banner6

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR

İYİ Parti Adana İl Başkan’ı Göktürk Boyvadaoğlu, Alparslan Türkeş’in ölümünün 22.Yıl’ı nedeni ile yaptığı açıklamada;

“Türk dünyasının Başbuğ’u  Alparslan Türkeş’in, 22.ölüm yıldönümünü sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Yaşamının her anını Türk Milliyetçiliğine adamış olan büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş’i kaybetmenin acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Büyük bir vatan sevdalısı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, her zaman Ülke çıkarlarını ön planda tutarak, gelecek seçimler yerine, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmiştir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, Türk Millet’i ve Türk Dünyasının birlik, beraberlik ve dirliği konusunda çok büyük mücadeleler vermiştir. Mücadelelerle geçen 80 yıllık ömründe “ önce Ülkem ve Millet’im “ diyerek Türk Millet’inin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Türk Milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde, büyük bir fedakarlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Ülkü’sü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur. Hayat’ı boyunca Türkiye üzerinde oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunlara karşı çıkmıştır.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ömrü boyunca, milyonlarca vatan sevdalısı gençler yetiştirmiştir. O’nun ülküsü ve fikirleri, aradan geçen on’ca zamana rağmen halen ilk günkü heyecanla yaşamakta ve yaşatılmaktadır. Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ülkü’sü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir. Hedefleri doğrultusunda azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Bu ülkü ve fikirler, Türk Milliyetçilerinde var olduğu sürece, Ülkemizin birlik, beraberlik ve dirliğini hiç kimse bozmaya cesaret edemeyecektir.

Türkiye ve Türk dünyası liderini ve Başbuğumuzu kaybetmenin üzüntüsünü hala yaşamaktayız. Türk dünyası ve Türk Milliyetçiliği sonsuza dek yaşayacak ve yaşatılacaktır. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 13:05

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42