banner6

TURAL: 30 MART’TA NUVRUZ COŞKUSU YAŞANACAK

HDP Bileşenleri 23 Martta Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenecek olan nevruz kutlamalarında bir araya gelecek. HDP İl Başkanı Gülseren Tural, “Bu yılki nevruz kutlamaları yerel seçim çalışmalarının da zirvesi olacak. Nevruz coşkusu 30 Mart’a taşınacak. HDP’ye verilecek oylar seçimde ortaya çıkacak” dedi.

TURAL: 30 MART’TA NUVRUZ COŞKUSU YAŞANACAK

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Halkların Demokratik Partisi (HDP)İl binasında düzenlenen basın toplantısı ile tüm Adanalıların Nevruz Bayramı kutlandı.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan İl Başkanı Gülseren Turan, nevruzun tarihçesi hakkında bilgiler aktardı. Nevruz baharın ve tabiatın uyanışını şenlik haline getiren tüm halkların bayramı olduğunu söyledi. Kendini de doğanın bir parçası olarak gören ve barışı, aynı zamanda doğada yer alan tüm canlıların birlikte yaşayabileceğini görenlerin şenliği olarak nitelendiren Tural, “Bu yılki nevruz kutlamaları yerel seçim çalışmalarının da zirvesi olacak. Nevruz coşkusu 30 Mart’a taşınacak. HDP’ye verilecek oylar seçimde ortaya çıkacak. Sonuç barış ve demokrasi için mücadele edenlerin elini güçlendirecektir. Tüm bölge halklarının nevruz bayramını içtenlikle kutluyor, barış için meydanları dolduran  ve coşkun halklarımızın heyecanını selamlıyoruz” dedi.

BDP İl Başkanı Uğur Bayrak’ta 23 mart Pazar günü Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu’nda çeşitli sürpriz sanatçıların katılımı ile nevruz kutlamasını gerçekleştireceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42