yeteri kadar etkisinde kalıyor." dedi.

31 Mart'taki genel kurulda göreve gelen Çukurova GİAD'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Mehmet Simge Baş, Genel Sekreter Kazım Tosun, Sayman Hakan Burç ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Fuat Çerçer, Zehra Efsun Erkemen ve Rafet Milli, Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy'u makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Ömer Faruk Sakarya, Çukurova GİAD'ın her zaman kamuoyuna olumlu yönde etkisinin olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Biz moral bozucu değil, yapıcı söylemlerde bulunmalıyız. Zaten, kentimiz olumsuz söylemlerde bulunan kesimlerin yeteri kadar etkisinde kalıyor. Bu durum Adanalılara sıkıntı veriyor, üzerlerinde olumsuz etki bırakıyor. Olumlu olacak bir şeyi bile Adanalı yargılamaya başladı. Biz hep olumlu olacağız. Buna rağmen olumsuz bir şey varsa onu olumluya çevirmek için çalışacağız. Bunun yanı sıra, 'Ben elimdekiyle yetinmem' mantığıyla hareket edeceğiz. Bizim, Adana'daki iş çevreleri olarak, 'Ben bana verilenle yetinmem, kentim için daha iyisini alırım, daha iyisini yaparım' mantalitesini almamız lazım." 

TEŞVİK SOHBETİ

Çukurova GİAD'ın yeni yönetimine başarı dileyen Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy da, görev başına gelmiş yönetim kurulunun büyük sorumluluk aldığını söyledi. Aksoy, yeni Teşvik Yasası'nın da konuşulduğu ziyarette, ekonomideki ve mevzuattaki gelişmeler nedeniyle konunun taraflarının çok yönlü olması, sürekli ve dinamik bir yönetim anlayışıyla çalışılması gerektiğine dikkat çekti. Aksoy, "Bu süreç içerisinde sizlerle birlikte olmak bizim için de iyi olacak. Çünkü, genç işadamları, genç girişimciler bu dönemde Adana'mızda, bölgemizde etkili olacak. Yeni Teşvik Yasası, Türk Ticaret Kanunu 2012'ye imzasını atacak. Çeşitli yorumlar, eleştiriler yapılsa da, mevzuatı çok iyi okur, çok iyi tahlil edersek, hep beraber üzerimize düşen vazifeyle katkı sağlayabilirsek, bütün işadamlarımız, iş kadınlarımız, girişimcilerimiz bu teşvikten nasiplerini alacaktır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER