banner6

Sümer: Sevr düşü peşinde koşanlar emeline eremedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Orhan Sümer 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yılı nedeniyle yayınladığı mesajında, “30 Ağustos Zaferi, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zaferdir.” dedi.

Sümer: Sevr düşü peşinde  koşanlar emeline eremedi

 

 

ADANA (İLKHABER)-

Mesajında komşu ülkelerdeki etnik ve mezhep savaşlarına da değinen Sümer; Türkiye’de de aynı düzeyde oynanmak istenen oyuna asla izin vermeyeceklerini vurguladı.

 

Başkan Sümer mesajında, “Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan 30 Ağustos Zaferimizin 92. yıldönümünü gururla kutluyoruz. Türk Ulusu, tarih boyunca onuruyla yaşamış, canı pahasına da olsa ilkelerinden, değerlerinden ve ideallerinden asla ödün vermemiştir. Ulusumuzun, kahraman Ordumuzla kenetlenerek, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve yurdumuzu korumak için verdiği savaşımlar, O'nun yüceliğinin, haksızlığa ve dayatmalara boyun eğmeyen kişiliğinin ve yurtsever kimliğinin yansımasıdır. Kurtuluş Savaşı'nın son aşaması olan ve Atatürk öncülüğünde Anadolu'da başlatılan hareketin hedefine ulaştığını duyuran Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı, Türk Ulusu'nun bağımsızlığı için neleri göze alabileceğini en anlamlı biçimde ortaya koymuştur. Büyük Önder'in kusursuz stratejisi, ulusumuzun ve ordumuzun büyük özverisiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi'yle, bayrağımızın özgürce dalgalandığı yurdumuzda, tam bağımsız, lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının yolu açılmıştır. 30 Ağustos Zaferi, yeni Türk Devleti'nin hiç sönmeyecek bir güneş gibi doğuşunu müjdelemiştir. Bağımsızlık, egemenlik ve yurt sevgisi gibi kimi kavramların yüceliğini dünyaya anlatan 30 Ağustos Zaferi'yle, Türk ulusu için umutsuzluğun sona erdiği, özlemlerin düş olmaktan çıktığı, yurttaşlarımızın insan olmanın onurunu ve erdemini yaşadıkları yeni ve aydınlık bir dönem başlamıştır.” dedi.

 

30 Ağustos Zaferi’nin, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zafer olduğunu belirten Başkan Sümer, “Atatürk, Büyük Taarruzun ve 30 Ağustos Zaferi'nin önemini, “Her safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklâl düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evlâdı, bir ordunun Başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur.” sözüyle çarpıcı biçimde dile getirmiştir. Bağımsızlık Savaşı'nın kazanılmasını sağlayan en önemli etken kuşkusuz dil, din, mezhep, etnik köken ayrımı olmaksızın tüm yurttaşlarımızın, ulus olma bilinciyle bütünleşerek, yurdumuza sahip çıkmalarıdır. Bu nedenle birliğimizden ve bölünmez bütünlüğümüzden ödün verilmemeli. Komşu ülkelerde etnik ve mezhebe dayalı oluşturulan iç savaşın, güzel yurdumuzda oluşturulmasına dün olduğu gibi bugün de asla müsaade etmemeliyiz. CHP Adana İl Örgütü olarak tüm yurttaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve O'nun silâh arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz.” diye konuştu.

                                                               

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42