banner6

"BU TAKIMA SAHİP ÇIKIN"

‘Koronavirüs’ vakalarının, takımı olumsuz etkilediğine dikkat çeken Adanaspor Teknik Direktörü Yunus Murat Ceylan, taraftarlara çağrıda bulundu. Genç teknik adam, “Bu çocuklar 29 günde 9 maç yaptı; binlerce kilometre yol kat etti. Ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Benim tek ricam; bu çocuklara her anlamda destek verilip, sahip çıkılması. Bir yanlışı varsa benimdir. Kötü gidişat varsa sorumlusu benim, bir hata varsa benimdir. Oyuncularımıza destek olsunlar. Bu konuda her türlü baskıyı kaldıracak özgüvene sahibim” dedi.

"BU TAKIMA SAHİP ÇIKIN"

Emre EKİCİ

Adanaspor Teknik Direktörü Yunus Murat Ceylan, ortada bir yanlış ya da hata varsa bunun tek sorumlusunun kendisi olduğunu ifade ederek, “Taraftar takımına ve oyuncularına sahip çıkmalı. Bu çocuklar ellerinden gelen her şeyi yapıyor. İyi niyetli sahada mücadele ediyorlar. Kötü gidişat varsa bunun sorumlusu da benim. Bu konuda her türlü baskıyı kaldıracak özgüvene, bilgiye, birikime ve kültüre sahibim” ifadesini kullandı.

ZOR BİR DEPLASMAN OLACAK

Bugün deplasmanda oynayacakları İstanbulspor maçını değerlendiren Ceylan, “İstanbulspor, iyi bir takım. Deplasmanda zor bir maç bizi bekliyor. Ligin ikinci yarısı, ilk yarısından daha zor olacak. Alacağımız her puan önemli. İstanbul deplasmanından da galibiyet olmasa da puanla dönmek istiyoruz. Hedefimiz bu yönde. Bunun için de işimizi şansa bırakmadık ve sıkı bir çalışma dönemi geçirdik” dedi.

KENDİ İŞİMİZE BAKIYORUZ

Ankaraspor ve Akhisar gibi takımların transfer tahtasını açması, Eskişehirspor’un da sonuca ulaşma noktasında önemli adımlar atmasına işaret eden Ceylan, “Bazı takımlar transfer yapıp, kadrosunu güçlendirecekler. Tabi burada önemli olan, kadrolarına dahil edecekleri isimlerin hazır olup olmaması. Lig göz açıp kapayıncaya kadar bitecek. Yaklaşık 3.5 aylık bir süreç bu. Kimin ne performans sergileyeceğinden çok bizim sahada ne yapacağımız önemli. Biz kendi işimize bakmalıyız” diye konuştu.

TRANSFERE İHTİYAÇ VAR

Transfer çalışmalarını değerlendiren genç teknik adam, “Transfere ihtiyacımız olduğu bir gerçek ve biz de bunun farkındayız. Başkanımız Sayın Bayram Akgül ve Sportif Direktörümüz Sayın Hakan Hacıbektaşoğlu ile sürekli fikir alışverişi içindeyiz. Onlar da yoğun bir çaba ve çalışma içerisindeler. Önceliğimiz hücum bölgesi ve kanatlar. Orta sahaya da takviye yapmamız lazım” yorumunu yaptı.

BÜTÇEYİ UYGUN OYUNCU

Devre arası transferlerinin hiçte kolay olmadığına dikkat çeken Ceylan, “Transferde birçok alanda alternatif üretmeye çalışıyoruz. Biliyorsunuz, devre arası transfer süreci sancılı bir dönem. Bize ve takım yapısıyla birlikte bütçemize uygun, bizimle aynı hedefe taşıyacak oyuncular bulmamız lazım. Böylesi oyuncuları devre arasında bulmak biraz zor. Transferi de en kısa sürede sonuçlandırmaya çalışacağız” ifadesini kullandı.

ALTERNATİF ÜRETMELİYİZ

Canberk Dilaver’in ‘sol bek’te alternatifsiz olması ve olası sakatlık durumunda kimin o mevkide oynayacağına yönelik bir soru üzerine de Yunus Murat Ceylan, şu yanıtı verdi; “Böylesi bir durumda İsmail’i ‘sol bek’ olarak değerlendirdik ve kendisi de çok iyi maçlar çıkartıp, iyi bir performans sergiledi. Ama bir de kadronun 35’e çıkma durumu var. Pek çok mevkide, pek çok alternatif üzerinde çalışıyoruz” diye konuştu.

TRANSFERLER GELECEK

Şu ana kadar yapılan tek transferin Hüseyin Çolak olduğu hatırlatılıp, “Yeni transferler olacak mı?” sorusuna da Ceylan, “Yeni transferler gelecek. Başkanımız ve sportif direktörümüz yoğun bir çaba içerisinde. İnşallah çalışmalar kısa sürede sonuçlanır. Lig de başlıyor, uyum süreci var. Hazır gelir gelmez bazı etkenler var. Adanaspor’a faydalı olacak, dengemizi bozmayacak; sportif, takım ve ekonomik anlamda oyuncularla temas halindeler” dedi.

KARMAŞIK BİR SÜREÇ

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi büyük takımların genç ve gelecek vaat eden oyuncularını, tecrübe kazanması noktasında ‘kiralama’ kararı almasının, Adanaspor’a nasıl yansıyacağı da değerlendiren Ceylan, “Bu işler biraz karışık, sadece istemekle olmuyor. Kulüpler, oyuncuların kararları, beklentiler ve imkanlar var. En kısa sürede transferle ilgili gelişmelerin tamamlanması bekleniyoruz” yorumunu yaptı.

KURS AÇILIRSA SAHADAYIM

Kulübede olmayı kendisinin de çok istediğini dile getiren genç teknik adam, bunun için TFF’nin açacağı kursu beklediklerini söyledi ve ekledi; “Kurs açılırsa sahada olacağız.” Taraftarlara da mesaj veren Ceylan, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Oyuncularımız iyi niyetli ve yürekli bir şekilde sahada mücadele ediyor. Eğer pandemi süreci olmasaydı her şey çok daha farklı olabilirdi. Eleştiri yaparken, bunu da dikkate almak lazım.”

BİR HATA VARSA BENİMDİR

Ceylan, “Bu çocuklar 29 günde 9 maç yaptı; binlerce kilometre yol kat etti. Ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Benim tek ricam; bu çocuklara her anlamda destek verilip, sahip çıkılması. Bir yanlışı varsa benimdir. Kötü gidişat varsa sorumlusu benim, bir hata varsa benimdir. Oyuncularımıza destek olsunlar. Bu konuda her türlü baskıyı kaldıracak özgüvene, bilgiye, birikime ve kültüre sahibim” diye konuştu.

HER ŞEY FARKLI OLABİLİR
Adanaspor formasını giyip, sahada terinin son damlasına kadar savaşanların futbolcular olduğunu hatırlatan Teknik Direktör Yunus Murat Ceylan, “Bu taraftarlara mutluluk yaşatan da yine onlar. Eğer doğruları yapar, hem mental, hem de fiziksel anlamda biran önce toparlanabilirsek her şey çok daha farklı olur. Ligde özellikle son 2 maçta alınan galibiyetler bize moral verdi” yorumunu yaptı.

HER PUAN ÇOK DEĞERLİ

Ceylan, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Rakiplerimiz devre arasında dinlenip, kamp yapma fırsatı buldu. Maalesef, bizim böylesi bir imkanımız olmadı. Eğer sahaya doğruları yansıtabilirsek rakiplerimizin ne yaptığının çok da bir önemi kalmaz. Ligde her maç final ve alabileceğimiz her puanı almalıyız. Bu ligde kazanacağımız bir puan bile çok değerli. Eğer pandemi süreci yaşanmasaydı; şu anda ‘Play-off’u konuşuyor olurduk.”

DERS ÇIKARTMALIYIZ

‘Koranvirüs’ vakalarının takımı çok farklı noktalara getirdiğine işaret eden Ceylan, “Maalesef bu gidişat bizi çok farklı yerlere getirdi. Ligin henüz ortasındayız ve iyi bir performans sergileyip, üst sıralara tırmanmayı ve de yarışa ortak olmayı ümit ediyoruz. Adanaspor, geçen sezon çok zor zamanlar geçirdi. Bundan herkesin ders çıkartmalı. Sadece kulüp değil, taraftarlar da ders çıkartmalı” dedi.

TARAFTAR SAHİP ÇIKMALI

Kentin seçilmiş ve atanmışlarla birlikte tüm dinamikleri ve hatta basının ve de camianın tüm unsurlarının, geçtiğimiz sezondan ders çıkartması gerektiğini dile getiren Yunus Murat Ceylan, “Yapılması gereken; bir ve birlikte olmak. Güçlü durmak. Ortada kötü ve yanlış bir şey varsa taraftar elbette ki eleştirecektir; hakkıdır. Buna bir şey söyleyemem. Ama taraftar, takımlarına ve de oyuncularına sahip çıkmalı” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER