banner6

Söz verdi, hizmeti götürdü

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Havuzlu Bahçe Mahallesi’ni ziyaret ederek, sokaklardaki sorunları görüp çalışmaların başlaması konusunda gerekli talimatları verdi.

Söz verdi, hizmeti götürdü

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar göreve başlamasının ardından ilk icraatını Havuzlu Bahçe Mahallesi’nde gerçekleştirecek.

Aylardan beri bozuk yolları olan ve kanalizasyon sularının da bu bozuk yollardaki çukurlarda birikerek aşırı kötü koku oluşmasına sebep olan, Havuzlu Bahçe Mahallesi 15007 sokağı Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ziyaret ederek, sokaktaki durumu yerinde tespit etti. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Karalar kokudan durulmayan yolla ilgili görevlilere konuyla ilgili hemen çalışma başlatılmasına yönelik talimat verdi. Mahallelerine gelerek sorunlarına duyarlılık gösteren belediye başkanlarına mahalle sakinleri zılgıtlar, alkışlar ve sloganlarla karşılık verdi.

Mahalle sakinleri sokaklarının aralık ayından buyana bu durum da olduğunu söyledi. Sokaklarını kanalizasyon çalışması nedeni ile kazdıklarını ancak boydan boya kazılan yolların derme çatma yöntemlerle kapatıldığını anlatan mahalle sakinleri, “Sokağımızın hali içler acısı. Kime başvurduysak bize bugüne kadar yardımcı olmadı. Mahallemiz ağır bir kanalizasyon kokusu altında. Her yer su birikintileri ile dolu. Sokağımızı doğru düzgün kullanamıyoruz” dediler.

Yeni seçilen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı mahallelerine gelerek sorunlarına ortak olup çözüm üreteceğine söz verdiği için teşekkürlerini sunan mahalle sakinleri, “Bize yakın olan, sorunlarımızı gören başkana bizde sahip çıkarız. Bu güne kadar maalesef bu böyle olmadı. Ama bu başkan sanıyoruz diğerleri gibi olmayacak. Biz vatandaş olarak mahallelerimize sokaklarımıza hizmet istiyoruz. Yıllarca güney mahalleleri olarak bizleri unuttular inşallah bundan sonra unutmazlar” ifadelerini kulandılar.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, konuyu yerinde görerek, tespitlerini not aldırdı. Karalar, yol için çalışmalara başlanacağını ancak, yapacakları çalışmanın gelişi güzel bir çalışma olmayacağını söyledi. Bu güne kadar gelip yalnızca asfalt dökerek yolları yükseltip evleri enginleştirdikleri için yağan yağmurlarla evleri su bastığını kaydeden Karalar, kendilerinin bu tür sorunlara meğil vermemek için önce yoldaki eski asfaltı kazıyıp, ardından asfalt dökeceklerini söyledi. Karalar sözlerini şöyle sürdürdü, “Hemen buraya ekiplerimizi sokacağız. Burayı tamamen kazıyıp asfalt dökecekler. Yama üstüne yama kalmayacak. Asfalt dökülüyor. Yol yükseliyor. Böylece bir yağmurda evleri su basıyor. Bu sorun bir tek burada yok, birçok yerde var aslında. Çalışarak bunları düzelteceğiz inşallah.” diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42