Kur'an kursu öğrencileri bilgi yarışında

Çukurova Müftülüğü'nce düzenlenen Kur'an kursları bilgi yarışması yapılan final ile sona erdi.

Kur'an kursu öğrencileri  bilgi yarışında

ADANA(İLKHABER) -Ramazanoğlu Camii Konferans Salonu'nda 14 Kur'an kursu öğrencileri yarıştı. Etkinlik Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Kur’an-ı Kerimin okunmasından sonra bir konuşma yapan Çukurova İlçe Müftüsü Abdullah Demir, şunları dedi:

Kur’an’ı öğrenmeliyiz, anlamalıyız ve yaşamalıyız. Bizim amacımız önce anneleri eğitmek, öğrencilerimizi de Kur'anla tanıştırmaktır.

Amacımız burada bir sınama ya da yarışma yaptırmak değildir. Biz biliyoruz ki bütün öğrenci arkadaşlarımız başarılıdır. Amacımız bu kardeşlerimizin bilgisini ölçmekten ziyade onları teşvik edip kaynaştırmaktır. Bugün burada kimse kaybetmeyecektir. Herkes kazanacak çünkü Kur’an-ı okuyan, dinini öğrenen ya da bundan dolayı yarışan insan kaybetmez. Bilakis hem dünyada hem de ahirette kazanır. Bugün hep güzel vardır. Bugün hep hayır vardır. Bugün hep başarı vardır. Şimdiden bütün yarışmacı arkadaşları 1. ilan ediyor, yarışmada başarılar diliyorum. Kur’an Kurslarımızda bu güzel insanları eğiten öğretici görevlilerime ve de bu kurslarımıza devam edip canlandıran bütün öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

Yarışmada Jüri üyeliğini İlçe Vaizi M. Zeki Uyanık, İlçe Vaizesi Fadime Taş, İlçe Vaizesi Hatice Sümer ve Kademoğlu Şehzade Camii İmam Hatibi Mehmet Gündüz yaptı.

Nomanoğlu Camii İmam-Hatibi Orhan Durmaz’ın sunduğu yarışmada yarışmacılara 20 soru soruldu. Büyük bir çekişmeye sahne olan yarışmada D. Hafız Güzel Kur’an Kursu öğrencisi Berrin Demir birinci, Hacı Hüseyin Bilen Kur’an Kursu öğrencisi Havva Gül Kılınç ikinci, Hacı Arif zaloğlu Kur’an Kursu öğrencisi Nurten Eroğlu üçüncü oldu.

Müftü Demir, yarışmaya katılan öğrencilere ve kurs birincisine hediyesini takdim ederken, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere hediyelerini de kurs öğreticileri İlçe Vaizi M. Zeki Uyanık, Hatice Sümer, Fadime Taş ve İlçe Murakıbı Kazım Karabekir Akbudak verdi. t

Ayrıca Çukurova İlçe'de yapılan Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere İlçe Müftüsü Abdullah Demir tarafından hediyeleri verildi.

Birinci kategori 17 yaş altı birinciliği Hüseyin Bilen Kız Kur'an kursundan Meryem Melemez, İkinci kategoride ise 17 yaş üstü birinciliği Hacı Hasan Ilgın Kur'an kursu öğrencisi Melek Akbaş’a müftülükçe çeşitli hediyeler sunulurken, konuklara da kitaplar dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2