banner6

Sözlü, dualarla görevine başladı

Sözlü, dualarla görevine başladı

 

 

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA-(İLKHABER) Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 30 Mart Yerel Seçimlerinden 10 gün sonra düzenlenen törenle görevini Aytaç Durak’tan devraldı. Adana Büyükşehir Belediye Tiyatro Salonu önünde kendisini bekleyen binlerce kişiye seslenen Başkan Sözlü, hükümetin Adana’ya yapmak istediği ve Adanalının yararına olacak tüm yatırımlara açık olduğunu söyledi.

 

Sıkıntılı günlerin artık geride kaldığını ve resmen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu söyleyen Hüseyin Sözlü, seçim sonuçlarına yapılan itirazlara sert çıktı. Başkan Sözlü, “Başarımızı hazmedemeyenler, gölgelemeye çalışanlar oldu. Her türlü oyunu oynamak istemelerine rağmen Allah’a şükürler olsun ki hüsrana uğradılar. Biz kendimizden emindik. Aslında onlar da bizden emindi. Buna rağmen kamuoyunu doğru olmayan şeylerle oyaladılar. Adanalıları aldatmaya, kandırmaya çalıştılar.” dedi.

 

“ADANALI MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTI”

Adanalıların 30 Mart seçimleri sonrasında milli iradeye sahip çıktığını belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “30 Mart günü verdiğiniz oylara bizim sahip çıkabileceğimizi, direneceğimizi ve yılmayacağımızı hesaba katmadılar, düşünemediler. Bizler sizlerin vermiş olduğu oyları bir emanet olarak gördüğümüzden, her bir oyun vebalinin olduğunu düşünerek sadece kazanmak için değil bu emanete sahip çıkmak gerektiğinden hareketle 10 gündür sandık toplama merkezlerinde 24 saat nöbet tutarak milli iradeye, Adanalının iradesine sahip çıktık. 10 gündür hak ettiğimiz Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için her türlü entrikaya müracaat edenlerini de bir kez daha şiddetle kınıyorum.” şeklinde konuştu.

 

“AYRIM YAPMADAN HİZMET EDECEĞİM”

4 yıldır MHP’nin seçilmiş Belediye Başkanı Aytaç Durak’a görev yaptırılmadığını hatırlatan Sözlü, 30 Mart yerel seçimleri sonrasında da Adana’da milli iradeye müdahale edilmek istendiğini kaydetti. Ancak yaşanan bu olayların ardından Adana’da iktidar partisine oy veren vatandaşlarında hoşnut olmadığını kaydeden Başkan Sözlü, “Bugün Adana’da çıkan bu tablo karşısında yüzde 80-90 memnundur. Şimdi bizlere düşen milli iradeyi gölgelemeye çalışanlarla her gün yeni bir sayfa açarak kavga etmek değil, onları mahcup etmek ve herkesi kucaklayarak Adana’da kardeşlik hukukunu egemen kılmaktır. Onlar ne düşünürlerse düşünsünler, nasıl tezviratta bulunurlarsa bulunsunlar, bana düşen, hiçbir ayrım yapmadan kutuplaştırmadan her mahalleye, her ilçeye, her köye, her eve hizmet götürmektir.” dedi.

 

