Botaş’ın Ankara’ya taşınmasına tepki

‘Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Botaşspor’un yönetim merkezi yapılan genel kurul sonrasında Adana’dan Ankara’ya alınırken, kulüp yeni sezonda da maçlarını başkentte oynayacak.

Botaş’ın Ankara’ya taşınmasına tepki

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Botaşspor’un merkezini Ankara’ya alması Adana’da basketbol sevenler tarafından kınandı. Özellikle Botaş’ın altyapısında oynayan çocuklar, aileleriyle birlikte eylem yapıp, ‘Geleceğimizi elimizden almayın. Botaş, Adana’nındır ve öyle kalmalı’ sloganları attı.

GELECEĞİMİZİ ELİMİZDEN ALMAYIN

Botaş’ın maçlarını oynadığı Menderes Spor Salonu önünde anne ve babalarıyla birlikte eylem yapan çocuk basketbolcular, üzerinde; ‘Botaş’ı Adana’dan koparamayın içimizi yakmayın’, ‘Emeklerimizin karşılığı bu mu?’, ‘Geleceğimizi elimizden almayın’, ‘Sen ben yok Botaşk var’ ifadelerinin yer aldığı dövizler açıp, “Botaş, sen bizim her şeyimizsin” şeklinde de sloganlar attı. Botaş’ın altyapısında oynayan çocukların, anne ve babalarıyla yaptığı eyleme Adanalı basketbol severler de destek verdi.

Veliler adına açıklamalarda bulunan Mehmet Fatih Say, ‘’Sahipsiz Adana’nın elinden bir yıldız kayıyor. Botaşspor doğup, büyüdüğü toprakları terk ediyor.  Botaşspor, yıllardır Adana’nın ve Adanalıların takımıdır, öyle de kalmalıdır. Botaşspor’u taşıma kararının anlamı; Adana’yı, Adanalıları ve Adana’da elde edilen başarıları hiç saymaktır.’’ Dedi.

Botaşspor’un, hem Türkiye, hem de Avrupa’da büyük başarılar elde etiğine vurgu yapan Say, açıklamasını şöyle sürdürdü;

BOTAŞSPOR BİR TUTKUDUR

‘’Botaşspor, Türkiye şampiyonluklarıyla çığır aşarak, bir çok basketbol takımının modeli olmuş ve sporcu adaylarının tercihi haline gelmiştir. Botaşspor’u faaliyetlerine başladığı, başarıdan başarıya koştuğu ve gücünü halktan aldığı Adanalıların karşısına ‘deplasman takımı’ olarak gelmesine izin verirseniz; bu kulübü hayata geçirenlerin, bu takımı finale taşıyanların, şampiyon yapanların içleri sızlar, canları acır. Unutmayın, Botaşsporlu hayal eder, inanır ve başarır. Botaşspor bir tutkudur. Bugünün küçükleri, Botaşspor’da yarının geleceğidir. Botaşspor’u Adana’dan koparmayın.’’

Açıklamaların ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 15:22

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2