banner6

Yeni, yaylacılardan Erdoğan’a oy istedi

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, hafta sonunu seçim çalışmalarına mesire yerleriyle yaylalarda devam etti ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.

Yeni, yaylacılardan  Erdoğan’a oy istedi

 

ADANA(İLKHABER) - AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, İl Başkan Yardımcıları Ömer Faruk Doğan, Hasan Berzan Toprak, Faruk Aytek, Mehmet Ali Özmansur, İl Kadin Kolları Başkanı Emine Karaköse, Kozan İlçe Başkanı Veli Gelebek, AK Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile gençlik kolları üyeleriyle birlikte Kozan İlçesi’ndeki mesire yerleriyle yaylalarda vatandaşları ziyaret etti. Başkan Fikret Yeni, beraberindekilerle birlikte önce Toros Dağlar’ının zirvesindeki köyleri ziyaret etti. Ardından da Dağılcak Mesire Alanı’ndaki vatandaşları ziyaret etti.

Vatandaşlardan büyük ilgi gören Başkan Fikret Yeni ile beraberindekiler, daha sonra Göller Yaylası’na geçti. Başkan Fikret Yeni, 10 Ağustos’a dikkat çekerek, meydanda toplanan kalabalığa hitaben konuşmasında çatı adayını eleştirerek, şunları söyledi:

 “Bu toprakların değerlerinden, bu toprakların acısından anlamayan, bu toprağın acısını hiçbir zaman hissetmemiş. İçinizde yaşayıp içinizdeki sıkıntıları herhangi bir şekilde teneffüs etmemiş bir insanın sizleri yönetmesinin bir anlamı olabilir mi?

   2002 öncesini ve sonrasını iyi hatırlayalım. 2002’den önce insanlar muayene olmak için saatlerce kuyruklarda bekliyordu. Muayene olsalar dahi ilaçlarını temin edemiyorlardı. Ama şimdi evlere kadar sağlık hizmeti geliyor. Artık, herhangi bir ilacı bulamama gibi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Çünkü içimizden çıkan, bizimle aynı havayı teneffüs eden, bizimle aynı acıları çekmiş, çocukluğunda topraklarımıza ayak basmış. Çocukluğunda su satmış, bizim kültümüzden çıkmış bir insan. Bu ülkeye devlet başkanı olunca ‘Ben halkımın ihtiyaçlarını biliyorum’ dedi. ‘Benim babam kardeşim okula gittiğinde 15 gün kitabını alamadı. Kitapçıya gidip kitapların hepsini alamadı. Ben bu acıyı hissediyorum’ dedi. Ve 5-6 yıldır çocuklarımız okula gittiğinde artık kitap derdine düşmüyoruz.”  

 Vatandaşların sorunlarını da dinleyen Başkan Fikret Yeni, sorunların çözümü konusunda söz verdi. Bazı vatandaşlar da “Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumuzu Sayın Başbakanımıza vereceğiz. Buraya kadar gelip yorulmanıza gerek yoktu.” dedi.

  

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER