banner6

Adana’yı temsil edip madalyaları kaptılar

Ashihara Avrupa Şampiyonası'nda Türkkiye’yi temsil ettiler.

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Ashihara Avrupa Şampiyonası’nda hem Türkiye’yi, hem de Adana’yı temsil eden 18 sporcu toplam 3 altın, 4 gümüş, 4 bronz madalya ile kente döndü.

Ashihara Avrupa Şampiyonası Antalya’nın Kemer İlçesi’nde bir otelde gerçekleşti. 5 gün boyunca devam eden müsabakalara Türkiye, Hollanda, Libya, Letonya, Kazakistan, Romanya, Bulgaristan, Azerbaycan ve Özbekistan’dan 528 sporcu katıldı. Müsabakalarda ise Adana’dan, 18 sporcu yer aldı.

TAKİP EDİLDİ

Heyecan içerisinde takip edilen müsabakaları çok sayıda kişi izledi. Sosyal medyanın da gündeminde olan bu müsabakalar Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarla takipçilerini sık sık bilgilendirdi.

ADANA’YI TEMSİL ETTİLER

Türkiye’nin takım halinde birinciliği kazandığı organizasyonu, Kazakistan ikinci, Azerbaycan üçüncü olarak tamamladı. Adanalı sporcuların müsabakalarda aldıkları başarılar ise göz doldurdu. Ashihara Avrupa Şampiyonası’nda hem Türkiye’yi, hem de Adana’yı temsil eden 18 sporcu toplam 3 altın 4 gümüş 4 bronz madalyayı kente döndü.

MADALYALARI TOPLADILAR

Müsabakaya katılan sporcular kendi kategorilerin de önemli başarı elde ettiler. Derece alan sporculardan Ayşe Aybüke Göçmen 3., Enes Çakan 3., Taha Yasin Öner 3., Hülya Güven 3., Ramazan Kaya Pamuk 2. Berke Karaüzüm 2., Alperen Pamuk 2. Sami Atmaca 2., Mehmet Murat Boldaz 1., Elif Hüma Şen 1., Efe Uğur 1. oldu. Toplamda 3 altın, 4 gümüş, 4 bronz madalya alarak Adana’yı ve Türkiye’yi temsil eden sporcular kente ki spor tutkunlarına büyük sevinç yaşattı.

Ashihara Uluslararası Federasyonu (AİF) Başkanı David Jonkers, yaptığı açıklamada, Antalya’da 5 gün boyunca güzel bir organizasyon gerçekleştirdiklerini, her geçen gün daha fazla büyüdüklerini, şu an 26 ülkede faaliyet gösterdiklerini belirtti. Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz de kyokushin-ashihara branşının her geçen gün geliştiğini görmekten gurur duyduğunu kaydetti. AİF İkinci Başkanı ve Türkiye Temsilcisi Uğur Baran da kasım ayında Dünya Şampiyonası’nın da Türkiye’de yapılması konusunda karar alındığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 17:53

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER