banner6

TOPRAK BÜTÜNLEŞTİRME YASASİ İLE KÜÇÜK ÇİFTÇİNİN TARLASINI ALACAK

Hükümetin ‘Toprak Bütünleştirme Yasası’nı gündeme getirdiğini belirten Orman eski bakanı CHP Ceyhan Belediye başkanlığı adayı Arif Sezer” Bu yasa ile küçük çiftçinin tarlasını elinden alacaklar. Büyük arazileri de kapitalistlere peşkeş çekecekler” dedi.

TOPRAK BÜTÜNLEŞTİRME YASASİ İLE KÜÇÜK ÇİFTÇİNİN TARLASINI ALACAK

ADANA (İLKHABER) CHP Ceyhan belediye başkanlığı Adayı, Orman eski bakanı Arif Sezer halkı uyarmaya devam ediyor.

      “Önemli olan belediye başkanlığı makamı değil, önemli olan Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu halka iyi anlatabilmektir” diyen Arif Sezer AKePe hükümetinin Su Yasası gibi Toprak Bütünleştirme Yasası’nı da gözden kaçırarak yürürlüğe soktuğunu hatırlattı.

      Toprak bütünleştirme yasası adı altında küçük çiftçiye hayat hakkı tanınmayacağını açıklayan Arif Sezer “ Küçük çiftçinin toprağını elinden alacaklar. Arazileri bütünleştiriyoruz, rekolte arttıracağız diye arazileri büyük çiftçilerin toprak ağalarının ve yabancı sermayenin eline geçmesinin önünü açacaklar” dedi.

     Bu gün Adana’da Hindistan başta olmak üzere yabancı yatırımcıların 10 binler dönüm arazi satın almak istediklerini belirten Arif Sezer “ 10 bin dönüm arazi kaç kişide var? 10 Bin dönüm arazisi olanlar belli. Bunlar arazilerini niye satsınlar? Yabancı yatırımcıların isteklerini karşılayabilmek için Toprak Bütünleştirme Yasası’nı gündeme getirdiler. Gözlerini küçük çiftçinin 10 dönüm, 20 dönümlük arazisine diktiler” dedi.

                                  “Bahçende yetiştirdiğin maydanozu bile satamayacaksın”

    AKP iktidarının yandaşlarının Toprak Bütünleştirme Yasası’nı “ Ürünün kalitesi ve toplam ürün düzeyi artacak” şeklinde duyurduklarını vurgulayan Arif Sezer, “ Bu emellerine önce Tohumculuk yasalarını değiştirerek başladılar. Yerli tohumları yok ettiler. Türk çiftçisi, Türk köylüsü tamamıyla İsrail menşeli tohumları kullanmak zorunda bırakıldı. Karadeniz’de başlatılan bir uygulama ile zavallı köylünün pazarda sebze satmasını bile engellediler. Bahçende yetiştirdiğin maydanozu bile artık satamayacaksın. Bunlar bu yasaları 10 yılda kademe kademe getrdiler. Yandaşları vasıtasıyla da çıkartılan emperyalist yasaların üzerini allayarak pullayarak Türk milletine yutturdular” dedi.

    “Ceyhanlılar başta olmak üzere Türk köylüsünü uyarmak ve emperyalizmin faaliyetleri karşısında uyanık olmasını sağlamak Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin bir yurttaşı olarak benim boynumun borcudur” diyen Arif Sezer, “ İyi bir yurttaş olmanın ilk adımı iyi bir ‘Kentdaş’ olmakla başlar. Ben bir yurttaş olarak görevimi yapıyorum. 30 Mart 2014 seçimlerine Türk halkının daha bilinçli olarak girmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü halk o zaman oyunu gereken yere verecektir. Buna inancım tamdır” dedi.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER