banner6

Yenilikçi demokratların “Beyin Fırtınası” hızla devam ediyor

Yaklaşık 2 yıl önce kurulan Yenilikçi Demokratlar Platformu’nun Anamur’daki “Beyin Fırtınası” etkinlikleri devam ediyor

Yenilikçi demokratların “Beyin  Fırtınası” hızla devam ediyor

MEHMET ŞAHİNCİLEROĞLU

MERSİN(İLKHABER) - 

Farklı fikir sahiplerinin bir araya gelerek uzun süredir gerçekleştirdikleri toplantının 12’ncisi Anamur Öğretmenevi’nde düzenlenen bir kahvaltıyla yapıldı. Yenilikçi Demokratlar Platformu’nun “Beyin Fırtınası” olarak gerçekleştirdiği toplantıların bu haftaki konuşmacısı CHP Mersin İl Genel Meclisi Üyesi, Mersin İl Genel Meclisi Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Ersoy Gölge idi.

Gölge, “İsminden de anlaşılacağı gibi, yenilikçi ve demokrasiden yana, çağdaş, kendisi, çevresi ve uluslararası kurumlarla barışık, farklı dünya görüşleri olmasına rağmen geçmişiyle hesaplaşma peşinde olmayan, hep ileriye bakan, dünyayı yöneten güçlere hoşgörü ve duygudaşlık ile bakabilen, yapıcı, yaratıcı, her zaman toplum ve memleket meselelerini bireysel çıkarları üzerinde tutabilen “siyasetin bir hoşgörü ve uzlaşma sanatı” olduğu desturunu benimsemiş kişilerin oluşturduğu bir gruptur.

Platformu oluşturan ilk kişiler, Anamur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurlu Üyesi Gazeteci Yazar Vedat Çelikbaş, Emekli Vaiz Vahit Balaban, CHP Eski İl Genel Meclis Üyesi ve Yazar Nihat Erkan, Emekli Asker ve Yazar Necmettin Karabulut, MHP Eski Bozyazı Belediye Meclis Üyesi ve Elektrik Mühendisi Osman Kahvecioğlu, Tüccar Ahmet Üre, İşletmeci İnşaat Mühendisi Özdemir Şahin, Güney Sahil Sanayi İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Geçener, Emekli Öğretmen-Milli Eğitim Eski Müdürü-CHP Mersin İl Genel Meclisi Üyesi Ersoy Gölge’dir.

Platformun zaman zaman yaptığı bütün toplantılarda STK Yetkilileri, Siyasi Parti Başkanları, Belediye Eski Başkanları, Milletvekilleri, alanında uzman birikimli kişileri konuk ederek görüş ve önerilerinden yararlanılır. Konukların görüş ve düşünceleri de çeşitli yollarla kamuoyu ile paylaşılır. Platform, bugüne kadar 11 toplantı gerçekleştirdi.

Sırasıyla Memur-Sen Mersin İl Başkanı Öğretmen Atilla Olçum, Çağdaş Demokratlar Birliği Başkanı Ahmet Er, Kent Tarihi Araştırmacısı Dr.Mustafa Erim, 21.Dönem MHP Mersin Milletvekili ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Hidayet Kılıç, 24.Dönem CHP İstanbul Milletvekili ve Dış İşleri Komisyon Üyesi Faik Tunay, çeşitli kurumlarda genel müdürlük yapmış, 2011 Has Parti 1.sıra Milletvekili Adayı Namık Sinanoğlu, Emekli Albay-Hukukçu-2011 CHP Mersin Milletvekili Adayı Soner Yıldırım, İzmir Karabağlar AKP İlçe Belediye ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mimar Mehmet Emin Aşkın ve Ak Parti Anamur İlçe Başkanı Ahmet Yıldırım konuşmacı olarak konuşmacı olarak katılmışlardır.” dedi.

Ersoy Gölge, bugüne kadar İl Genel Meclisi Üyeliği görevi süresince yapılan çalışmalarını anlattı. Karşılıklı soru cevap şeklindeki kahvaltılı toplantıda “Anamur için neler yapılabilir?” sorusuna cevaplar arandı.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42