banner6

Yüreğir’de nöbet değişimi

Cumhur İttifakı’nın adayı AK Partili Fatih Mehmet Kocaispir, Belediye Başkanlığı’nın Mahmut Çelikcan’dan devraldı. Aldıkları bayrağı daha ileriye taşıyacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Kocaispir, “Tüm Yüreğirlilerin belediye başkanı olacağız. Bu güç birliği ile Yüreğir’de inşallah yeni bir süreç başlatırız” dedi.

Yüreğir’de nöbet değişimi

Serhat ŞANLI / Hande MUŞTU / Rukiye UYANIK

ADANA (İLKHABER) – Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, yapılan devir teslim töreninin ardından resmen görevine başladı. Mahmut Çelikcan’dan görevi devralan Kocaispir, “Sadece Cumhur İttifakı’nın değil tüm Yüreğir’in belediye başkanıyım. Yüreğir’de inşallah yeni bir süreç başlatırız. Bugüne kadar ilçemizde güzel işler yapıldı ve biz de bunların üzerine ekleyerek devam edeceğiz” dedi.

Yüreğir ilçe Belediye Başkanı AK Partili Fatih Kocaispir, görevi önceki başkan Mahmut Çelikcan’dan devraldı. Yüreğir Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim törenine Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ve MHP yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.  

Başkanlık makamında gazetecilere konuşan Mahmut Çelikcan, iki dönem Yüreğir’e hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

“YÜREĞİR’E HİZMET ETMENİN GURURUNU YAŞIYORUM”

Görevini yine kendi teşkilatından Fatih Mehmet Kocaispir’e devretmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çelikcan, “Yüreğir Belediyesi’nin güzel bir anısına şahitlik ediyoruz. İki dönem Yüreğir’e, Adana’ya hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Ayrı bir mutluluğu da bugün bu görevi arkadaşımız ve partilimiz olan birine devretmekten onur duyuyorum” dedi.

“BU BAYRAĞI DAHA İLERİYE TAŞIYACAKTIR”

Bundan sonra da Kocaispir’e her türlü desteği vereceğine değinen Çelikcan, “Yüreğir 10 yılda idari ve mali açıdan belli bir noktaya geldi. Bu bir yarış değil. Çünkü Fatih Mehmet Kocaispir de bir partilimizdir. Bu bayrağı Kocaispir’e devrediyorum ve o da bu bayrağı daha ileriye taşıyacaktır. Hem ilimize, hem de Yüreğir’e güzel hizmetleri olacaktır. Bundan sonra kendisinin bir arkadaşı, kardeşi olarak yanında olacağım” ifadesi kullandı.

CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR

Kocaispir’in aldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağına vurgu yapan Çelikcan, “İki dönem bu görevi bize uygun gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, teşkilatıma ve Yüreğir halkına teşekkür ediyorum. Görev aldığımız 10 yıllık süreçte gördük ki, Yüreğir’e ne yapsak azdır. Fatih Mehmet Kocaispir de Yüreğir’e katkı sağlayacaktır. Bu bayrağı daha ileriye taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

Yüreğir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir de Mahmut Çelikcan’ın Yüreğir’de artık bir marka olduğunu ve ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etti.

KOCAİSPİR; “TECRÜBELERİNDEN YARARLANACAĞIZ”

Çelikcan’ın tecrübelerinden yararlanacağına değinen Kocaispir, “Bir demokrasi şölenine tanıklık ediyorsunuz. Bu bir bayrak yarışıdır. Yüreğir ilçemize 10 yıldır hizmet eden Mahmut Çelikcan da bu bayrağı bana devrediyor. Bu benim için büyük bir onurdur. Mahmut Çelikcan artık Yüreğir’de bir markadır. Ülkemize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine şükranlarımı arz ediyorum. Bundan sonraki süreçte de tecrübelerinden daima yararlanacağız” dedi.

“TÜM YÜREĞİR’İN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”

Yüreğir’de yeni bir süreç başlatacaklarına dikkat çeken Kocaispir, “Bende Cumhur İttifakı’nın adayı olarak yola çıkmıştık. Bizden yana tercih eden vatandaşlarımızın kararı başımızın tacıdır. Bundan sonra tüm Yüreğirlilerin belediye başkanı olacağız. Bu konuda başkanımızdan, teşkilatımızdan, basın mensuplarından destek bekliyoruz. Bu güç birliği ile Yüreğir’de inşallah yeni bir süreç başlatırız. Bugüne kadar ilçemizde güzel işler yapıldı ve bizde bunların üzerine ekleyerek devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, yaptığı hizmetlerden dolayı Çelikcan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. Çelikcan da Yüreğir’in temsili mührünü, Kocaispir’e sundu. Daha sonra Çelikcan “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” diyerek, Kocaispir’in eşine çiçek verdi.

Devir teslim törenine AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı ve AK Parti İl Başkanı Şerif Güler de katıldı.

Mahmut Çelikcan devir teslim töreninin ardından İlçe Belediye Meclis’ine geçerek, meclis üyeleri ile vedalaştı.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 16:15

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER