banner6

Sözlü mazbatasını aldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Halk iradesine konulmak istenen ipoteğe Türk Adaleti izin vermemiştir” dedi.

Sözlü mazbatasını aldı

 

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) 30 Mart yerel seçimlerinde 410 bin 349 oy ve yüzde 33.42 oranla Büyükşehir Belediye Başkanı Seçilen Hüseyin Sözlü, 10 gün gecikmeli olarak mazbatasını aldı.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, dün sabah saatlerinde Adana Adliyesi’ne geldi. Adalet Komisyonu Başkan Vekili Meryem Uludamar’ın odasında düzenlenen törenle 10 gün gecikmenin ardından mazbatasını alan Sözlü, daha sonra ise Adliye binasından çıkarak dışarıda bekleyen basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sözlü’nün yanında MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Yılmaz Tankut eşi Zeynep, kızı Asena, oğlu Oğuzhan Sözlü ve partililer yer aldı.

Sözlü, adliye dışında yaptığı konuşmada mazbatasını 10 gün gecikmeli aldığını söyledi. Sözlü mazbatasını geç almasının nedeninin AK Parti'nin genel başkan yardımcıları ve bakanlar düzeyinde Adana'da şaibe olduğunu iddia ettiğini ancak bunları ispatlayamadığını savundu.  Hüseyin Sözlü, “İyi ki hukuk var, iyi ki adalet var. Bugün burada halk iradesine karşı konulmak istenen ipoteğe Adanalılar ve Türk adaleti müsaade etmemiştir. Tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Adana'da yeni bir dönem, adalet, hak, hukuk için başlayacaktır. Bu andan sonra tüm Adanalı hemşehrilerimizi kucaklamanın mücadelesi içinde olacağız. Adanalılar hemşehrisi, MHP liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye de bir armağan göndermiştir." dedi.

Adana, Milliyetçi Hareket'in kurucu liderini milletvekili seçtiğine dikkat çeken Sözlü, Adana’nın, 1919'da Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesine ilk ateş veren yer olduğunu dile getirdi. Sözlü, sözlerini şöyle sürdürdü, “Adana, 2009 yılında yine belediye başkanlığını Milliyetçi Hareket Partisi'ne vermişti. Ama 2014 yılında seçimlerde kopartılan fırtınayı normal şartlarda anlamak mümkün değil. İktidar partisinin genel başkan yardımcıları, bakanları, Anayasa Komisyonu üyeleri, Başbakan Yardımcısı, çıktıkları her toplantıda Adana'da şaibe olduğunu ifade etmişlerdir. İl Başkanı, mikrofonu eline her aldığında ellerindeki tutanaklara göre, seçimi kendilerinin kazandığını iddia etmiştir. Ama bunların hiçbirini ispatlayamamıştır. Burada, hırsızlıktan tescilli olanların milli iradeyi çalma girişimleri yarım kalmıştır. İyi ki hukuk var, adaleti var. Hak tecelli etmiştir."

Sözlü daha sonra kendini bekleyen çok sayıda kalabalığı selamlayarak adliye binasından ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER