banner6

“Çıkışa geçeriz”

Turuncu-beyazlıların genç orta saha oyuncusu Atalay Babacan, ‘Ümit Milli Takım’ kadrosuna davet edilmesinden, ligdeki ilk yarı performansına kadar genel konularda kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi; çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ligde şanssız puan kayıpları yaşadıklarını dile getiren Babacan, “Koronavirüs süreci çok zor geçti. Takıma olumsuz yansıdı. Ligin ikinci yarısında yeniden çıkışa geçmek istiyoruz. Bunu başarabilecek güce sahibiz” diye konuştu.

“Çıkışa geçeriz”

Toros Kaplanı’nda Atalay Babacan’dan mesaj var. Sezon başında Galatasaray’dan ‘kiralık’ olarak kadroya dahil edilen 20 yaşındaki genç orta saha oyuncusu, ligin ikinci yarısı için umutlu konuştu. Babacan, “Ligde son 2 maçımızı kazanmıştık, yakaladığımız galibiyet serisini sürdürmek istiyoruz. İlk maç İstanbulspor ile. Zor bir takım ama bizim için fark etmez. Sahaya kazanmak için çıkacağız” yorumunu yaptı.

ŞANSIZ KAYIPLAR YAŞADIK

Ligin ilk yarısına genel olarak baktıklarında sürecin istedikleri gibi gelişmediği yorumunu yapan genç futbolcu, “Özellikle son 2 maçta aldığımız seri galibiyetler bizi biraz olsun rahatlattı. Daha öncesinde şanssız puan kayıpları yaşadık. Bunun önüne geçebilseydik ligde çok daha farklı bir konumda olabilirdik. Kendi performansımı değerlendirecek olursam; çok iyi değildim. Takıma alışıp, uyum sağladıkça daha iyi bir performans sergiledim” dedi.

TÜM TAKIM ‘KORONA’ OLDU

Takımda görülen ‘koronavirüs’ vakalarının, kendilerini olumsuz etkilediğini dile getiren Babacan, “10 gün karantinada kalıp, hiçbir şey yapmamak performansınızı olumsuz etkiliyor. Neredeyse takımın tamamında pozitif vaka görüldü. Tüm kulüp, karantina altına alındı. Çok zor zamanlar geçirdik. Bu da ister istemez takıma olumsuz yansıdı. Ama artık bu süreç geride kaldı. Önümüzde birbirinden zorlu maçlar var” ifadesini kullandı.

‘GALİBİYET SERİSİ’ SÜRMELİ

Lige verilen arayı iyi değerlendirdiklerini belirten Babacan, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Hocalarımız iyi bir program hazırlamış. Biraz yoğun geçti ama takım açısından oldukça faydalı oldu. Bu çalışmaların maçlara da yansıyacağını düşünüyorum. Ligde son iki maçımızı kazandık ve galibiyet serisini sürdürmek istiyoruz. Samsun zor bir takım ama rakibimizin kim olduğunun önemli yok. Sahaya kazanmak için çıkıp, elimizden geleni yapacağız.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42