banner6

“Sözlü için varız” dediler

Mustafa Şahin ve Yasin Türkoğlu, MHP lehine adaylıklarından çekilme kararı aldılar.

“Sözlü için varız” dediler

 

 

 

 

BBP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Şahin ile Bağımsız Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Türkoğlu adaylıklarından istifa ederek 30 Mart yerel seçimlerinde MHP’yi destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

 

 

30 Mart yerel seçimlerine 6 gün kala BBP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Şahin ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Türkoğlu MHP’yi destekleme kararı aldı. MHP lehine aday olmaktan vazgeçtiklerini belirten Şahin ve Türkoğlu ise düzenlenen tören ile rozetleri katıldı.

 

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, seçimlere kısa bir süre kala aldıkları bu karar nedeniyle Mustafa Şahin ve Yasin Türkoğlu’na teşekkür ederek, “Bu katılım bizim için sayısal bir ifadeden daha çok manevi bir değer ifade etmektedir. Siyasi arenada MHP’nin saflarına yapılan bu katılım, büyük ailenin yeniden bir araya geldiğini gösteriyor.” dedi.

 

 

Halil İbrahim UĞUR

 

 

ADANA –(İLKHABER) Adana'da, Büyük Birlik Partisi (BBP) Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Şahin ile Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Türkoğlu, adaylıklarından istifa ederek 30 Mart Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni (MHP) destekleme kararı aldı.

 

BBP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Şahin ve Bağımsız Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Türkoğlu dün düzenlenen törenle partilerinden ve adaylık görevlerinden istifa ederek düzenlenen törenle MHP saflarına geçti.

 

İZGİOĞLU, ŞAHİN VE TÜRKOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’nün Ziyapaşa Bulvarı’ndaki Seçim İletişim Merkezi’nde dün düzenlenen törende konuşan MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Mustafa Şahin ve Yasin Türkoğlu’na almış oldukları karardan dolayı teşekkür etti. İzgioğlu, “MHP’ye hoş geldiniz. İnşallah MHP’de siyasete devam eder ve ömrümüzün sonuna kadar da birlikte yürüyeceğiz.” dedi.

 

BBP’DE DOSTLUK VE VEFA RAFA KALDIRILDI

Düzenlenen törende konuşan ve BBP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığından istifa ettiğini açıklayan Mustafa Şahin, BBP il yönetimini sert bir dille eleştirdi. Mustafa Şahin, “Yıllardır mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumuz Büyük Birlik Partisi’nden özellikle son zamanlarda dostluğun ve vefanın rafa kaldırılmış olması ve BBP Adana İl Başkanı’nın partisinin amaç ve çıkarlarına tamamen ters düşen tavırlar sergilemesi şahsımı ve dava arkadaşlarımı derinden yaralayıp üzmüştür. Bu şartlar altında ülkemiz ve milletimize hizmet edemeyeceğimizi göz önünde bulundurarak dava arkadaşlarımla birlikte BBP Adana İl Yönetiminden ve Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığından istifa ederek bundan sonra MHP çatısı altında siyasi hareketimize devam etme kararı aldık.” diye konuştu.

 

HÜSEYİN SÖZLÜ İLE BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ

Koltuk davası için değil, halka ve ülkeye hizmet etmek için siyaset yaptıklarını kaydeden Mustafa Şahin, “Haksızlığa ve arsızlığa karşı dik duran MHP’nin değerli adayları ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’nün yanında yer aldığımızı kamuoyunun ilan ediyorum. Ve Hüseyin Sözlü’ye “Varım” diyoruz.” dedi.

 

YANLIŞLARA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ADAY OLDUM

Aday gösterme ve gösterilme kriterlerindeki yanlışlıklara dikkat çekmek için 30 Mart Yerel Seçimlerinde Bağımsız Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu söyleyen Yasin Türkoğlu, bu süreçte halkla iç içe olduğunu ve aday olma amacını gerçekleştiğini ifade etti.

 

HÜSEYİN SÖZLÜ İÇİN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİM

Bağımsız Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığından MHP ve Adayı Hüseyin Sözlü için çekilme kararı aldığını belirten Türkoğlu, “MHP ve Adayının Hüseyin Sözlü Beyefendiye başarılar diler, şahsıma destek veren ve oylarını bana verecek olan değerli hemşerilerimden oylarını MHP’ye ve Başkan Adayımız Hüseyin Sözlü Beyefendiye vermelerini istiyorum. Şuanda yaşadığım şehirde ve ülkemizde gergin bir atmosfer var. İnşallah Allah’ın izni ile 31 Mart’ta bu sıkıntıların geçeğine, ülkemizin rahat ve huzura kavuşacağını umut ediyorum.” dedi.

 

BU DESTEĞİN MANEVİ DEĞERİ ÇOK BÜYÜK

Mustafa Şahin ve Yasin Türkoğlu’nun partisini ve kendisini destekleme kararı almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ise alınan bu kararın çok değerli ve kıymetli olduğunu kaydetti. Hüseyin Sözlü, “Bu katılım sayısal bir ifadeden çok bizim için manevi bir değer ifade etmektedir. MHP’ye katılıyor olmaları büyük ailenin yeniden bir araya geliyor olması çok önemli. Bu sebeple merhum ülküdaşımız Muhsin Yazıcıoğlu Beyefendi’yi de burada büyük bir üzüntü ile anıyoruz. Onun ölümü üzerindeki şaibenin de bugünlerde katlanarak büyüyor olması bu hükümetin, bu konuda da vereceği hesabın var olduğunun yeterli delilidir. İnşallah bugün Adana’daki bugünkü birlikteliğimiz sayısal birliktelikten ziyade, Türkiye’de MHP’nin Ülkücü Hareketin mensuplarının bir araya gelmesi için atılmış güzel bir adım, bir işaret fişeği olur, Ankara’dan sedalanır ve büyük aile bir araya gelir.” şeklinde konuştu.

 

TÜRKOĞLU’NUN DESTEĞİ BİZİM İÇİN ŞEREFTİR

Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına Bağımsız olarak adaylığını koyma noktasında önemli bir mesafe kat eden ve kendi siyasi mücadelesinden vazgeçerek MHP ve onun Büyükşehir Adayı ve ilçe belediye başkan adaylarına destek verme kararı alan Yasin Türkoğlu’na teşekkür etti. Hüseyin Sözlü, “Ötekileştiren değil birleştiren, ayrıştıran değil kaynaştıran, kutuplaştırarak kendi safını güçlendiren değil kaynaştırarak, tüm Adana’yı tüm ülkeyi tek bir saf yapmanın mücadelesi yapmak isteyen zihniyete bir büyük destektir. Yasin Türkoğlu’nun adaylıktan çekilerek MHP’ye destek verecek olması bizim için büyük bir şereftir.” dedi.

 

TÜRKİYE’NİN BUNDAN SONRAKİ PARTİSİ MHP’DİR

Adana’da tarihi bir anı yaşadıklarını söyleyen MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan ise Demokratik Sol Parti Adayından sonra BBP’nin Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının MHP’ye katılma kararı almasından dolayı büyük mutluluk yaşadığını söyledi. Abdullah Çalışkan, “Özellikle ülkemizdeki milliyetçi muhafazakar kesimin bu büyük buluşmada Türkiye’nin hem bölgesel hem de uluslararası aktör olmasından ne kadar önemli olduğu artık gün gibi ortadır. O yüzden bu büyük buluşmanın MHP çatısı altında olması ise daha da manidardır. Çünkü bundan sonra milliyetçi muhafazakarlığın merkezi, Türkiye’nin milli merkezi ve Türkiye’nin partisi bundan sonra MHP’dir. Bu buluşma inşallah Türkiye için yeni bir buluşma olacaktır.” Dedi.

 

MHP’YE KATILANLARA ROZETLERİ TAKILDI

Yapılan konuşmalarından ardından ise Hüseyin Sözlü ve MHP İl Yönetimi, BBP’den istifa edenlere ve Yasin Türkoğlu’na MHP’nin rozeti katıldı.

 

Öte yandan BBP’den Mustafa Şahin’in yanı sıra BBP Seyhan Belediye Başkan Adayı Gani Gökmen, Pozantı Belediye Başkan Adayı Tuncer İncirci, Yüreğir Belediye Başkanı Veli Güzel, Yüreğir Belediyesi eski Başkan Adayı Ali Güzel, Kadın Kolları Başkanı Nafia Kartal, Alperen Ocakları Başkanı Aydoğan Aydoğan, Gençlik Kolları Başkanı Emrah Sarı ve Çukurova eski İlçe Başkanı Murat Aktaş partilerinden ve adaylıklarından istifa ederek MHP’ye katıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER