banner6

“Mutlu ve gururluyum”

Adanaspor’un genç orta saha oyuncusu Atalay Babacan, ‘Ümit Milli Takım’a davet edilmesiyle ilgili olarak; “Milli takımın, bütün alt yaş kategorilerinde oynamıştım. Sadece Ümit Milli Takım kalmıştı. Bunu da başardığım için çok mutlu ve gururluyum. Avrupa Şampiyonası elemelerinde de ay-yıldızlı formayı giymek istiyorum. Bunun için de daha çok çalışmam gerektiğini biliyorum” dedi.

“Mutlu ve gururluyum”

Emre EKİCİ

Adanaspor’da Atalay Babacan, ‘Ümit Milli Takımı’nın aday kadrosuna davet edildi. Söz konusu davetin kendisini mutlu ettiği gibi gururlandırdığını dile getiren genç futbolcu, “Avrupa Şampiyonası elemelerinde de forma giymek istiyorum” diye konuştu.

MAÇTAN SONRA KAMPA GİDECEK

Tolunay Kafkas yönetimindeki ‘Ümit Milli Takımı’, 2021 yılı Mart ayında başlayacak olan; ‘Avrupa Şampiyonası’ Grup Eleme maçları öncesinde 23-28 Ocak 2021 tarihleri arasında TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kampa girdi. Kadroya davet edilen isimlerden biri olan Adanasporlu Atalay Babacan da bugünkü İstanbulspor maçı sonrasında kampa katılıp, ay-yıldızlılarla birlikte çalışmalara başlayacak.

MİLLİ DAVET İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Atalay Babacan, “Ümit Milli Takım’a seçildiğim için çok mutlu ve gururluyum. Daha önce Milli Takım’ın tüm alt yaş kategorisinde oynamıştım. Sadece Ümit Milli Takım kalmıştı. Bunu da başardığım için sevinçliyim. İstanbul’da sadece kamp yapacağız ama bu kamp, aynı zamanda Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde kimin oynayacağı konusunda da belirleyici olacak. Ben de elemelerde oynamak istiyorum” ifadesini kullandı.

TARAFTAR DAHA SAKİN OLMALI

Ligde özellikle son maçlarda iyi bir çıkış yakaladığını, bunu ligin ikinci yarısında da sürdürmek istediğini dile getiren Atalay Babacan, “Hedefim; bu sezon Adanaspor ile ligi en iyi noktada bitirebilmek. Bunun içinde elimden gelenin en iyisin yapıp, Adanaspor’a katkı sağlamak istiyorum. Taraftarlara da saygı duyuyorum. Ancak biraz daha sakin olup, bize daha fazla güvenip desteklemeliler. Sonuçta elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER