Eriş; “Hedefimiz Zirve”

Eriş;  “Hedefimiz Zirve”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Yeni bir yapılanma içerisine giren Adanaspor’un başarılı olacağına inandığını ve bunun için çok çalışmak, çok mücadele vermek ve iyi bir uyum içerinde olmak gerektiğini belirten Teknik Direktör Levent Eriş, “Ben yok, biz var. Asla yarın ne olacak gibi bir endişemiz yok. Çok kaliteli kadromuz var. Başarılı olacağız. Elbette ki hepimizin beklentisi ‘Zirve’dir” dedi.

TFF 1. Lig ekiplerinden Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, hafta sonu deplasmanda Akhisarspor ile oynayacakları maç öncesi 5 Ocak Stadı’nda basın toplantısı düzenledi. Takımın çalışmaları hakkında bilgi veren eriş, Adana’ya yeniden gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yeniden Adana’da olmaktan ve Adanaspor’umuzu çalıştırmaktan onur duyuyorum. Bu kentin bende daima farklı bir yeri vardır” dedi.

Eyüp Arın ile birlikte Adanaspor’u iyi yerlere çıkaracaklarını ifade eden Eriş, “Adanaspor deyince akla gelen ilk futbol adamlarından biri olan Eyüp Arın’dan görevi teslim aldık. Eyüp Arın ile hep sürecek olan ve her zaman istişarelerin yer alacağı bir doğrultuda Adanaspor’u başarıya gidecek yolda birlikte konuşup, birlikte alacağımız kararlar doğrultusunda en iyi yerlere çıkarmanın mücadelesi içerisindeyiz” diye konuştu.

“SEYİR ZEVKİ EN YÜKSEK OLAN TAKIM OLACAK”

Adanaspor’un kaliteli bir kadroya sahip olduğunu ve bu kadro ile zirvede yer almak istediklerine değinen Levent Eriş, şöyle konuştu;

“Bu yıl farklı bir oluşum ve farklı bir düşünce içerisinde olan Adanaspor’u en iyi şekilde temsil edip, liglerin en kaliteli, en doğru ve seyir zevki yüksek olan takımlardan bir tanesi yapmak istiyoruz.

“KULÜPLER ŞİRKETLEŞMELİ”

Ülkemizin yaşadığı mali sorunlar maalesef kulüplerin yapılanma durumunda farklı kararlar almasına neden oluyor. Daha önceki yıllarda futbolda şirketleşmenin mutlaka olması gerektiğini belirtmiştim. Kulüplerin şirketleşerek yönetilmesi taraftarıyız. Çünkü harcanan her kuruşun değerli olduğunu ve artık futbola para harcamanın çok kolay olmadığını ifade etmiştim. 

Bugün geldiğimiz noktada kulüpler, batmak ya da batmaya yakın görünüyor. Artık birileri para verirse ayakta durabilen bir konum haline gelmişler. Bugün geleceğimizi artık ‘Nereden dönersek kardır’ düşüncesiyle bütün takımların tekrara gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yoksa hemen hemen hiçbir kulüp transferleri gerçekleştiremeyecek konuma geldiler.

“ADANASPOR BAŞARILI OLACAK”

Yeni yapılanma içerisine giren Adanaspor bu çalışmasında başarılı olacaktır. İnanıyorum ki bu süreç Adanasporluları memnun edecektir. Bu formayı temsil edecek arkadaşlar önce ahlaki değerleri çok iyi taşımalı. Adanaspor’a layık olabilecek şekilde formasını taşıyabilmeli.

Genç bir yaş grubuna sahibiz. Bu yapılanmanın çok başarılı olacağına inanıyorum. Bunun için çok çalışmak, çok mücadele vermek, iyi bir uyum içerinde olmak, sahiplenmek ve oyuncularımızı da bu yönde kanalize etmek durumunda olduğumuzu teknik adam olarak gerçekleştirmekle mükellefiz. Varoluş nedenimiz de budur. Oyuncularımızı Adanaspor’un birer parçası olduğunu tekrar tekrar hatırlatıp en iyi hale getirmektir. Bunun sonucunda da başarı gelirse bunu da taçlandırarak yolumuz sonlanmalı.

“ADANASPOR’DA BAŞARISIZLIK YOK”

Transfer çalışmalarına bakacak olursak; bu takımlar için hiçbir zaman bitmez. Bir takım için eksik her zaman vardır. Biz ayaklarını yorganına göre uzatan bir takım olarak, ülkemizin ekonomik durumunu çok iyi bilen bir ekibiz ve yıllar boyunca da takımımızın yıllarca başarısını gördük. Adanaspor’un son 15 yılına baktığımızda hiç başarısızlık olmadı. Böyle bir süreci yönetmek kolay değil.

“4 OYUNCU DAHA ALACAĞIZ”

Transfer yapacağız. Eyüp Arın ve benim raporlarım doğrultusunda 4 önemli oyuncu daha almayı düşünüyoruz. Bunlar; biri savunmaya, bir orta saha, bir kenar oyuncu ve bir de santrafor düşünüyoruz.

Önce takımımızın yeni yapılanmasının oturmasını, bu oturacak planlamanın uzun vadede de Adanaspor’a çok büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Adanaspor’un formasının olduğu yerde kesinlikle kazanmak yatar.

TARAFTARA ÇAĞRI

Birçok kişinin sezon başında ‘şampiyonluk’ parolası ile başladığı ancak sonrasının hüsranla bittiğine tanık olduk. Biz bunu yaşamak istemiyoruz. Son derece ayakları yere sağlam basan, iyi bir takım oluşturan bir ekip olacağız. İyi şeyler yapacağız. Genç oyuncuları kazanacağımızı düşünüyorum. Adanaspor’un muhteşem seyircisiyle bir olup bunu başaracağız.

Adana’nın sıcak insanı sahiplenirse, tam sahiplenir. Sahiplenmediğini de asla sahiplenmez. Severse tam sever, sevmezse de hiç sevmez. Ben bu süreci 4.5 yıl Adana’da görev yaptığım dönemlerde yaşadım. İnşallah Adanamıza layık olacak bir süreç yaşatacağız.

İlk maçımız Akhisarspor ile olacak. Akhisar, geçtiğimiz yıl Süper Lig’den düştü, ancak elinde mevcut kadrosunun çoğunu koruyan ve yaptığı takviyelerle de daha da güçlenen bir takım. En son Galatasaray’la oynadığı karşılaşmada da çok başarılı bir performans sergiledi.

Ancak o, Süper Kupa, Galatasaray maçıydı. Orada oyuncuyu motive etmeye gerek yok. Oyuncu kendi kendine zaten oraya motive olur. Ligin başlangıcındaki süreçte, bu ligde neler olacağını kestirmek zor. Aşağı liglere indikçe işlerin ne kadar zorlaştığını, aşağıda futbolun oynanmadığını, lig düştükçe kalitenin çok azaldığını bir kez daha ifade etmek istiyorum.

YAKIN YEMAS STİLİ

Biz yakın temas oyun oyununu oynamayı hedefliyoruz. Hem içeride, hem dışarıda rakibinde uzak, rakibin rahat oymasına izin veren bir takım olmak istemiyoruz. Akhisar maçıyla başlayacak olmamız kimilerince dezavantaj, kimilerince avantaj.. Bizi ilgilendiren tek şey, sahada verilecek mücadeledir. İsim olarak şampiyonluk parolasıyla başlamış bir Akhisar ama bizim de hedeflerimiz, ideallerimiz var.

“KIRMIZI ÇİZGİM BEN YOK, BİZ VAR”

Antrenörlüğe yeni başlamış kadar heyecanlıyım. Herkesin kendine göre kırmızı çizgileri vardır. Benim kırmızı çizgim ben değil ‘biz’dir. Ortada bir takım var ve ‘ben’ yok ‘biz’ var. Biz demediğimiz zaman başarılı olma şansımız yoktur. Ben takım yaratmaya çalışırım. Benim için öncelik takımdır.

HEDEF ‘ZİRVE’

Adanaspor camiası bir olduğu sürece başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Asla yarın ne olacak gibi bir endişemiz yok. Başarılı olacağız. Çok kaliteli bir kadromuz var. Alınan oyuncularla birlikte kalitemiz daha da artacak ve düşündüğümüz transferleri gerçekleştirdiğimizde elbette ki hepimizin beklentisi ‘Zirve’dir.

“TARAFTAR VARSA TAKIM VARDIR”

Burada taraftarımız yanımızda görmek istiyoruz. Birlikte olmak büyük bir keyif verecektir. Eğer taraftar varsa takım vardır. Taraftar yoksa o takımın var olma şansı yoktur. Takıma sahip çıkın. Başarıya giden yolda en önemli faktör sizsiniz”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER