banner6

Yetki sizden hizmet benden!

Seyhan İlçe Barbaros Mahallesi Muhtar Adayı Mehmet Ata Mutlu, seçildiği takdirde tecrübesini vatandaşlara yansıtacağını söyledi ve ekledi

Yetki sizden hizmet benden!


Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Adana’nın Merkez Seyhan İlçesi Barbaros Mahallesi Muhtar Adayı Mehmet Ata Mutlu, seçimlere gece gündüz demeden çalışıyor. Halka hizmet için yola çıkan Mutlu’nun, tek hedefinin mahallelerinin hak ettiği hizmeti alması ve halkın rahat etmesi olduğu öğrenildi.

15 yıldan buyana belediyede temizlik bölümünde görevli olan, 5 yıl Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan ardından ise 10 yıldır Seyhan Belediyesi’nde görev yapan Barbaros mahallesi Muhtar Adayı Mehmet Ata Mutlu, belediyecilikte edindiği tecrübe ve bilgi birikimini mahallesi için kullanmak istediğini söyledi. Barbaros mahallesinin daha iyi hizmet alması ve halkının daha rahat etmesi için Muhtar Adayı olduğunu açıklayan Mutlu, dürüst, adaletli ve ilkeli bir yönetim sergileyeceklerini kaydetti. Azalarının da aynı güvenirlikte kişilerden oluşacağının altını çizen Mutlu, kendisi olmasa da dahi insanların gönül rahatlığı ile azalara ulaşıp sıkıntılarını anlatabileceğini belirtti.

İLAÇLAMA VE TEMİZLİK KONULARINDAN ŞİKAYETÇİLER

Mahallelerinde yapılması gereken birçok hizmetin olduğunu işaret eden Mutlu, “Bunların başında temizlik ve ilaçlama konuları gelmekte. Vatandaşlarla yaptığım görüşmelerde benim gibi herkes aynı konudan müzdarip. Herkes temizlik ve haşereyle ilaçlama konusunun yetersizliğinden şikayetçi. Seçilmem durumunda belediyecilik tecrübemle gerekli yerlerle irtibata geçip mahallenin istediği hizmeti almasını sağlayacağım. Mahallemizde moloz yığınları çok fazla tüm moloz yığınlarını temizleteceğim” dedi.

AYRIM YAPILMAYACAK

Hastalıkta, sağlıkta ayrım yapmadan tüm mahallelinin yanında olacağını vurgulayan Mutlu, “Herkesin sorunlarını dinleyeceğim. Muhtarlık binasında çocuklarımızı oturtmayacağız. Bizler burada bulunup halkımızı birebir karşılayıp ilgileneceğiz. Her gün belli saatler de sokak sokak gezerek sorunları yerinde tespit edeceğiz. Tespit ettiğimiz sorunların çözümü için var gücümüz ile çalışacağız. Herkes gönül rahatlığı ile yanımıza gelip hizmet isteyebilecek.” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN İSTEĞİNE BAĞLI

Mahallelerinde yapılmak istenen kentsel dönüşüm ile ilgili vatandaşların yüzde 51’inin olumlu veya olumsuz karar vermeleri durumunda kararın belediyeye iletilerek gerekenin yapılacağını söyleyen Mutlu, “Eğer yüzde 51 kentsel dönüşümü istiyorsa bu olur ama eğer yüzde 51 istemiyorsa kentsel dönüşüm gerçekleşmez. Halkın kararı ne ise o uygulanır. Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk bizzat mahalleye gelerek vatandaşla konuştu. Bizlerde oradaydık. Yani şuan karar mahallelini” şeklinde konuştu.

NET OLACAĞIZ

Mutlu 30 yıldır Barbaros Mahallesi’nde oturduğunu dile getirerek, “Mahallemizi ve sakinlerini tanıyorum. Kimseye taraf olmadan mahalle sakinlerimiz için çalışacağız. Gelen yardımlarda hiçbir şekilde adaletsizlik olmayacak. Adaletli eşit şekilde yardımlarımızı dağıtacağız. Yardım sever insanlarımız çok onların yardımlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Telefonum 24 saat açık olacak isteyen istediği an bana ulaşabilecek. Bizde kesinlikle yalan dolan olmayacak. Net olacağız. Neysek o olacağız.” dedi.Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2014, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42