banner6

Son kez toplandılar

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 5 yıllık çalışma süresini tamamladı. Son oturumun ardından meclis üyeleri hatıra fotoğrafları çektirerek helalleşip meclis salonundan ayrıldı.

Son kez toplandılar

Veysi ULUDAĞ

ADANA (İLKHABER)- 2019 yılı Mart Ayı’nın son birleşimine ait oturumu gerçekleşti. Adana Büyükşehir belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen son oturuma Meclis Başkanı Murat Cevheribucak Başkanlık yaptı. 56 gündem maddesinin yer aldığı oturuma 2 gündem maddesi daha eklenerek sayı 58’e çıkartıldı.  Gündem maddeleri yapılan oylamalarda gerekli karara bağlandı.

Son oturumda Seyhan Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın Ak Parti sıralarında oturması dikkatlerden kaçmadı. Meclis üyeleri cep telefonları ile selfi yaparak meclisteki son günlerini fotoğraflamayı da ihmal etmedi.  Burada konuşma yapmak için ilk söz alan kişi Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya oldu. Çetinkaya, mecliste 5 yıllık çalışmalarının sonuna geldiğini vurguladı.  Emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan  Çetinkaya, “Birlikte ulusal çıkarlarımız adına güzel işler çıkardık, bu uzlaşıyı parti grubu ayrımı yapmaksınız gerçekleştirebildik. Sanayi, ticaret, tarım alanlarında güzel Adana’mıza hizmet etmek büyük bir gurur kaynağı” dedi.

Yine son oturumda bir konuşma yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Murat Cevheribucak’da meclis üyelerinden helallik istedi.  Meclis üyelerine 5 yıl yürüttükleri görevlerinden dolayı teşekkür eden Cevheribucak, “5 yıl hep beraber olduk, iyi, tatlı, güzel günlerimiz geçti. Şahsım adına, bütün meclis üyesi arkadaşlara teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. 5 yıl bu mecliste ufak tefek siyasi tartışmaların dışında en ufak birbirimizi kırıcı bir olay yaşanmadı. Herkes hakkını helal etsin hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Daha sonra ise, meclis üyeleri birbirleriyle tokalaşarak birbirlerinden helallik istedi. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından meclis oturumu sona erdi. Bir sonra ki oturum ise, 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından seçilecek üyelerle devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 14:38

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER