banner6

HER MAÇ ‘FİNAL’

Ligde oynayacakları her maçın final, kazanılacak her puanın önemli olduğunu kaydeden Adanaspor Teknik Direktörü Yunus Murat Ceylan, “Rakiplerimiz karşısında alacağımız bir puan bile önemli. Eğer ‘koronavirüs süreci’ yaşanmamış olsaydı bugün ‘Play-off’ ile ilgili konuşuyor olurduk. Ne yazık ki bu gidişat, bizi çok daha farklı bir noktaya getirdi. Ligin ortasındayız ve çok daha iyi bir performans sergileyip, üst sıraları yakalamak istiyoruz” dedi.

HER MAÇ ‘FİNAL’

Adanaspor Teknik Direktörü Yunus Murat Ceylan, rakiplerinin kim olduğunun önemli olmadığını, sahaya doğruları yansıtmaları halinde her şeyin çok farklı olabileceğini söyledi. Ceylan, “Doğruları yapar; hem fiziksel, hem de mental açıdan bir an önce toparlanabilirsek, her şey çok daha farklı olur. Ligde son 2 maçta aldığımız ‘galibiyet serisi’ takıma moral verdi. Bu seriyi sürdürmek istiyoruz” dedi.

‘KORONAVİRÜS’ BELASI

Ligin ilk yarısının kendileri için ‘koronavirüs’ten ibaret olduğu yorumunu yapan genç teknik adam, “Maalesef öyle bir pozisyona düştük. Deplasmanda oynadığımız Balıkesir maçında kadar bizim açımızdan da diğer kulüpler açısından da lig normal seyrinde devam ediyordu. Herhangi bir erteleme ya da ‘Covid-19’ vakası da yaşanmamıştı. Balıkesir deplasmanı sonrası sahamızda Memenenspor ile oynayıp, milli araya girecektik ama olmadı. Rakip takımdaki pozitif vakalar nedeniyle o maç da ertelendi” yorumunu yaptı.

42 GÜNDE BİR MAÇ YAPTIK

Ceylan, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Önce 3 kişi, sonrasında 8 kişide daha pozitif vaka görüldü, ardından da tüm takıma yansıdı. Ligin ilk yarısında ‘koronavirüs’ten etkilenen bazı takımlar oldu ama hiçbiri bizim kadar etkilenmedi. Çünkü onlarda görülen vakalar, milli maç arasına denk geldiği için biraz soluklanıp, toparlanacak zaman bulabildiler. Ama biz, Balıksesirspor ile Altay karşılaşmasına kadar aradan geçen 42 günlük zaman diliminde sadece bir maç oynayabildik. O da Bursaspor müsabakasıydı.”

POZİTİF OLANLAR OYNADI

Yunus Murat Ceylan, çarpıcı bir iddiayı da gündeme taşıdı. Ceylan, “Bursaspor karşılaşması öncesinde 3 oyuncumuzda pozitif vakaya rastlandı. O maçı oynadık, ertesi gün sabah bu kez Sakaryaspor ile ‘Ziraat Türkiye Kupası’nda oynayacağımız maç için ‘PCR Testi’ne girdik ve bu testin sonucuna göre 10 kişi de daha pozitif vaka görüldü. Bunların 6-7’si Bursaspor’a karşı sahada oynayan oyunculardı. Yani bir bakıma durumu pozitif olan oyuncularımız o maçta oynadılar” ifadesini kullandı.

29 GÜNDE 9 MAÇA ÇIKTIK

Testi geçen 16 kişilik bir oyuncu grubuyla kupada Sakaryaspor’a karşı mücadele edip, tur atladıklarını hatırlatan Ceylan, sonrasında Altay maçına kadar da ‘karantina süreci’ nedeniyle takım olarak sadece ter idmanı yapabildiklerini anlattı. Ceylan, “Altay ile başlayıp, Akhisar karşılaşmasına kadar geçen 29 günlük zaman diliminde 9 maçlık bir seriye girdik. Bu dönemde sakatlıklar yaşandı. Goran ve Furkan gibi isimlerden faydalanamadık. Rayan da sakatlanınca ondan da mahrum kaldık” diye konuştu. 

ÇOK DAHA FARKLI OLABİLİRDİ

Genç teknik adam, “Tüm bu yaşananların nihayetinde; ligin ilk yarısını 21 puanda 11. sırada tamamladık. Eğer ‘koronavirüs’ vakaları yaşanmamış olsaydı; ligde çok daha iyi bir konumda olabilirdik. Sezon başında maç başına 1.5 puan ortalaması hedefi koymuştuk. Bu hedefi de çok rahat geçebileceğimizi düşünüyor ve de inanıyordum. Ama olmadı. Yaşanan süreç bizi hedeften uzaklaştırdı. Yoğun bir maç temposu, hiç antrenman yapamamak, yaşanan sakatlıklar ve gelen cezalar bizi çok zorladı” görüşünü dile getirdi.

HAKEM HATALARI CAN YAKTI

İstanbul deplasmanında oynanan ve 1-0 kaybedilen Ümraniyespor karşılaşmasında Uğurcan Yazğılı’ya gösterilen kırmızı kaktın yanlış olduğunu savunan Ceylan, “Bize göre o pozisyona sarı kart bile verilmemeliydi. Bu karar, maçın sonucuna doğrudan etki eden bir hakem hatasıydı. Samsunspor karşılaşmasında da yine sonuca etki eden hakem hataları oldu. Bu tür durumlar da bizi olumsuz etkiledi. Cezalı oyuncularımız oldu, kısıtlı bir kadroyla bu maçları oynamak zorunda kaldık. Gelinen noktada ilk yarıyı 21 puanla 11. sırada bitirdik” dedi.

GEÇEN SEZONDAN DERS ALINMALI

Adanaspor’un geride kalan sezonda çok zor zamanlar yaşadığını hatırlatan Yunus Murat Ceylan, açıklamasının devamında da şu görüşleri dile getirdi; “Bundan herkes ders çıkarsın. Sadece kulüp değil, taraftar da ders çıkarmalı. Kentin seçilmiş yöneticileri, atanmış yöneticileri, medyası, bu camianın bütün unsurları bir ders çıkarmalı, destek olmalı.. Birlik olmalı, güçlü olmalı. Kötü bir şey varsa taraftar eleştirecektir, hakkıdır. Ona bir şey söylemiyorum. Ama takıma ve oyuncularına sahip çıksınlar.”

HER ŞEY ÇOK FARKLI OLABİLİRDİ

Rakip takımların ne yaptığının, kendileri için çok da önemli olmadığını vurgulayan Ceylan, “Doğruları yapar; hem fiziksel, hem de mental açıdan bir an önce toparlanabilirsek, her şey çok daha farklı olur. Ligde son 2 maçta aldığımız ‘galibiyet serisi’ takıma moral verdi. Rakiplerimiz ligin ikinci yarısı öncesinde dinlenip, kamp yapma fırsatı buldu. Ancak biz ertelenen maçlar nedeniyle bu fırsatı bulamadık. Eğer sahada doğruları yaparsak, sonuç alırız. Bu noktada çözüm üretmemiz lazım” diye konuştu.

‘PLAY-OFF’U KONUŞABİLİRDİK!

Ligde her maçın kendileri açısından ‘final’ niteliği taşıdığını ifade eden Adanaspor Teknik Direktörü Yunus Murat Ceylan, “Bu ligde her maç final ve alınan her puanın değeri var. Rakiplerimiz karşısında alacağımız bir puan bile önemli. Eğer ‘koronavirüs süreci’ yaşanmamış olsaydı bugün ‘Play-off’ ile ilgili konuşuyor olurduk. Ne yazık ki bu gidişat, bizi çok daha farklı bir noktaya getirdi. Ligin ortasındayız ve çok daha iyi bir performans sergileyip, üst sıraları yakalamayı ümit ediyoruz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER