banner6

Spor şehitlerine saygı, Coral Hoca’ya vefa

Çukurova Belediyesi’nce 2. düzenlenen “Sporun Gülen Yüzü” turnuvası Adanaspor ve Adana Demirspor’da forma giymiş şöhretleri bir araya getirdi.

Spor şehitlerine saygı, Coral Hoca’ya vefa

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Çukurova Belediyesi’nce bu yıl ikincisi “Adanaspor Şehitleri Anısına ve Ali Hikmet Aydınoğlu (Coral Hoca) Onuruna” teması ile düzenlenen “Sporun Gülen Yüzü” turnuvası gösteri maçıyla başladı. Adanaspor ve Adana Demirspor’da forma giymiş şöhretlerin ve ASKF Başkanı Ahmet Bozan ile Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ergül Halisçelik’in de yer aldığı açılış gösteri maçını mavi-lacivertliler 4-2 kazandı.

Çukurova Belediyesi’nce bu yıl ikincisi düzenlenen olan “Sporun Gülen Yüzü” turnuvası Adanaspor ve Adana Demirspor şöhretler karmasının gösteri maçıyla start aldı. Geçtiğimiz yıl Murat Yüksel onuruna düzenlenen turnuvanın bu yılki teması ise ‘Adanaspor Şehitleri Anısına ve Ali Hikmet Aydınoğlu (Coral Hoca) Onuruna’ olarak belirlendi.

Gösteri maçı öncesi Adanaspor ve Adana Demirspor’da forma giymiş şöhretler kısa bir antrenman yaptı. Ardından iki gruba ayrılarak sahadaki yerini aldı. Karşılaşmanın başlama vuruşunu yapan Adana Demirspor’un efsane ismi Coral Hoca (Ali Hikmet Aydınoğlu) turnuva için Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ederek devamını diledi.

Keyifli, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geçen Sporun Gülen Yüzü Turnuvası açılış maçını mavi-lacivertli takım 4-2 kazandı.

Maç sonrası bir konuşma yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Adanaspor ve Adana Demirspor, Adana’nın önemli birer markalarıdır. Bugün de bu markaların efsaneleşmiş oyuncuları ile bir araya geldik” dedi.

Adanaspor ve Adana Demirspor’a hizmet etmiş efsane isimlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Çetin, “Turnuvamızın bu yıl ikincisini düzenliyoruz. İnşallah uzun yıllar devam eder ve şu anda Adanaspor’a ve Adana Demirspor’a emek veren sporcu kardeşlerimiz de ileride bu organizasyonlarda bir araya gelirler. Sizleri çok seviyorum ve spora daha uzun yıllar hizmet vereceğinize inanıyorum. Bu turnuvanın daha da gelişerek devam edeceğini düşünüyorum. Sunduğunuz değerli katkılar için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Demirspor’un efsaneleşmiş oyuncusu Coral Hoca lakaplı Ali Hikmet Aydınoğlu ve Şöhretler karması karşılaşmasında görev alan hakemlere plaket verdi.

Gösteri maçıyla birlikte start alan turnuva, 10 Eylül Salı günü 15:00’te Yüzüncüyılspor-Seyhanspor maçı ile başlayacak. Ardından saat 16:30’da Kuzey Adanaspor-Çukurovaspor maçı oynanacak. Galip takımlar 12 Eylül Perşembe günü saat 16:30’da şampiyonluk maçı için sahaya çıkarken ilk maçın mağlupları 15:00’te üçüncülük mücadelesi verecek. Maçlar Gençlik Stadı’nda oynanacak.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER