banner6

Özat; “Bu son maçımız değil”

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ümit Özat, henüz hiçbir şeyin bitmediğini ve ümitlerinin son ana kadar devam ettiğini belirterek, “Benim için bu son maç değil. Halen ümitlerim son ana kadar devam ediyor. Oyuncularıma sonuna kadar inanıyor ve güveniyorum. Bir gram dahi ümitsizliğim yok” dedi.

Özat;  “Bu son maçımız değil”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Spor Toto 1. Ligi son haftasında Gençlerbirliği ile deplasmanda karşılaşacak olan Adana Demirspor’un play-off’a kalabilmesi için Ankara’dan maçtan 3 puanla dönüp, rakiplerinin puan kaybetmesi gerekiyor.

Adana Demirspor’un play-off’a kalacağını belirten Teknik Direktör Ümit Özat, “Benim için bu son maç değil daha. Halen ümitlerim son ana kadar devam ediyor. Belki haklı olarak ümitsizlik taşıyanlar var ama eğer nefes alıyor ve hayattaysanız mutlaka yaşama tutunma belirtileriniz olmalı” dedi.

Oyuncularının da aynı ümidi taşıdığına değinen Özat, “Şu bir gerçek ki oyuncularıma sonuna kadar inanıyor ve güveniyorum. Geçtiğimiz hafta maç öncesi de söyledim. Bir gram ümitsizliğim yok. Eğer ümitsiz olsaydım, son maç için takımı Cuma günü götürüp kampımızı yapar ve maça çıkardık. Yarın için oraya gitme nedenimiz tatile gitmek değil” diye konuştu.

Rakiplerinin puan kaybedeceği ve kendilerinin play-off’a kalacağını ifade eden Özat şöyle konuştu;

“Rakiplerimizin puan kaybedeceğine halen inanıyorum. Burada önemli olan bizim gereken puanları almamız. Son düdük çalana kadar ümidimi yitirmeyeceğim ve bu maçın bu yıl için son maçı olamayacağına inanıyorum.

Geldiğimizden bu yana çok emek sarf ettik. Yaklaşık üç aydır daha evimize bir dahi gitmedik. Oyuncularımızın geçmişin ceremesini çektiğine inanıyorum. Oyuncularıma güvenim tam. Eğer inanmasam takımı Ankara’ya götürmem. Sabah 7 buçuk gibi oyuncularıma whatsapp’tan kupa fotoğrafı bile gönderdim. Ümitsiz değilim. Ankara benim doğduğum, büyüdüğüm yer. Ben en son geçtiğimiz yıl Gençlerbirliği maçından sonra ayrıldıktan sonra ilk kez gideceğim.

İşi sonuna kadar kovalayacağız ve bu maç bizim bu sezon için son maçımız olmayacak. Oyuncuları motive etmelisiniz. Yaşı kaç olursa olsun daha çocuklardır. Enerjilerini yüksek tutmalısınız. Oyuncularım ikinci yarı çok emek sarf etti. Sakatlıklardan dolayı eksiklerimiz oldu. İnancım tam. Son maçımız değil. Ankara’ya gidişimiz gezmek için değil. İnandığımız için gidiyoruz.

Kurtuluş dışında takımda şans vermediğim kalmadı. Kimse bize adaletsiz davrandı, belli oyunculara şansa verdi. Kimine çok, kimine az diyemez. Bu hafta Süleyman gelirse, Rasoul gelmiyor. Ön tarafta bir değişiklik yapabiliriz. Onun dışında hemen hemen bir iki oyuncu hariç, ideal kadro ile çıkacağız. Gençlerbirliği’nin ne düşündüğü bizi ilgilendirmiyor. Bizim tek amacımız kazanmaktır.

‘Maç bitsin söyleyeceklerimiz var’dan kastımız bir yeri sezon planlamasında zaten alacağınız kararlar söyleyeceklerinizdir. Yoksa ulu orta şu öyle, bu böyle diyecek halimiz yok. Bizim de nazını çektiğimiz, sabırlı olduğumuz dönemler oldu. Bunu illa ağızla ifade etmeye gerek yok.

Biz önde de olsak, Gençlerbirliği maçını kazanmak zorundaydık. Bugün de yine kazanmak zorundayız. Kimine göre 100 yılda bir olur. Yani o gün onların puan alam ihtimali ne ise, bugün de Giresun’un belki de puan alma ihtimali o gibi görünüyor. Ama çıkmadık candan ümit kesilmez. Onlar da çıkıp onurlu bir şekilde mücadelelerini yapacaklardır.

Koca sezonu ne Giresun ile ne de Altınordu ile ya da x bir takıma bağlamak, biz bir yerlere gelecekse de kendi doğrularımız ile geleceğiz, gelmeyeceksek de kendi yanlışlarımızla gelememiş olacağız”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 07:50

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER