Sutopunda İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü şampiyon oldu

Sutopunda İskenderun Yüzme   İhtisas Kulübü şampiyon oldu

ADANA (İLKHABER) - Türkiye Sutopu Federasyonu 2018-2019 Büyük Bayanlar 2. Lig Şampiyononasıı Adana’da tamamlandı.

 

Adana Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen müsabakalar sonunda İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Sutopu takımı şampiyon olurken, Antalyaspor Sutopu Takımı ikinci, Adana Adanus Sutopu Takımı üçüncü oldu.

2018-2019 bayanlar 2.Lig Türkiye şampiyonası Adana Atatürk Yüzme Havuzunda A ve B grubu olarak iki grupta yapıldı. A Grubunda İstanbul Yeşilyurt, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü, Antalyaspor, Hatay Büyükşehir ve Gaziantep Dolfin takımları, B Grubunda Adanus, Kurtuluş, İzmir Atlantis ve İstanbul Adalar Spor Kulübü karşılaştı. 3 gün süren grup maçlarının ardından gurubunu ilk iki sırada tamamlayan takımlar çapraz eşleşme ile yarı final oynadılar. Final maçında ise İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Antalyaspor’u 12-6 yenerek 1.Lige yükseldi.

 TANSUĞ: EV SAHİPLİĞİ YAPMAK GURUR VERİCİ

Türkiye Sutopu Federasyonu Adana İl Temsilcisi Ertunç Tansuğ, madalya töreninde yaptığı konuşmada Sutopu Müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan dolayı gurur duyduklarını söyledi. Tansuğ, “Adana olarak sutopu müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Geçtiğimiz ay U17 kadınlar müsabakalarını Adanamızda düzenlemiştik. Şimdi de 2. Lig Büyük Kadınlar grup ve final müsabakalarını gerçekleştirdik. Su Sporları için tesis anlamında Türkiye standartlarının üstünde tesislere sahibiz. Sutopu Federasyonumuzun düzenleyeceği her turnuvaya talip olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Şimdi önümüzde iki önemli turnuva daha var. 6-7 Ağustos tarihlerinde U19 Kadınlar Bölgesel Lig Müsabakaları ve 6-8 Ağustos tarihlerinde Büyük Erkekler Bölgesel Lig Müsabakaları kentimizde gerçekleştirilecek. İnanıyorum ki, bu güne kadar düzenlenen turnuvalardan nasıl alnımızın akıyla çıktıysak, bundan sonraki müsabakalara da başarıyla ev sahipliği yapacağız. Şampiyonada bizlere heyecan dozu çok yüksek müsabakalar izleten tüm takımlarımıza teşekkür ederken, şampiyon takımımız, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Sutopu takımı özelinde, turnuvaya katılan tüm takımlarımızı, Antrenör ve İdarecilerini tebrik ediyorum.” Dedi.

Antrenör Mehmet Aktepe ve Ökkeş Türkmen Çiçek’in hazır bulunduğu ve Melis Kuseyri, Asena Eldaş, Seran Pınar, Funda Çapar, Aysu Ece Kocamaz, Nazlıcan Bulut, Ceren Bulut, Sıla Alara Öztürk, Asya Palta, Doğa Sağır, Elisa Kenar, Zeynep Özge Kılıç ve Ayşe Özgün Kılıç’tan oluşan İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü’nün şampiyonluk kupasını Sutopu Adana İl Temsilcisi Ertunç Tansuğ Takım Kaptanı Asena Eldaş’a verdi.

Dereceye giren takımlara madalyaları da Türkiye Sutopu Federasyonu Adana İl Temsilcisi Ertunç Tansuğ tarafından verildi. Ayrıca müsabakaları Milli Takımlar Antrenörü Hakan Şahbaz ile Atatürk Yüzme Havuzları Amiri Selçuk Babacan’da yakından takip etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2