banner6

"Teşvik" endişeleri Çağlayan'a sunulacak

TOBB'a bağlı Adana'daki sanayi ve ticaret odaları ile borsa başkanları tarafından yeni teşvik sistemi ile ilgili endişeler ve yeniden düzenlenmesini içeren talepler, 14 Nisan'da Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Adana milletvekillerine sunulacak.

"Teşvik" endişeleri

Çağlayan'a sunulacak

 
 

  ADANA (İHA) - TOBB'a bağlı Adana'daki sanayi ve ticaret odaları ile borsa başkanları tarafından yeni teşvik sistemi ile ilgili endişeler ve yeniden düzenlenmesini içeren talepler, 14 Nisan'da Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Adana milletvekillerine sunulacak. 

  Yeni teşvik sisteminin değerlendirilmesi amacıyla Adana Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıya, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Ali Duru, Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Karagözoğlu, Kozan Ticaret Odası Başkanı Yaşar Çelen, Kozan Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çetin ile Adana Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Atilla Menevşe katıldı.

  Toplantıda, yeni teşvik sisteminin Adana açısından durumu değerlendirildi. Toplantı sonunda hazırlanacak yeni teşvik sistemi ile ilgili odaların görüşleri, 14 Nisan Cumartesi günü TOBB'da yapılacak toplantıda Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a sunulacağı ve Adana'nın durumunun yeniden gözden geçirilmesinin talep edileceği vurgulandı.

  TOBB'a bağlı Oda ve Borsa Başkanları tarafından hazırlanan ve Adana milletvekillerine de iletilmesi kararlaştırılan "Yeni Teşvik Sistemi" raporunda, ülke geneli için olumlu olmasına karşın, Adana'daki beklentilerin karşılık bulmadığına dikkat çekileceği belirtildi.

  Teşvik sisteminin hazırlanmasında önemli etken olduğu açıklanan illerin sosyo - ekonomik gelişmişlik endeksinin kamuoyu ile paylaşılması, işsizliğin de önemli kriterler arasında bulunması gerektiğine yer verileceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER