banner6

Eriş; “Her yerde aslanlar gibi kazanmaya oynarız”

Eriş;  “Her yerde aslanlar gibi kazanmaya oynarız”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Son dakika transferleriyle takımın eksiklerini tamamladıklarını belirten Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, “Transfer dönemi bitmeden gerekli takviyeleri yaptık. İyi bir takım oluşturduk. Gittiğimiz her yerde aslanlar gibi kazanmaya oynarız. İçeride veya dışarıda oyun felsefemiz budur” dedi.

Adanaspor, TFF 1.Lig'in 4. haftasında Adana Demirspor ile yapacağı derbi karşılaşmasının hazırlıklarına devam ediyor. Milli maç arasını aralıksız çalışmalarla değerlendiren Adanaspor’da Teknik Direktör Levent Eriş, transferler hakkında konuştu.

İlk 3 maçta gördükleri eksikliklerini tamamladıklarını belirten Eriş, “Transfer dönemi sona erdi ve Başkan Bayram Akgül ve ekibi takımımıza uygun iyi bir ekip oluşturdu. Ligde oynadığımız ilk 3 karşılaşmada 1-2 eksiğimizin olduğunu tespit ettik ve transfer dönemi bitmeden gerekli takviyeleri yaptık. İrfancan kaldı ve bize ayrı bir güç katmıştır” dedi.

Taraftarların iyi bir Adanaspor izleyeceğine değinen Eriş, “Transfer dönemi her zaman belki de futbolun en zor sürecidir. Çünkü takım kurgulamak, takım yapmak her şeyden daha önde gelir. Adanaspor bu konuda iyi çalışıp, iyi işler yaptı. Transferler ile elim bollandı diyebilirim. Eksiklerimizi bildirdik ve isteklerimiz doğrultusunda takviyeleri yaptık. Yönetim kuruluna emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İyi bir Adanaspor izleyeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Milli maç aralarını iyi değerlendirip, sezon sonunda hedeflerine ulaşacklarını belirten eriş şöyle konuştu;

“Ne kadar kaliteli oyuncuyu bir araya getirirsek antrenörün işi zorlanmaz. Onların içerisinden en iyisini seçebilecek, takımımıza en büyük katkıyı sunabilecek oyuncuları seçip ilk 11’de ve ya sonradan oyuna dahil ederim.

Benim felsefemde; futbol sadece 11 kişiden ibaret değildir. Mutlaka yanında veya yardımcı olacak oyuncular da çok önemli. Tıpkı Osmanlı, Eskişehir karşılaşmasındaki gibi.. Sonradan oyuna giren oyuncularımızın verdiği katkıları gördük.

Ligde oynadığımız 3 maça bakacak olursak; her gün takım olma yolunda iyi bir mesafe alıyoruz. Oyunsan anlamda çok iyi katkılar sunacak oyuncular takviye ettik. Eksiklerimiz vardı ve gerekli yerlere takviyeleri yaptık. Adanaspor armasını taşıyan bütün oyuncularımızın ellerinden gelen tüm gayreti sarf etmelerini bekliyoruz.

Lig uzun bir maraton ve önümüzde 31 hafta var. Bu uzun maratonda en kısa şekilde yeni oyuncularımızı ilk maça kadar belli bir mesafeye çekmeye çalışacağız. Sonrasında 3 haftalık süreçte kupa maçı da var. Ardından yeniden milli takım arası var. Bu süreç bizim için inşallah devre arasında takviyeye ihtiyaç duymadan yürüyeceğimiz bir süreç olur ve Adanaspor’u hedeflediğimiz noktaya getiririz.

Oyun felsefesi hakkında da konuşan Eriş;

Oyun dizilişi gidişata göre değiştirilir. Oyuna kazanma üzerine kurduğumuz projelerle başlarız ve ilk 11’de başlayan oyuncularımıza beklentilerimizi anlatırız. O beklentilerin sonucunda istediklerimizi alamadığımız zaman gerekli değişimi yaparız. Bazen evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Biz de bazen istediğimiz verimi alamayabiliriz. Burada değişimi hemen yaparız.

Korkaklar her gün ölmeye mahkumdur. Biz ne korkağız, ne de herhangi bir rakipten çekinecek kadar bu işten bir çekingemiz yok. Gittiğimiz her yerde aslanlar gibi kazanmaya oynarız. İçeride veya dışarıda oyun felsefemiz budur.

Osmanlı maçında amacımız bir cesaret örneği göstermek değildi. Tüm oyuncularımız ellerinden gelen her şeyi ortaya koyduklarına eminim. Rakibimizin eksiklerini ilk devre itibariyle çok net bir şekilde biliyorduk. Özellikle Ahmet Dereli’ye atılabilecek tüm topları istediğimiz gibi değerlendirebilseydik oyunun seyri tamamen başka bir hale dönüşebilirdi.

İşte o zaman maçtan önce düşündüklerimizi sahaya çok daha kolay uygulayabilme, bir hafta boyunca analiz ettiğimiz Osmanlıspor takımının nerelerinde eksiklikleri olduğunu planladığımız ilk 11’i daha ne bir şekilde görebilirdik.

Bu olmayınca oyunun ilk devrelik oynama hakkını rakip Osmanlıspor’a verdik. Ondan sonra bir takım değişiklikler yapmamız gerekiyordu. Bunu yapmazsak istediğimiz almadan dönmesi gerçekleşirdi. O nedenle son derece bir oyun formatına döndük ve 2 kuvvetli santraforla başarılı bir dönüş yaptık. İkinci devre 10 kişi kalmamız, sıcak hava, rakibin genç kadrosu, yetenekli 4-5 oyuncularını olmasına baktığımızda alınan puan çok değerliydi. Kazanabilirdik de ama netice kaybetmedik”

Milli maç arasının hemen ardından oynanacak ‘Adana Derbisi’ hakkında da konuşan Eriş şu bilgilere yer verdi;

“Gönül devamlılık, sabır, birliktelik, sonrasında başarılı olmak ister. Başarılı olmazsa kesilen fatura teknik adama olur. Bu işin doğasında bu vardır. Ülkemizde istikrar diye bir şey yok. Ümit ediyorum ki, Türk futbolunda bir takım değişiklikler bu anlamda gerçekleşir. Ama şu da bir gerçek; futbol takımı kurulurken sadece teknik direktörlerin eline bırakılmamalı. Futbol takımı kurulurken, kulübün yapılanması için kurulan skuat ekibi ve takım planlaması yapanlar kulübün gerçek sahibi olması gerekiyor.

Çünkü biz teknik adamlar yarın başarısızlıkta ilk gönderilecek kişiler olduğumuzdan dolayı bu konuda kulüpler biraz daha takımına sahip çıkmalı ve kadro yapılanmasını da ellerinden asla bırakmamalı. Teknik direktöreler olarak bizler şunu söylemeliyiz; ‘Evet biz şu oyun düzeni ile oynayacağız ve bu oyuncularla olması gerekiyor. Takdir hakkı tamamen başkan ve yönetim kurulunundur’. Bu anlamda biraz daha şirketleşme adına gidilirse takımlarımızı çok daha başarılı günler bekler diye düşünüyorum.

Kendi işimize bakıyoruz. Kimsenin mutsuzluğuyla mutlu olacak değiliz. Biz Adanaspor’uz. Bu yıl inanılmaz bir birliktelik içerisindeyiz. Adanaspor’u en iyi hale getirmek için çalışıyoruz. Hep beraber takımımızı hak ettiği yerlere el-ele, gönül-gönüle getireceğiz.

Adanaspor-Adana Demirspor karşılaşmaları Dünyanın en büyük, en önemli derbilerinden biridir. Her iki camiada da derbileri yaşadım. Her maça olduğu gibi derbiye de kazanmak için çıkacağız. Çok keyif aldığım, futbol hayatımdaki en renkli, en keyifli derbilerinden birini yaşadım. İnşallah Adana’ya yakışır çok güzel bir derbi olacak”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER