Akgül; ‘Adana Derbisi’ yarı yarıya olsun

Akgül;  ‘Adana Derbisi’ yarı yarıya olsun

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül, “Hem Adana Demirspor, hem de Adanaspor taraftarının her iki maçta da yarı yarıya olması kente ayrı bir güzellik, ayrı bir hava katıyor. Benim gönlümden geçen 10 yıl 20 yıl öncesi gibi yarı yarıya olması yönünde. Ne benim, ne de Murat Sancak açısından bir sorun yok” dedi.

Adana’yı TFF 1. Lig 4. Haftasında oynanacak ‘Adana Derbisi’ heyecanı sardı. Her iki kulüp başkanı da bu konuda görüşmeler yaparak taraftarların bir arada olması için çalışıyor. Her yıl iki camia tarafından da istenen ancak güvenlik gerekçesiyle bir türlü gerçekleşmeyen tribünlerin yarı yarıya olma konusu bu yıl yüne gündeme geldi.

DERBİYİ 2 MAÇTA YARI YARIYA OYNAMAK İSTERİZ

Derbi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül, “Benim gönlümden geçen 10 yıl 20 yıl öncesi gibi yarı yarıya olması yönünde. Hem federasyon net tavır koyuyor, hem de İl Güvenlik Kurulu’nda federasyona bağlı alınan bir karar. Murat Sancak ile çok eskiye dayalı bir dostluğum var. Dönem dönem İstanbul’da bir araya geliyoruz. Eğer yapabilirsek her ikimizin niyeti de bu yönde. Bakacağız” dedi.

İlerleyen günlerde karar alıp kamuoyuna açıklamak istediklerini belirten Akgül, “Adana halkını, hem Adana Demirspor, hem de Adanaspor taraftarının her iki maçta da yarı yarıya olması ayrı bir güzellik, ayrı bir hava katıyor. İnşallah bu konuda bir karar alıp kamuoyuna açıklarız. Ne benim, ne de Murat Sancak açısından bir sorun yok. Federasyonun bu konuda kuralları ve statüsü net” diye konuştu.

Adanaspor’da yapılan çalışmalara da değinen Akgül, “Transfer konusunda daima acele etmeyen bir ekibiz. Bütçemize göre hareket ediyoruz. Dolayısıyla acele edip kulübü zarara uğratmaktansa, bekleyip daha iyi transferler yapıp kulübü yaşatma adına davranıyoruz. Sadece bu yıl için değil daha önceki yıllarda da böyle oldu. Bu yılın farkı ben değil de çocuklar yaptı” ifadesi kullandı.

Bu yıl 12 numaralı formayı taraftara ayırdıklarını belirten Akgül, “Bu yıl farklı bir yapılanmaya gidiyoruz. Bu da çocukların projesiydi ve bu da tuttu. İnşallah Adanaspor’u daha güzel günler bekliyor. Yaptığımız çalışmalardan taraftarlarımızın da memnun olduğunu görüyoruz.

Bizim taraftarlarımızla hiçbir zaman problemimiz olmadı. Geçmişe sünger çektik. 12 numaralı formayı taraftara hitap edecek şekilde belirledik ve kimseye vermedik. Dolayısıyla bundan sonraki görev Levent hocadan ziyade taraftarındır. Levent hoca gerekli görevini yapacak ama bu yıl şampiyonluk yolunda taraftarın işi daha çok zor olacak. Susmadan bizi desteklemeliler. Bizi hiçbir maçta yalnız bırakmamalarını istiyoruz” dedi.

Adana’ya yeni tesis müjdesi de veren Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül, şöyle konuştu;

“Bizim için şimdi en önemli konu tesis konusudur. Sadece Osman Yereşen Tesisleri yeterli değil. Yaklaşık 3-4 ay önce Adana Demirspor’un da tesis sorunu çözülürken sayın bakanımız bize de yer tahsisi konusunda yardımcı olacaklarını söylemişti. Biz birkaç yer baktık ve birini beğendik. Tesisin yapılabilirliği konusunda ikna olduk ve uğraşıyoruz. Sayın Valimiz sağ olsun yerin tespitini yaptık ve onayını aldık. Ancak işlem bitmeden söylemek istemiyoruz. Adana Büyükşehir, Seyhan, Çukurova ve Yüreğir Belediye başkanlarımız ile görüştük ve bize gerekli desteği verdiler.

Böylelikle Adanaspor iyi bir tesise kavuşacak. Alt yapı, A takımı gibi hepsinin bir arada olacağı bir tesis olacağı ve en kısa sürede temelini atarız diye düşünüyorum. Furkan Akgül Avrupa’da birkaç tesisi gezerek iyi bir proje ile iyi bir tesis yapmak istiyoruz. Bir hafta 10 güne kadar tesisin nereye yapılacağı konusunda bir açıklama yapabiliriz.

Elimizden geldiğince doğru şeyler yapmaya çalışıyoruz. İnşallah en kısa sürede Adanaspor hak ettiği yere gelecek. Tesisin yapılması bir aşama ve biraz zaman alacak. Projelerin hayata geçirilmesi de biraz zaman alacak. Birkaç yıl sürer diye düşünüyorum.

STORE ÇALIŞMASI

Furkan, İbrahim internet üzerinden bir store açma ile ilgili bir çalışma içerisindeler. Kısa süre içerisinde hal edecekler diye düşünüyorum. Siyah formanın üzerinde bir çalışma yapılıyor ama derbiye yetişip yetişmeyeceğini söyleyemem. Taraftarlarımız gibi siyah formayı bende beğendim”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2