banner6

Sözlü: Kadınsız medeniyet öksüzdür

Hüseyin Sözlü, kadına şiddeti önleyecek tedbirleri hayata geçireceklerini söyledi

Sözlü: Kadınsız medeniyet öksüzdür

  ADANA (İHA) - MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Kadınsız medeniyet olmaz; kadınsız medeniyet öksüzdür” dedi.  
  Seçime günler kala çalışmalarını hızlandıran Başkan Sözlü, Adana içindeki değişik yerleşim bölgelerini ziyaret ederek bir dizi etkinliklere katıldı. Sözlü, MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş’la birlikte çarşı- pazar gezdi, sonra Akbaş’ın seçim ofisinde kadınlara yönelik bir toplantıya iştirak etti. Sözlü burada, Adana’da yaşayan kadınları rahatsız eden, gelecek adına kaygı veren sorunların çözümüne dair önemli mesajlar verdi. Sözlü, “İstisnasız bütün kadınlar evde ağır işçi statüsündedir. Dünyanın yükü neredeyse   kadınların sırtındadır. Adana, başta tarım, tekstil ve hizmet sektörü olmak üzere kadınların üretime önemli katkı sağladığı bir ilimizdir. Yine Adana, kadına şiddetin fazla olduğu dikkat çeken illerden biridir. Böyle bir tabloda kadınlara şiddeti reva görmek, kadını hor ve hakir görmek ahmaklıktır, nankörlüktür” dedi.
  "Bizim anlayışımızda kadın hayatın yarısıdır" diyen Sözlü, "Kadın dünyamızın olmazsa olmazıdır. Bir ana olarak fedakarlık ve feragatın yanında kadın sevginin, şefkatin, nezaketin, zarafetin, hülasa medeniyetin sembolüdür. Kadınsız medeniyet olmaz; kadınsız medeniyet öksüzdür. Dolayısıyla dört tarafı mamur bir medeniyet hedefinde kadının Adana’da bütün hak ve menfaatlerini korumak bizim en önemli vazifelerimizden biridir. Allah nasip ederse inşallah, kadınların sosyo-kültürel statüsünün yükseltilmesinin mücadelesini vereceğiz” ifadesini kullandı.
  Sözlü şöyle devam etti:
  “Kadınların şiddete maruz kalmasını önleyecek tedbirleri mutlak surette hayata geçireceğiz. Hiçbir kadın Adana’da sokağa terk edilemeyecek. Hiçbir kadın aç ve açıkta bırakılamayacak. Hiçbir kadının emeği sömürülmeyecek. Diyanetten Milli Eğitim’e, Emniyet teşkilatına, Jandarmaya, oradan yerel yönetimlere ve sivil toplum örgütlerine kadar ilgili bütün kurumlarla işbirliği halinde adeta bir seferberlik başlatarak kadınlarla ilgili Adana’nın karnesini ‘pekiyi’ yapmanın gayretini vereceğiz. Adana’yı bir medeniyet ve kültür kenti haline getirme hedefine kadınlarla birlikte koşacağız.î
  MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş da konuşmasında, "Bizim hedefimizde kadınların daha iyi günlere erişmesi vardır. Dünün aranmadığı, yarına umutla bakacağınız, adaletle yönetilen, hizmet zengini bir Çukurova düşlüyoruz. Çukurova ilçemizi Türkiye'nin marka şehri yapacağız" dedi. Akbaş, daha sonra projelerini anlattı. Toplantıda Ali Uğur Akbaş’ın eşi sanatçı Yeliz Yeşilmen, MHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu da hazır bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2014, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42