“ADANA’YI HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Kendisine oy veren, vermeyen, seven, sevmeyen herkesin başkanı olduğunu ifade eden Sözlü, “Bu şehir hepimizin; öyle olmaya da devam edecek. Düşünceleriniz, renkleriniz, zevkleriniz, tercihleriniz partileriniz, farklı olsa da biz aynı coğrafyanın, aynı toprağın aynı kültürün aynı şehrin insanlarıyız. Güzel, huzurlu ve refah içinde yaşayacağımız ortak bir gelecek hayalini taşıyoruz. Çünkü biz birlikte Adana’yız. Biz hep birlikte Türkiye’yiz ve Adana’yı birlikte yöneteceğiz. Seçim çalışmalarım süresince sizlere “Kendi şehrinizi yönetmeye var mısınız?” dedim. Bundan böyle oluşturacağımız meclislerle, kapsamını genişleterek daha etkin kullanacağımız Kent Konseyi’yle ve tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla, şeffaf, hesap verebilir bir Adana sözümüzü yerine getireceğiz. Seçim öncesi hazırladığımız projeler de dahil olmak üzere, yapacağımız tüm çalışmaların karar alma süreçlerinde sizler de olacaksınız ve çalışmalarımızı birlikte yürüteceğiz. Bana olan güveninizi asla boşa çıkarmayacağımı bilmenizi isterim.” şeklinde konuştu.

 

“ADANA HUZUR VE GÜVEN ORTAMINA KAVUŞTU”

Adana'nın artık huzur ve güven ortamına kavuştuğunu belirten Başkan Sözlü, seçim çalışmaları sırasında içerisinde 5 genç kızın bulunduğu araca ateş açılmasına rağmen Adana’da huzuru bozacak hiçbir olaya meydan vermediklerini kaydetti. Hüseyin Sözlü, “30 Mart’ta kazandığımız başarıyı, milli iradeyi yok sayarak ortamı germek istemelerine rağmen hepimiz huzurdan yana tavır koyduk. Bundan böyle de Adana’da yaşayan her vatandaşımız bizim sorumluluğumuzdadır. En ücra köşemizde dahi huzurun tesis edilmesi yönünde çalışmalarımı aralıksız sürdüreceğimi bilmenizi isterim. Bizler insanı Allah’ın mukaddes bir emaneti olarak görüyoruz, büyüklüğüne iman ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlığının şeref olduğunu her insanımıza hissettirmek, büyük bir aşkla bağlı olduğumuz Adana’mızın hemşehrisi olmanın bir ayrıcalık olduğunu bütün Adanalılara hissettirmek boynumuzun borcudur.” dedi.

 

“BANA OY VERMEYENLERİN DE GÖNLÜNÜ KAZANACAĞIM”

30 Mart yerel seçimlerinde kendisine oy vermeyen kişilerinde gönlünü de kazanmak için çalışacağını belirten Hüseyin Sözlü, “Hangi partiden olursa olsun Adana’mızın geleceği için getirilen her proje mutlaka değerlendirilecektir. Kazanamayan belediye başkan adaylarımızın projeleri de uygun gördükleri takdirde değerlendirilebileceğini belirtmek isterim. Hükümetin Adana’mızda yapacağı yatırımlarda bizlere düşen her türlü alt yapının hazırlanacağını da belirtmek istiyorum. Ayrıca buradan başka şehirlerde yaşayan başta Sabancı Ailesi olmak üzere Adanalı işadamlarımızdan Adana’mıza sahip çıkmalarını ve yatırım yapmalarını bekliyorum. Biz yerel yönetimler olarak bu konuda kendilerine her türlü desteği vereceğimizden şüpheleri olmasın. Huzurlarınızda bunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu günden itibaren başta sayın valimiz olmak üzere tüm yönetici kadrolarımızla; siyasi parti yöneticilerimizle; merkezi iktidarla; Adana’mız için Adanalılarımız için beyaz bir sayfa açıyorum. Bu yaklaşımımızdaki samimiyetimizin ve içtenliğimizin doğru anlaşılmasını umuyorum. Adana’mız için Adanalıların geleceği için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Biz göreve toplumu ayrıştırmaya değil Adanalılaştırmaya geldik.” diye konuştu.

 

KALABALIĞA ‘ANDIMIZ’I OKUTTU

Sözlü, konuşmasının ardından kendisini dinleyen kalabalığa andımızı okuttu. Daha sonra Başkan Sözlü yapılan duaların ardından Adanalıları selamlayarak görevinin başına geçti.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER