banner6

“Hem kupa, hem de ligde mücadele edebilecek güçteyiz”

TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor’da geniş bir kadroya sahip olduklarını belirten Teknik Direktör Yunus Murat Ceylan, “Adanaspor, katıldığı her organizasyonda gidebildiği yere kadar gitmeyi hedefliyor. Kupada ve ligde gidebileceğimiz en iyi yere kadar gitmek isteriz. 30 kişilik geniş bir kadromuz var ve her iki kulvarda da mücadele edebilecek güçteyiz” dedi.

“Hem kupa, hem de ligde mücadele edebilecek güçteyiz”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – TFF 1. Lig’de mücadele eden Adanaspor’da geniş bir kadroya sahip olduklarını belirten Teknik Direktör Yunus Murat Ceylan, “Adanaspor, katıldığı her organizasyonda gidebildiği yere kadar gitmeyi hedefliyor. Kupada ve ligde gidebileceğimiz en iyi yere kadar gitmek isteriz. 30 kişilik geniş bir kadromuz var ve her iki kulvarda da mücadele edebilecek güçteyiz” dedi.

Bu sezon büyük bir değişim içerisine girerek Süper Lig hedefi ile yola çıkan Adanaspor, geride kalan 8 maçlık periyotta 3 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 yenilgi ile 12 puan toplayarak 7’nci sırada yer alıyor. Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur maçında da 68 Aksaray Belediyespor’u 2-1 yenerek üst tura yükselen turuncu-beyazlı ekip bu sezon her alanda da çıkmanın hesabını yapıyor.

Adanaspor’daki gelişmeler hakkında konuşan Teknik Direktör Yunus Murat Ceylan, kupada üst tura çıktıkları için mutlu olduklarını söyledi. Kupa maçında iyi oynamadıklarını ancak kazanmanın önemli olduğunu belirten Yunus Murat Ceylan, “Skordan memnunuz. Tur atladığımız için de mutluyuz. Oyuncularımla da konuştum. Galibiyet bizi yanıltmasın. 68 Aksaray Belediyespor karşısında bize çok yakışan bir oyun oynamadık. Bu konudaki memnuniyetsizliğimi de ifade ettim arkadaşlarıma. Ama arada böyle şeyler olacak.

İyi oynamadığımız zaman kazanabilmek önemliydi. İştah genelde iyiydi. Bu bir fırsattı. Bu fırsatı çok iyi değerlendiren oyuncularımız olduğu gibi maalesef beklediğimiz ve umduğumuzu göremediğimiz oyuncular oldu. Ancak önemli değil. Onlar da zaman içinde iyi çalışarak, daha iyi uyum sağlayıp, adapte olup istediğimizi yapmaya çalışacaklar.

Bazen kötü oynarken kazanabilmek önemli.. Her ne kadar bazı oyuncularımız ufak da olsa hayal kırıklığı yarattı ama bu geçici bir durum. Onlar da en kısa sürede toparlayıp, takıma beklediğimiz katkıyı sağlayacaklardır. Bazı oyuncularımızdan da olumlu sinyaller aldık” dedi.

Geniş bir kadroya sahip olduklarını ve hem kupa, hem de ligde gidebildikleri yere kadar gitmek istediklerini ifade eden tecrübeli teknik adam, “Adanaspor, katıldığı her organizasyonda gidebildiği yere kadar gitmeyi hedefliyor. Kupada ve ligde gidebileceğimiz en iyi yere kadar gitmek isteriz. 30 kişilik geniş bir kadromuz var. Her iki kulvarda da mücadele edebilecek güçteyiz. Kadroda fazla oyuncu olduğu zaman onların da maç eksiğini giderebilme açısından kupa maçları önemli bir fırsat.. Kupayı kesinlikle ikinci planda görmüyoruz ve gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz” diye konuştu.

Milli araya moralli girmek istediklerini de belirten Yunus Murat Ceylan, “Öncelikle maçı bir tarafa bıraktığımızda ortada insani bir durum var. Menemenspor’da teknik heyetten futbolcusuna, yönetimden kulüp personeline kadar bu hastalığa yakalanan herkese öncelikle geçmiş olsun diyorum. Bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.

Milli araya moralli, keyifli ve enerjimiz yüksek girmek istiyoruz. Bu arayı iyi değerlendirmemiz lazım. Yapacağımız antrenmanlar kamp gibi geçecek ve bu da bizi devre arasına kadar taşıyacak. Milli arada hem bedenen, hem de zihnen oyuncularımız sıfırlanıp, tertemiz gelecekler. Ondan sonra yolumuza emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Eren, önceki gün aramıza döndü. Tevfik de milli arada büyük bir ihtimalle aramızda kalacak. Goran’ın ağrıları hala devam ediyor. Onunla ilgili net bir durum söz konusu değil.

BALIKESİR GALİBİYETİ

Oyuncularımız yıktı. Çorbada bir tuzumuz varsa çok mutluyuz. Oyuncularım çalışkan, öğrenmeye açık ve her şeyden de önemlisi çok istekliler. Böylesi güzel bir istatistiği kulüp tarihine kazandırdıkları için de öğrencilerimi ayrıca kutluyorum. İnşallah daha büyük başarılara da imza atacaklardır. Onlara inanıyorum.

DİPLOMA:

Şuan itibariyle net bir şey yok. Bu bizim elimizde olan bir durum değil. En kısa sürede sorunun çözüleceğine inanıyorum.

TARAFTARIN ‘TRİBÜNDE HOCA İSTEMİYORUZ’ TEPKİSİ

Taraftarın olumlu dediği bir şeyi alkışlamadığım gibi olumsuz gördüğü bir durumu da asla eleştirmem hiçbir zaman. Taraftar beklentisini söyleyecek tabi ki. Ama ben, gerçekçi bir adamım ve vaka üzerinden konuşuyorum. Şu anki durumum bu. Onlar öyle görmek istiyor olabilirler, saygı duyuyorum. Ama benim şahsımda olan bir tepki takıma yansımasın. Takımlarına oyuncularına her zaman sahip çıksınlar. Çünkü çocuklar ellerinden gelen mücadeleyi veriyorlar. Onlara destek olmaya devam etsinler.

TARAFTARLARA MESAJ

Ben geldiğim günden bu yana hiçbir hedef söylemedim. Şunu yapacağız bunu yapacağız. Maç maç ilerlemek istiyorum. Benim futbol mantalitem bu. Taraftarlara kendim ve oyuncularımla ilgili şunun garantisini verebilirim; Adanaspor formasına yakışır mücadele etmek için Adanaspor camiasını mutlu etmek için iyini niyetle elimizden gelen her şeyi yapacağız.

İyi çalışacağız, iyi hazırlanacağız. İyi niyetle her şeyi yapacağız. Sonuçlar bize ne getirir ne götürür, süreç bunu gösterir. Önümüzdeki maçlarda alacağımız puanlar bizi yukarıda daha önemli hedeflere taşıyabilir. Böyle olmasını umut ediyoruz. Şahsen garantisini verebileceğim tek şey; biz en iyi şekilde, en ahlaklı ve en doğru şekilde çalışıp, sonuçlara bakacağız. 2007-08 sezonunda yaşadıklarımızı inşallah bu camiaya yeniden yaşatırız”

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 18:10

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42