banner6

LDV Vetpro projesinin 2. akışı İsveç'te yapıldı

Adana merkez Çukurova İlçe Kaymakamlığı'nın, "Nitelikli Bir Mesleki Eğitim İçin Okul, Kamu ve İş Dünyası İşbirliğini Geliştirme" isimli üç akışlı LDV VETPRO projesinin 2. akışı İsveç Stockholm şehrinde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

LDV Vetpro projesinin  2. akışı İsveç'te yapıldı

LDV Vetpro projesinin

2. akışı İsveç'te yapıldı

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adana merkez Çukurova İlçe Kaymakamlığı'nın, "Nitelikli Bir Mesleki Eğitim İçin Okul, Kamu ve İş Dünyası İşbirliğini Geliştirme" isimli üç akışlı LDV VETPRO projesinin 2. akışı İsveç Stockholm şehrinde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Adana Valiliği, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Esnaf Sanatkârlar ve Odalar Birliği, Kurttepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Adana Meslek Yüksek Okulu, Çukurova Mesleki Eğitim Merkezi ve Kimteks Tekstil İnşaat Ticaret Ve San. A.Ş' nin yerel ortaklığında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi  Başkanlığı tarafından desteklenen proje etkinliğinin ikinci ayağındaki faaliyet, Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, yerel ortaklardan, Adana Vali Yardımcısı Dr.Mehmet Ali Özkan, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Kamil Akman'ın da aralarında bulunduğu toplam 7 kişi ile gerçekleştirildi.

Heyette bulunan yetkili ve görevliler, yurtdışı ortaklarından Studieförbundet Vuxenskolan, Sagbacksgymnasiet Eğitim Merkezlerine ve Stockholm Büyükelçiliğimize ziyaretlerde bulunarak mesleki eğitim merkezlerinde yönetim, staj yönetimi, kamu ve iş dünyası ile ilişkileri yerinde izleme fırsatı buldular. 

Katılımcılara, ziyaretleri sonrasında ev sahipliği yapan kurumlar tarafından sertifika verildi. Katılımcılar, kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında eğitim sonralarında kalan zamanlarda Stockholm civarında bulunan önemli yerleri ve Finlandiya'nın başkenti Helsinki'yi gezme fırsatı buldular.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42