banner6

Şimşek’te hedef 3 puan

Milli maç arası sonrası Süper Lig 3’ncü haftasında Fatih Karagümrük ile deplasmanda karşılaşacak olan Adana Demirspor, tüm hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı. Ligde oynadığı 3 maçta 2 puan toplayan mavi-lacivertliler 3 puanı alıp yoluna devam etmek istiyor.

Şimşek’te hedef 3 puan

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Milli maç arası sonrası Süper Lig 3’ncü haftasında Fatih Karagümrük ile deplasmanda karşılaşacak olan Adana Demirspor, tüm hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı. Ligde oynadığı 3 maçta 2 puan toplayan mavi-lacivertliler 3 puanı alıp yoluna devam etmek istiyor.

Geçtiğimiz hafta takımın başına getirilen ve bu hafta ilk maçına çıkacak olan Teknik Direktör Vincenzo Montella, “Takımından şu an için çok memnunum. Öğrencilerim çok çalışkan ve öğrenmeye açıklar. Genel olarak baktığımızda ortaya konulan hedeflere ulaşabilmek için gereken her şey var elimizde. Öğrencilerimin bu hedefe ulaşma noktasında nasıl motive olduklarını da gördüm” dedi.

Tecrübeli teknik adam, “Kulübün sahip olduğu mevcut şartlar, tesis ve imkânlar başarılı olmak için her şey var. Bu da karar vermemde önemli bir etkendi ve ben de kararımı hızlı bir şekilde verip, buraya geldim.  Bugün Türk futboluna baktığınızda; sürekli büyüyen ve ilerlemeye çalışan bir sektör olarak gördüm. Sürekli ilerlemek istiyorlar ve bunun için de çok çalışıyorlar. Hedefleri olan bir futbol ülkesi Türkiye..  Futbolcu olduğum dönemlerde de bazı Türk takımlarına karşı oynama fırsatı buldum” diye konuştu.

Balotelli’nin Adana Demirspor’a gelmesinden sonra takımı takip etmeye başladığını belirten Montella, “ Adana Demirspor’u, Mario Balotelli transferinden sonra takip etmeye başladım. Balotelli transferi, İtalya’da çok büyük ses getirdi. Bu transfer sonrasında kulübü takibe almıştım” ifadelerine yer verdi.

Bu hafta oynayacakları Karagümrük maçına da değinen Vincenzo Montella şua açıklamalarda bulundu;

“Kadronuzda yer alan oyuncuların kıymeti, şöyle ortaya çıkar; topa sahip oldukları ve top rakipteyken ne yapmaları gerektiğini bildikleri anda genel olarak bir sistem oturtabiliyorsunuz. Ancak şu an için net bir şey söylemek zor. Çünkü takımdaki tüm oyuncularla bir arada çalışma fırsatımız şu an için pek olmadı. Her teknik adam gibi benim de bir oyun sistemim var.

Bu arada asıl önemli olan şey, bu sistemi oyunculara aktarabilmek. Top bizde ya da rakipteyken ne yapmaları gerektiğini biliyorlarsa işte o zaman yetenek ve potansiyelleriyle birlikte vizyonlarını da sahaya yansıtabilirler.

Fatih Karagümrük karşılaşması bizi heyecanlandıran bir maç. Çünkü rakibimizde İtalya Serie A’da oynayan eski oyuncularla birlikte hocaları da bir İtalyan. Kendisini daha önceden de tanıyorum. Genç bir hoca ama gerçekten fikirleri ve ideolojisi olan bir teknik adam..

Taktiksel anlamda bu maçın, her iki taraf için de kolay geçmeyeceğini düşünüyorum. Oyuncularımızın da şunu çok iyi anlaması gerekiyor; bir maçta karşılaşabileceğiniz birden fazla durum var ve sizin buna nasıl bir reaksiyon gösterdiğiniz çok önemli. O yüzden her şeye hazırlıklı olmamız gerekiyor. Hazırlıklarımızı da buna göre yapıyoruz.

Bir sonraki hafta Adana’da; kendi sahamızda oynayacağız. Bu maç açıkçası beni şimdiden çok heyecanlandırıyor. Stadımızı gördüm; muazzam güzellikte bir stat. Taraftarlarımızın takımlarına ne kadar bağlı olduklarını, göreve geldiğim ilk günden bu yana hissediyorum.

Adana Demirspor taraftarı, ilk hafta itibariyle stada gidip, takımını destekleyen taraftarlar arasında ilk sırada yer alıyor. Bu önemli bir şey; bu durum aynı zamanda bizim için ekstra bir motivasyon kaynağı.

Başkanımız Sayın Murat Sancak ile ilgili olarak aklıma ilk gelen güç. İnanılmaz güçlü bir enerjisi var. Etrafa enerji saçabilen bir yapıya sahip.. Ben eninim ki, kendisinden çok büyük bir güç ve enerji alıp, yolumuza da hep birlikte ilerleyeceğiz. Buna inanıyorum. Başkanımızın motivasyonu ve enerjisi oldukça yüksek”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42