banner6

Sözlü: Adana yatırımcı cenneti olacak

Milliyetçi Hareket Partisi Hüseyin Sözlü, proje tanıtım toplantısı düzenledi. Sheraton Otel’de düzenlenen toplantı ya diğer ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda partili ve parti yöneticileri katıldı.

Sözlü: Adana yatırımcı   cenneti olacak

Sözlü: Adana yatırımcı

cenneti olacak

 

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Milliyetçi Hareket Partisi Hüseyin Sözlü, proje tanıtım toplantısı düzenledi. Sheraton Otel’de düzenlenen toplantı ya diğer ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda partili ve parti yöneticileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda konuşan MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu güne kadar Ceyhan İlçesi’nde yaptığı çalışmaları anlattı. Ceyhan’da yapılan çalışmalar ile Ceyhan ekonomisinin tekstil sektöründe dünya sıralamasına girdiğini anlatan Sözlü, şimdi de Adana’yı en iyi şekilde kalkındırmak için halk için, kent için yola çıktığını savundu. Kendisini bu yolda destekleyen anne, babası ve eşine saygılarını  sunarak yanlarına gidip teşekkür eden Sözlü, tüm Adanalının desteğini alarak belediye başkanı olmak istediğini söyledi. Sözlü Adana’yı yatırımcı cenneti yapıp ayağa kaldırmayı hedeflediğini kaydetti.

Adana’ya Milliyetçi Belediyeciliği getirmek istediğini anlatan Sözlü, kendisinin ulaşılması kolay bir belediye başkanı olduğunu hatırlattı. 3 dönemdir yaptığı belediye başkanlığı görevinde halkla hep iç içe olduğunu savunan Sözlü, “Biz katılımcı bir belediyecilikle geldik ve böyle devam etmek istiyoruz. Yapacağımız tüm çalışmalarda sivil toplum kuruluşları ve gerekli meslek odaları ile görüşüp öyle yapacağız. Halkı kucaklayan, ayrıştıran değil, bütünleştiren başkan olacağım. Ben herkesin oylarına talibim. Tüm Adana’nın desteğini alan bir belediye başkanı olmak istiyorum. Çözüm üreten, rotası olan bir belediye başkanlığı görevine talibim.” dedi.

Adana’nın ekonomide geri sıralarda olduğunu, işsizlikte 2. Sırada yer aldığını kaydeden Sözlü, “İlk 5 yılda Adana’yı yatırımcı cenneti yapıp, sanayiyi ayağa kaldırmak istiyorum. Ceyhan’da konutlar yaptık ucuz maliyetli. Adana geneline de bu konutları yapmak istiyoruz. Üstelik devlet destekli yapılan toplu konutlardan yüzde 40 daha ucuza bu konutları Adanalı hemşehrilerime  kavuşturmak istiyorum. Adana’yı dünya kentleri ile yarıştıracak bir yol projemiz var. Sosyal ve ekonomik anlamda kentimizi kalkındıracak çok önemli projelerimiz mevcut onları da işin uzmanları şimdi sizlere aktaracak” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER