banner6

Efsane unutulmadı

Adana Demirspor’u 72/73 sezonunda 1.Lige çıkaran Muharrem Gülergin, 24.ölüm yıldönümünde kabri başında anılacak…

Efsane unutulmadı

ADANA(İLKHABER)- Adana Demirspor’un efsane ismi MUHARREM GÜLERGİN, vefatının 24.yıldönümünde, Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında anılacak. 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü (bugün) saat 11.00’de gerçekleştirilecek olan anma törenine Adana Demirspor camiası, ailesi ve sevenleri katılacak.

 

MUHARREM GÜLERGİN KİMDİR?

1924 doğumlu olan Muharrem Gülergin demir yolcu bir babanın 4 çocuğundan ikincisidir. 1940 yılında kurulan Adana Demirspor Kulübünde ilk yılından itibaren futbolcu, yüzücü, sutopu oyuncusu ve atlet olarak 4 branşta hizmet verip, yüzme ve sutopu branşlarında milli takım kaptanlığına kadar yükseldi.

1957 yılında futbolu, 1962 yılında ise sutopunu bırakarak jübile yapan Gülergin, sırasıyla Adana il yüzme ajanlığı, yüzme-sutopu milli takımları teknik menajerliği, Adana Demirspor futbol takımı teknik direktörlüğü ve Adana Demirspor kulübü yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.

1972-73 sezonunda Adana Demirspor'u 1. Lige çıkaran teknik adam olan Gülergin, Fatih Terim'in yetişmesinde de pay sahibidir. Evli ve üç çocuk sahibi olan Gülergin, 7 Ağustos 1995 tarihinde Adana'da hayatını kaybetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER