banner6

Yaptığımız haber üzerine Vali Demirtaş’tan inceleme

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yapılması planlanan projeleri ve devam eden çalışmaları  ekibiyle yerinde inceledi.

Yaptığımız haber üzerine Vali Demirtaş’tan inceleme

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yapılması planlanan projeleri ve devam eden çalışmaları  ekibiyle yerinde inceledi.

Vali Demirtaş, beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile aşırı yağışlar   3 Eylül 2020 tarihinde 8’nci sayfada yer alan  İlkhaber Gazetemizde  yayınladığımız “Çöken istinat duvarı tehlike saçıyor”  haberi üzerine olay yerine giden Vali Demirtaş ve beraberindeki heyet incelemelerde bulundu.

  Vali Demirtaş, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile aşırı yağışlar sonucunda istinat duvarının çökmesi ile kuzey cephesi gün yüzüne çıkan Hüsamiye Medresesi, Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu, eski İl Sağlık Müdürlüğü ek binasında incelemelerde bulunarak yapılarla ilgili bilgi aldı. Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi ve Mardin Müzesini ziyaret eden Vali Demirtaş, incelemelerin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Cumhuriyet Meydanı ve Artuklu Üniversitesi kampüsünde asfalt serimi devam eden profesyonel bisiklet parkuru çalışmalarında incelemelerde bulundu.

  Artuklu Üniversitesi kampüsünde yapımı devam eden Zeynel Abidin Erdem Camisi ve üniversite yerleşkesinde de incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, sahadaki incelemelerinden sonra minibüsçüler durağını ziyaret ederek toplu taşıma şoförleriyle sohbet etti, sorun ve taleplerini dinledi.

Demirtaş, burada yaptığı konuşmada,” Güzel hizmetler yapılması Mardin hakkıdır. Tabi ki her şey devletten beklememek gerekir.  Vatandaşlarımızın da bu konuda hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Herkese  yardım yapmaya hazırız. Yeterki gelsinler burada eğitimden, ekonomisine kadar yatırımları yapsınlar. Mardin İş insanları için bir fırsattır” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER