banner6

Soner Çetin göreve başladı

Çukurova Belediyesi’nin yeni Belediye Başkanı Soner Çetin mazbatasını alarak, hiç zaman kaybetmeden görevinin başına geçti.

Soner Çetin göreve başladı


Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Geçtiğimiz hafta sonu yapılan 30 Mart yerel seçimlerinde yüzde 43.8’lik oy dilimi ile Çukurova İlçe Belediye Başkanlığını kazanan Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Soner Çetin, dün mazbatasını alarak başkanlık koltuğuna oturdu.


Adana'nın merkez Çukurova İlçe Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partili Soner Çetin, dün saat 11:00 sularında Adana Adliyesi'ne geldi. Çetin, İl Seçim Kurulu Üyesi Hakim Mikail Aşar'dan mazbatasını aldı. Mazbatasını alan Çetin, artık projelerini bir bir hayata geçirme zamanın geldiğini söyledi. Kendisinin mazbatayı bütün görevliler, delegeler, mahalle temsilcileri ve sandık sorumluları adına aldığına dikkat çeken Çetin, “Tüm partililerimizin büyük emeği var, alın teri var. Bu başarı tüm CHP'liler ve Çukurova halkının" dedi.


ADLİYE ÖNÜNDE TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Mazbatasını alan Çetin, adliye önündeki vatandaşların tebriklerini kabul ederek, ardından ise Çukurova İlçe Belediye Binasına giderek, eski kendinden önceki Başkan Yıldıray Arıkan’dan görevi devraldı. Çetin, devlette devamlılığın esas olduğunu işaret etti. Çukurova’nın CHP’nin kalesi olmaya devam ettiğini dile getiren Çetin, “Bayrağı bugün teslim alıyoruz. Bu bir bayrak yarışı, devlette devamlılık esastır. Beni çok mutlu eden bir olay, CHP'nin bayrağının dalgalandığı Çukurova Belediyesi bundan sonra da CHP'nin önemli kalesi olmaya devam edecek.” dedi.


ÇAĞDAŞ, MODERN BELEDİYE BİNASINA KAVUŞTURDU

Bu ilçenin bütün sıkıntılarını Yıldıray Arıkan ve değerli kadrosu, emektarları, emekçilerinin göğüslediklerini belirten Çetin, “Bir oturacak sandalyeleri, masaları, koltukları yokken içinde bulunduğumuz Türkiye'nin en çağdaş, en modern, en güzel belediye hizmet binalarından birisini Çukurova Belediyesi'ne kazandırdılar. Bunun yanında da çok değerli hizmetleri oldu. Şu saat itibariyle verdiğim her sözün arkasındayım. Kesinlikle katılımcı, çoğulcu, halkçı belediyecilik anlayışımızı sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.


MASAMI KOLTUĞUMU BAHÇEYE KOYACAĞIM

Koltuğunda oturan bir başkan değil, sokaklarda halkla birlikte yürüyen bir başkan olacağını anlatan Çetin, “Bugünden itibaren bize oy vermiş, vermemiş, şu parti ya da bu partiden olsun olmasın herkese eşit hizmet götürerek halkımızı kucaklayacağız. Koltuğunda oturan bir başkan değil, sokaklarda halkla birlikte yürüyen bir başkan olacağım. Gece gündüz demeden halkla olacağız. Cuma günlerini Halk Günü yaparak masayı da koltuğu da bahçeye koyacağım ve randevusuz, aracısız halkımızla görüşüp sorunlarına çözüm üreteceğiz.” ifadelerini kullandı.


Yıldıray Arıkan ise, Soner Çetin gibi değerli bir kişiliğe hizmet görevini gönül rahatlığı ile devrettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER