banner6

TORUN’DAN UCUZ SU MÜJDESİ

Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, göreve gelir gelmez fahiş su fiyatlarına son vereceklerini ve Adana’yı, “Türkiye’deki en pahalı suyun satıldığı şehirler” kategorisinden çıkaracaklarını açıkladı.

TORUN’DAN UCUZ SU MÜJDESİ

Çiğdem KARA

ADANA (İLKHABER)-Seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun,  gittiği tüm mahallelerde pahalı su fiyatlarına karşı feryatlarını dile getiren esnaf ve vatandaşların haklı olarak isyan ettiklerini ve göreve gelir gelmez yapacak ilk işlerinin, su fiyatlarında yüzde 30 oranında indirim yapmak olduğunu söyledi.

20 TONA KADAR SU 10 TL OLACAK

Adana’nın, Türkiye’nin büyük şehirleri arasında en pahalı suyu içen iller arasında olduğuna dikkat çeken Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, “Hesabımızı, kitabımızı yaptık. Halkımızın teveccühüyle göreve gelir gelmez, Adana’yı bu kategoriden hızla çıkaracağız. Su fiyatlarında yüzde 30 oranında indirim yapacağımız gibi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan maddi yardım alan ailelerin, 20 tona kadar kullandıkları suyun bedelini 10 TL. olarak sabitleyeceğiz. Bu ailelerimizin, 20 tondan fazla kullandıkları suyun bedeli de yüzde 30 oranında indirimli olacak. Böylece, hemşehrilerimizin bütçesini bir nebze de olsa rahatlatacağız” dedi.

 

PAHALI SU FATURALARIYLA

İŞÇİ-MEMUR MAAŞI ÖDENİYOR

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ), işçi ve memur maaşlarını ödeyebilmesi için Büyükşehir Belediyesi’ne borç verdiğini ve ASKİ’nin borç para vermemesi durumunda Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan  işçi ve memur maaşlarının ödenemeyeceğine dikkat çeken Abdullah Torun sözlerini şöyle sürdürdü; “Yanlış güzergahta yapılmasından dolayı hiçbir işe yaramayan metronun 800 milyon dolarlık borcu ve aylık 19,5 milyon TL.’lik borç faizi ile Adanalının geleceğini çalan beceriksiz köhnemiş  zihniyet,  fahiş su fiyatları ile de Adanalıyı cezalandırmış. Tepkilerinde yerden göğe kadar haklı olan hemşehrilerimizin feryatlarını dindirecek ve su fiyatlarını derhal indireceğiz. Metro borcunu Ulaştırma Bakanlığı’na devretmemizin ardından, açıkladığımız tüm devasa projeleri kararlılıkla yaşama geçireceğiz. Halkımızın destekleriyle göreve geleceğimiz Büyükşehir Belediyesi ile Adana’yı 30 Mart’tan sonra çok daha parlak bir geleceğe taşımayı kararlıyız. Bu konuda gücümüz var, sevdamız var. Adana Büyükşehir belediyesi, bizimle birlikte’ Büyük’ işler yapacak. Halkımız bize inansın ve güvensin.”

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42