banner6

Seyhan’da Mardin modeli olacak

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) Başkanı Osman Göktekin, “Yerel seçimlerde adaya oy verilir” dedi.

Seyhan’da Mardin modeli olacak


BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nı (MARDAV)ı ziyaret etti.  Vakıf Başkanı Osman Göktekin ve Yönetim Kurulu Üyelerince karşılanan Çalışkan, Seyhan’da sorunların aşılması için öncelikle sosyal barışın sağlanması gerektiğini söyledi.

Vakıf binasında gerçekleşen ziyarete, MARDAV Başkanı Osman Göktekin, Vakıf Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın, Genel Sekreteri Sabahattin Yumuşak, Sayman Metin Kanık, Denetleme Kurulu Üyesi Sırrı Hamidi, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vakıf üyesi katıldı.

MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, Mardin’deki farklı kültürlere sahip insanların bir arada kardeşçe yaşamalarına vurgu yaptı. Bu nedenden ötürü Mardin’in dünya için çok güzel bir örnek teşkil ettiğini dile getiren Çalışkan Seyhan’da da Mardin modelini oluşturmaya çalışacaklarını söyledi. Seyhanlının bugüne kadar eşit ve adil hizmet alamadığını da belirten Çalışkan,kendisinin Seyhan’da doğup büyüdüğünü ve ilçenin sorunlarının hepsine hakim olduğunu anlattı. Sokak sokak gezerek halk halkını dinlediğini de savundu.

ÇALIŞKAN: SEYHAN FARKLI BİR YAPIDA

Seyhan’ın farklı bir yapıdan oluştuğuna dikkat çeken Çalışkan, farklı kültürden insanların yaşadığının altını çizdi. Bunun bilincinde olarak, herkesin eşit hizmet alması gerektiğini işaret eden Çalışkan, “Biz bunu samimi olarak yapacağımızı söylüyoruz. Seçim startını verirken de 3 sembol değerde kabirleri ziyaret ederek dua ettik. Bunu seçim yatırımı olarak yapmadık. Farklı değerlere saygı duyduğumuz için bunu yaptık. Seçimden sonrada aynı duygularla herkesin değerlerine saygı duyarak siyaset yapacağız.  Ve Sosyal barışı sağlayacağız. Bu konuda Mardin önemli bir model oluşturuyor. Biz de sosyal barış konusunda Mardin Modelini Seyhan’da oluşturacağız. Yönetime geldiğimizde ilk icraatımız sosyal barışı sağlamak olacak. Yönetimde ve hizmette adil ve eşit olacağız ve sosyal barışı sağlayacağız” dedi.

GÖKTEKİN: PARTİ DEĞİL ADAY ÖNEMLİ

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) Başkanı Osman Göktekin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yerel seçimin, genel seçimlere göre daha farklı olduğunun altını çizen Göktekin, “Biz yerel seçimde dürüst kişiliğe bakıyoruz. Bizi yönetecek Başkanın güvenilirliğine bakıyoruz. Zira seçtiğimiz Başkan biz 5 yıl yönetecek. Onun için doğru karar vermemiz gerekiyor. Sizde anlattıklarınızı yaparsanız şansınız yüksek olur. Size de bol şans diliyoruz” dedi. 

YUMUŞAK: DÜRÜST İNSANA, DÜRÜST DENİLİR

MARDAV Genel Sekreteri Sabahattin Yumuşak ise Abdullah Çalışkan ile çok eskiden buyana tanışmışlığının olduğunu söyledi. Ak Parti’de de birlikte çalıştıklarını hatırlatan Yumuşak, “kendisine gururla başkanım değdim ve inandığım bir arkadaşımdır. Ben dürüst insana hep dürüst derim bundan öncede ziyaretimizde bulunan CHP adayına aynı ifadeleri kullanmıştım. Çünkü dürüst bir insandı. Dürüst insana başka ne söylenebilir ki. Size de diğer adaya dilediğim gibi başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2014, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER