Sektöre sahip çıkılmalı

Şanlıurfa İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Önal, inşaat sektörüyle ilgili düşüncelerini açıklarken, 50-60 bin kişinin istihdam edildiğine dikkat çekti

Sektöre sahip çıkılmalı

Şanlıurfa’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olan İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Önal Şanlıurfa’daki inşaat sektöründe 15 bin kişinin çalıştığını söyledi. Kentin inşaat sektöründe çalışan 15 bin kişinin 50-60 bin insana istihdam sağladığının altını çizen Başkan Mustafa Önal, Şanlıurfa’da inşaat sektöründen SSK’ya, Maliyeye, projecilere, yapı denetimcilerine ve Belediye’ye ortalama yılda 100 trilyon para aktarıldığına dikkat çekti , kentte inşaat sektörüne sahip çıkılması gerektiğine işaret etti.Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa’nın en büyük Sivil Toplum Kuruluşunun Başkanı Mustafa Önal Şanlıurfa’daki inşaat sektörü ile ilgili sorularımızı yanıtladı. Şanlıurfa İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Önal Şanlıurfa’daki inşaat sektöründe 15 bin kişinin çalıştığını söyledi. Kentin inşaat sektöründe çalışan 15 bin kişinin 50-60 bin insana istihdam sağladığının altını çizen Başkan Mustafa Önal, Şanlıurfa’da inşaat sektöründen SSK’ya, Maliyeye, projecilere, yapı denetimcilerine ve Belediye’ye ortalama yılda 100 trilyon para aktarıldığına dikkat çekti , kentte inşaat sektörüne sahip çıkılması gerektiğine işaret etti.

TÜRKİYE İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ

KONFEDERASYONU KURULDU”

Şanlıurfa İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Önal dernek olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi de verdi. Şanlıurfa İnşaat Müteahhitler Derneği’nin öncülüğünde 15 il ile bir araya gelinerek Anadolu Müteahhitler Federasyonu’nu kurduklarını anlatan Başkan Mustafa Önal, daha sonra 52 il ile bir araya gelinerek Türkiye İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonunu kurduklarını belirtti. Kurulan Federasyonunun genel başkan yardımcılığına ise Şanlıurfa’dan İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz’un seçildiğini söyleyen Önal, Yavuz’un Genel Başkan Yardımcılığının ve yaptığı çalışmaların Şanlıurfa’daki inşaat sektörüne olumlu yansımalarının olduğuna dikkat çekti. Dernek olarak müteahhitlere yeni kimlik kartlarının çıkarıldığına da vurgu yapan Önal, daha sonra görüşlerini şöyle ifade etti:

Şanlıurfa’da inşaat sektörü hızla gelişmekte. Bizde bu gelişime paralel olarak çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Derneğimize özel dergi çıkardık. Bu sayede yapmış olduğumuz çalışmaları ve etkinliklerimizi dergimizle duyuruyoruz. Kuruluş kanunumuz ve hedeflerimiz doğrultusunda üyelerimize ve hizmet sunduğumuz halkımıza kaliteli hizmet sunmak temel görevimiz. Üyelerimizin doğru yatırımlar yapabilmelerini sağlamak amacıyla yatırım yönlendirme çalışmalarımız devam etmekte. Sektör sorunlarına çözüm üretebilen, kamuoyu yaratan ve üyelerine hizmet veren Şanlıurfa İnşaat Müteahhitleri Derneği, bugün de sektöre ve üyelerine en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarına devam ediyor.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2